Gobble Hobble 5K

Age Group Results

November 19, 2011


Results By Race Chip Timing

Men: 0- 0 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

Overall Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    SHEILA NATHO                      DALLAS  TX           1748   45        8        20:01.0      6:27/M
Top

Overall Female masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    MEG PENROSE                       RICHARDSON  TX       1767   45       15        20:57.3      6:45/M
Top

Female 0 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    PILAR CASTRO-ZENA                 OTIS BROWN - JAMNIC  3847    0      531        41:24.8     13:21/M
       2    ENEDINA RUIZ                      OTIS BROWN - ZAMARR  3876    0      752        50:09.7     16:11/M
Top

Female 1 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    SANORA RINALDI                    RICHARDSON  TX       3629   13       36        23:01.0      7:25/M
       2    ISABEL VANCAMP                    KELLER POINTE        3173   10       39        23:09.9      7:28/M
       3    AVA GOUGH                         JCC                  3150   10       69        25:12.8      8:08/M
       4    CAYLA CLARK                                            1923   14       71        25:16.6      8:09/M
       5    HEATHER SEMAR                     ROWLETT  TX          1830   12       92        26:18.7      8:29/M
       6    KATERINA RINCONES                 NORTH PARK           3249   10       97        26:36.9      8:35/M
       7    MARLENE CASARES                   NRH                  3255   10      112        27:37.1      8:55/M
       8    NADA NAWAR                        COPPELL              3047    9      118        27:46.0      8:57/M
       9    KATE ALLEY                        MCKINNEY             3194   13      130        28:23.2      9:09/M
      10    SARAH DABBS                       MCKINNEY             3204   12      131        28:23.5      9:09/M
      11    BROOKE SCHLEGEL                   MURPHY  TX           1821    8      138        28:44.3      9:16/M
      12    ZOEY CONNER                       NORTH PARK           3232    8      139        28:48.3      9:17/M
      13    ABBY SOMICH                       TOM MUEHLENBECK CEN  3940    9      143        28:51.3      9:18/M
      14    EMMA KVIZ                         MURPHY  TX           1695    8      146        28:55.4      9:20/M
      15    KELSEY WHITE                      KELLER POINTE        3175    9      153        29:28.9      9:30/M
      16    OLIVIA LEPINO                     MCKINNEY             3213   11      155        29:44.3      9:35/M
      17    MADDIE PERKINS                    MCKINNEY             3220    9      163        30:00.0      9:41/M
      18    MERCEDES HOYOS                    COPPELL              3039   11      164        30:00.2      9:41/M
      19    NATALIE NARTZ                     NORTH PARK           3247   10      168        30:02.9      9:41/M
      20    BAILEY BASKETT                    COPPELL              3019    9      192        30:57.8      9:59/M
      21    KYLA RANKIN                       DIS                  3099   10      193        30:58.1      9:59/M
      22    HANNA OUAZZANI                    DIS                  3096   10      194        30:58.4      9:59/M
      23    SHYLA VIDAL                       NRH                  3282    9      196        31:00.2     10:00/M
      24    MAKENZIE WISE                     PLANO  TX            1903   12      197        31:00.2     10:00/M
      25    ARIANA RAMIREZ                    COPPELL  TX          1786   11      200        31:09.1     10:03/M
      26    LILLY LUTZ                        ESD                  3121    8      202        31:12.6     10:04/M
      27    JOAN TZOPSE                       NRH                  3281    9      204        31:16.4     10:05/M
      28    ANDREA PEREZ                      OTIS BROWN - JAMNIC  3856   10      219        31:54.3     10:17/M
      29    AIMEE TORRES                      OTIS BROWN - JAMNIC  3858    9      221        31:54.4     10:17/M
      30    KATI MARCHESE                     NORTH PARK           3242    9      224        32:02.4     10:20/M
      31    BIANCA ALVARADO                   OTIS BROWN - DIEHL   3821    9      233        32:16.9     10:25/M
      32    LIDIA MARTINEZ                    OTIS BROWN - BUREY   3813   10      235        32:18.4     10:25/M
      33    RILEY LAKE                        CRUMC                3071    9      237        32:18.5     10:25/M
      34    HANNAH HAYES                      MCKINNEY             3209   10      240        32:28.9     10:28/M
      35    ALEJANDRA GONZALEZ                RICHARDSON  TX       1611   12      242        32:29.6     10:29/M
      36    KATIE THAMES                      DALLAS  TX           1866    7      246        32:31.2     10:29/M
      37    TAMIA FLORES                      LAKEWEST YMCA        3181    9      248        32:36.2     10:31/M
      38    CHRISTINA RUDER                   TOM MUEHLENBECK CEN  3937   10      250        32:43.7     10:33/M
      39    LEXI BUTT                         COPPELL              3021   11      256        32:56.1     10:37/M
      40    AVERY ELLIOTT                     NORTH PARK           3233    9      264        33:01.9     10:39/M
      41    KAITLYNN BROWN                    OTIS BROWN - BUREY   3803   10      272        33:14.8     10:43/M
      42    KEEGAN WILLIAMS                   MCKINNEY             3225   11      275        33:16.4     10:44/M
      43    MARINA WAHBA                      NRH                  3283   10      280        33:42.2     10:52/M
      44    VALERIE ARBAIZA                   OTIS BROWN - JAMNIC  3843    8      281        33:46.1     10:54/M
      45    JESSICA RIVAS                     NRH                  3271    9      285        33:55.0     10:56/M
      46    PAIGE ROMERO                      MCKINNEY             3222   11      298        34:20.7     11:05/M
      47    ASHAQWAYE MCTHOMAS                LAKEWEST YMCA        3184    9      300        34:25.7     11:06/M
      48    AINSLEY CARPENTER                 MCKINNEY             3198    7      305        34:28.1     11:07/M
      49    GENEVIEVE MINNIS                  ESD                  3124    9      306        34:30.2     11:08/M
      50    MADISON MCCOY                     ESD                  3123    9      316        34:39.7     11:11/M
      51    MARY FRANCES BRESSLER             MCKINNEY             3196   11      320        35:03.6     11:18/M
      52    ANDREA GOODART                    DIS                  3090    9      324        35:09.1     11:20/M
      53    MOLLIE BLASHKA                    JCC                  3146   11      329        35:18.8     11:23/M
      54    KEYAIRA BENJAMIN                  STEWART'S CREEK      3912    8      330        35:19.1     11:24/M
      55    LAUREN MCCORD                     COPPELL              3044   11      332        35:21.9     11:24/M
      56    MADISON WYLIE                     STEWART'S CREEK      3927   10      347        35:38.3     11:30/M
      57    LILY JACKSON                      ESD                  3117    9      352        35:47.0     11:33/M
      58    MEENA PANDIT                      COLLEYVILLE          3011   10      354        35:50.8     11:34/M
      59    JENNIFER CRUZ                     OTIS BROWN - DIEHL   3826   10      358        35:54.3     11:35/M
      60    JORDAN AIKMAN                     ESD                  3106   10      359        35:57.1     11:36/M
      61    CHARLOTTE PODESZWA                ESD                  3130    9      362        36:01.2     11:37/M
      62    REMI WILLIAMS                     MCKINNEY             3227    9      366        36:11.8     11:40/M
      63    MARIA ALVARADO                    OTIS BROWN - BUREY   3801   10      369        36:19.3     11:43/M
      64    JORDEN MARMOLEJO                  KELLER POINTE        3168    8      371        36:23.0     11:44/M
      65    CATHERINE GANTT                   RICHARDSON  TX       2534    9      372        36:23.7     11:44/M
      66    ALYSSA LAMBOUSES                  MURPHY  TX           1698    8      379        36:34.4     11:48/M
      67    JAMIE PERKINS                     JCC                  3157    9      380        36:34.5     11:48/M
      68    ALLY AIKMAN                       ESD                  3105    9      384        36:38.0     11:49/M
      69    BAILEY HEBERT                     MCKINNEY  TX         1634   10      390        36:47.5     11:52/M
      70    ISABELLA CASTELLANOS              DIS                  3085   10      391        36:48.5     11:52/M
      71    SANDI SHEHATA                     NRH                  3273    8      397        36:55.8     11:55/M
      72    VICTORIA CARVAJAL                 MCKINNEY             3202   11      399        36:56.6     11:55/M
      73    ANDREA LOPEZ                      NRH                  3263   10      402        36:59.2     11:56/M
      74    ALMA LISET BARRIOS                OTIS BROWN - ZAMARR  3861    9      409        37:11.2     12:00/M
      75    MARIAH HIGGINS                    NRH                  3260   11      410        37:15.9     12:01/M
      76    DENISE ZAPATA                     OTIS BROWN - BUREY   3817   10      415        37:24.6     12:04/M
      77    DARYL LICHTY                      FRISCO  TX           2560    5      416        37:24.7     12:04/M
      78    AVA HUNWICK                       KELLER POINTE        3165    9      417        37:26.3     12:05/M
      79    SYDNEY WONG                       NRH                  3284   10      422        37:30.2     12:06/M
      80    DIANA OBANDO                      OTIS BROWN - ZAMARR  3869    9      426        37:34.0     12:07/M
      81    ANNALISA TELEHA                   JCC                  3159   10      431        37:41.0     12:09/M
      82    TAYLOR LOTT                       PLANO  TX            1716    9      435        37:47.8     12:11/M
      83    IZABEL LICARDIE                   MCKINNEY             3215    9      439        37:51.0     12:13/M
      84    SANDRIENNE NGUYEN                 NEW ALBANY  OH       1753   10      444        38:01.1     12:16/M
      85    SYDNEY SCHROEDER                  RICHARDSON  TX       1827    9      451        38:19.0     12:22/M
      86    NATALIE SANTOS                    RICHARDSON  TX       1815    9      452        38:19.4     12:22/M
      87    JESSIE SCHMIDT                    RICHARDSON  TX       1823    9      453        38:21.8     12:22/M
      88    JASMINE RIDGE                     WYLIE  TX            1797   11      455        38:43.3     12:29/M
      89    JAYCIE HENSON                     STEWART'S CREEK      3914    8      458        38:56.0     12:34/M
      90    ANAKAH HUNCK                      RICHARDSON  TX       1657   10      461        39:16.2     12:40/M
      91    JULS FULLER                       TOM MUEHLENBECK CEN  3932    8      464        39:21.5     12:42/M
      92    ANA CASTELLANOS                   DIS - GIT            3943    7      466        39:26.1     12:43/M
      93    KAYLIE MOORE                      TOM MUEHLENBECK CEN  3935   11      470        39:30.0     12:45/M
      94    KAYLA KELLAWAY                    STEWART'S CREEK      3917    9      472        39:32.2     12:45/M
      95    DOMINIQUE SCAGGS                  OTIS BROWN - DIEHL   3838   10      474        39:42.2     12:48/M
      96    ABI ALONZO                        NRH                  3252    9      477        39:48.1     12:50/M
      97    JOHANNA RAMOS                     STEWART'S CREEK      3923   10      483        40:06.6     12:56/M
      98    HANNAH LAIRD                      NRH                  3262   10      488        40:28.4     13:03/M
      99    RHYAN PECINO                      STEWART'S CREEK      3921   11      492        40:32.1     13:05/M
     100    ANGELIQUE GONZALEZ                                     3995   11      493        40:32.5     13:05/M
     101    ANNA PEDERZINI                    COPPELL              3051   11      500        40:37.0     13:06/M
     102    HANNAH MUSSETT                                         3984   14      505        40:43.0     13:08/M
     103    CAILYN KEEN                       OTIS BROWN - JAMNIC  3850   10      506        40:44.7     13:08/M
     104    ARELY RODRIGUEZ                   OTIS BROWN - BUREY   3814    8      509        40:46.2     13:09/M
     105    HELEN LIU                         COLLEYVILLE          3009   10      510        40:46.6     13:09/M
     106    BAILEY SARKISIAN                  KELLER POINTE        3170    7      512        40:48.4     13:10/M
     107    MIA ROMERO                        OTIS BROWN - DIEHL   3836    8      515        40:55.9     13:12/M
     108    CLEO NEUHOFF                      ESD                  3128    9      521        41:14.9     13:18/M
     109    CAMERON RUSS                      ESD                  3133    9      522        41:15.2     13:18/M
     110    MARY COWSER                       ESD                  3110    9      525        41:18.2     13:19/M
     111    KATHERINE COWSER                  ESD                  3109    9      527        41:20.8     13:20/M
     112    HANNAH KIRBY                      PLANO  TX            1683   14      529        41:22.2     13:21/M
     113    KEYRY CANTARERO                   OTIS BROWN - JAMNIC  3845    8      530        41:22.3     13:21/M
     114    MADISON POLLACK                   JCC                  3158   10      534        41:30.2     13:23/M
     115    FABRIZIA COUTO BARBOSA            DIS                  3088    8      535        41:31.5     13:24/M
     116    RAINEY JACKSON                    COLLEYVILLE          3006    9      538        41:46.1     13:28/M
     117    JOHANA OCHOA                      OTIS BROWN - JAMNIC  3855    9      541        41:46.7     13:28/M
     118    FERNANDA PEREZ                    OTIS BROWN - ZAMARR  3870    9      543        41:47.1     13:29/M
     119    MARCIE STUTSMAN                   CRUMC                3077    8      544        41:47.2     13:29/M
     120    ALEENA IJAZ                       COLLEYVILLE          3004    9      548        41:49.0     13:29/M
     121    ANNIE SORI                        COLLEYVILLE          3015   11      549        41:49.8     13:29/M
     122    AILEEN VILLATORO                  OTIS BROWN - DIEHL   3840   11      555        41:54.4     13:31/M
     123    ELAYNA FLOWERS                    STEWART'S CREEK      3913    9      557        41:55.8     13:31/M
     124    DANIELLE POUWELS                  COPPELL              3054   10      558        41:57.6     13:32/M
     125    AMBER DAVIS                       PARK SOUTH           3881   11      560        42:07.7     13:35/M
     126    LAUREN BURGER                     CRUMC                3066    9      561        42:12.0     13:37/M
     127    REGAN SEALY                       CRUMC                3075   10      563        42:14.8     13:37/M
     128    PAULINA HERNANDEZ                 OTIS BROWN - ZAMARR  3864    9      570        42:28.0     13:42/M
     129    MARIELA TORRES                    OTIS BROWN - BUREY   3816    8      573        42:31.2     13:43/M
     130    ANA CAMPOS                        OTIS BROWN - BUREY   3804    9      577        42:34.2     13:44/M
     131    SIMONE FLODIN                     DIS - GIT            3947    7      580        42:37.1     13:45/M
     132    KATHRYN KVIZ                      MURPHY  TX           1696    8      581        42:39.0     13:45/M
     133    KAREN ANGULO                      OTIS BROWN - ZAMARR  3859   12      584        42:41.2     13:46/M
     134    RUBY DAY                          COPPELL              3024    8      585        42:42.6     13:46/M
     135    SYDNEY KENT                       RICHARDSON  TX       1681    9      586        42:44.1     13:47/M
     136    GESTEMANI LOPEZ                   OTIS BROWN - BUREY   3812    8      587        42:51.6     13:49/M
     137    RUTH MERCER                       CRUMC                3073    8      589        42:55.7     13:51/M
     138    JAZMIN PEREZ                      OTIS BROWN - JAMNIC  3857    8      591        42:57.7     13:51/M
     139    SOPHIE HARRISON                   CRUMC                3064   9       594        42:58.0     13:52/M
     140    HELENA GORZELIC                   NRH                  3259   10      596        42:58.7     13:52/M
     141    COURTNEY THOMAS                   RICHARDSON  TX       1873   11      598        43:01.2     13:53/M
     142    MARLEE MOE                        COPPELL              3045    9      601        43:03.2     13:53/M
     143    GRACE OLDEN                       JCC                  3153    9      602        43:04.0     13:54/M
     144    KATIE FRASER                      COPPELL              3030    8      603        43:05.2     13:54/M
     145    MARIN KENT                        RICHARDSON  TX       1680    7      605        43:15.2     13:57/M
     146    DIANA REYES                       OTIS BROWN - ZAMARR  3874   10      607        43:17.3     13:58/M
     147    JORDAN DOWNEY                     RICHARDSON  TX       1578    9      610        43:29.9     14:02/M
     148    LAUREN HALL                       COPPELL              3034    8      611        43:31.4     14:02/M
     149    ABBY SANTOS                       RICHARDSON  TX       1813    9      613        43:32.4     14:03/M
     150    CAMILA VILLARREAL                 COPPELL              3060    9      614        43:32.6     14:03/M
     151    XIMENA MOHEDANO                   NRH                  3268   10      619        43:46.4     14:07/M
     152    ASHLEY MAYER                      STEWART'S CREEK      3919   10      620        43:48.7     14:08/M
     153    SCOUT VILLEREAL                   STEWART'S CREEK      3926   10      621        43:50.6     14:08/M
     154    MACKENZIE MAGILL                  TOM MUEHLENBECK CEN  3934    8      624        43:54.5     14:10/M
     155    CAROLINE SINGLETON                ESD                  3136    9      626        43:57.6     14:11/M
     156    LILY FINN                         ESD                  3112   10      627        43:58.9     14:11/M
     157    ALYSSA KAUFMAN                    MCKINNEY             3211   13      628        44:02.2     14:12/M
     158    KELSI WILLOGHY                    MCKINNEY             3229   14      629        44:02.5     14:12/M
     159    GRACE NANKIVELL                   NORTH PARK           3244   10      633        44:11.0     14:15/M
     160    MCKAYLA SHIKANY                   NORTH PARK           3250    9      639        44:41.6     14:25/M
     161    TRINITY NIFONG                    NRH                  3270   10      641        44:52.9     14:28/M
     162    ELIZABETH TREVINO                 NRH                  3279    8      643        45:00.2     14:31/M
     163    MADYSON MITCHELL                  LAKEWEST YMCA        3186    7      646        45:11.8     14:35/M
     164    HANNAH KAPLAN                     JCC                  3151   11      648        45:14.9     14:35/M
     165    ZOEY LUNDY                        STEWART'S CREEK      3918    8      651        45:28.7     14:40/M
     166    LITZY PEREZ                       OTIS BROWN - ZAMARR  3871    9      653        45:31.1     14:41/M
     167    KENNEDY RUSS                      ESD                  3134    9      656        45:47.3     14:46/M
     168    SERA COLE                         LAKEWEST YMCA        3179    8      657        45:48.0     14:46/M
     169    DANIELLE SMIRL                    STEWART'S CREEK      3925    9      661        46:07.0     14:53/M
     170    GRACE MUSSETT                     OTIS BROWN - JAMNIC  3854    9      663        46:09.8     14:53/M
     171    TRINITY LYNN                      OTIS BROWN - ZAMARR  3866    9      667        46:14.6     14:55/M
     172    DENIS SANTOS                      OTIS BROWN - BUREY   3815   10      671        46:22.0     14:57/M
     173    ALEXIS SHIELDS                    LAKEWEST YMCA        3191   11      673        46:22.1     14:57/M
     174    LATASHA SHIELDS                   LAKEWEST YMCA        3192    8      675        46:24.4     14:58/M
     175    MORGAN SASSER                     LAKEWEST YMCA        3188    9      676        46:27.6     14:59/M
     176    SYDNEY OVAISE                     COPPELL              3049   10      678        46:31.9     15:00/M
     177    SOUNDARYA BASKAR                  COPPELL              3018    9      679        46:33.6     15:01/M
     178    SERENITY SASSER                   LAKEWEST YMCA        3189    9      681        46:44.1     15:05/M
     179    VICTORIA CARDOZA                  OTIS BROWN - JAMNIC  3846    9      683        46:49.0     15:06/M
     180    SIENNA NOLET                      DALLAS               1920   13      685        46:59.4     15:09/M
     181    ALIYAH MITCHELL                   STEWART'S CREEK      3920   11      687        47:05.0     15:11/M
     182    RYAN WISE                         CRUMC                3081    8      689        47:11.3     15:13/M
     183    MADISON FORTUNE                   NORTH PARK           3238    8      695        47:28.9     15:19/M
     184    BRIANNA GONZALEZ                  OTIS BROWN - DIEHL   3828    8      698        47:31.1     15:20/M
     185    ISABELLA NGUYEN                   NEW ALBANY  OH       1749    7      702        47:49.2     15:25/M
     186    ABBIE BAXTER                      OTIS BROWN - DIEHL   3822    9      705        47:53.0     15:27/M
     187    SARA FLORES                       COPPELL              3027   10      710        48:01.0     15:29/M
     188    MARIBEL HERNANDEZ                 OTIS BROWN - DIEHL   3831    8      712        48:01.4     15:29/M
     189    KYNDALL DAVIS                     PARK SOUTH           3883   13      716        48:10.0     15:32/M
     190    JASMINE MORGN                     PARK SOUTH           3886   14      717        48:10.8     15:32/M
     191    GIDGIT PEPERS                     STEWART'S CREEK      3922    9      719        48:13.4     15:33/M
     192    MACY SHIRLEY                      STEWART'S CREEK      3924   10      722        48:43.8     15:43/M
     193    ABIGAIL HAYS                      COPPELL              3035   10      725        48:56.3     15:47/M
     194    HOPE GULLATT                      COPPELL              3031   10      728        49:03.5     15:49/M
     195    ISABELLA SERRANO                  DIS - GIT            3951    8      731        49:18.4     15:54/M
     196    ELLI ANDERSON                     DIS - GIT            3957    6      733        49:22.4     15:55/M
     197    PRESLEY COLLINS                   DIS - GIT            3945    7      734        49:24.6     15:56/M
     198    ABIGAIL OLSON                     DIS                  3095    9      736        49:28.6     15:57/M
     199    PAOLA MONTES                      OTIS BROWN - DIEHL   3834    9      737        49:30.3     15:58/M
     200    CLAIR MCFADDEN                    DIS                  3093    9      738        49:30.6     15:58/M
     201    SAMANTHA SMITH                    DIS                  3092    8      739        49:30.8     15:58/M
     202    SHELBY JOSLIN                     DIS - GIT            3949    7      741        49:31.6     15:58/M
     203    TAYLOR HERNDON                    STEWART'S CREEK      3915   10      744        49:50.8     16:05/M
     204    OLIVIA DOMKE                      TOM MUEHLENBECK CEN  3929    9      746        49:54.5     16:06/M
     205    SHANA MOORE                       TOM MUEHLENBECK CEN  3936    9      748        49:57.4     16:07/M
     206    LIZBETH RUIZ                      OTIS BROWN - ZAMARR  3877    9      753        50:12.0     16:12/M
     207    SASHA STONE                       DIS - GIT            3952    6      755        50:15.4     16:13/M
     208    TIFFANY KAO                       COPPELL              3040    9      756        50:17.0     16:13/M
     209    SHAWNA BERNSTEIN                  JCC                  3145    8      760        50:24.9     16:15/M
     210    PIXIE EASLEY                      STEWART'S CREEK      3894    5      762        50:46.6     16:23/M
     211    SOPHIA WOODS                      DIS                  3103   10      763        50:54.2     16:25/M
     212    JANINE SHUMAN                     COPPELL              3058   10      768        51:28.6     16:36/M
     213    ARREBA SHARIF                     COPPELL              3057    9      769        51:30.7     16:37/M
     214    LILY YANDELL                      ESD                  3139    8      772        52:04.5     16:48/M
     215    ALYSSA JACKSON                    STEWART'S CREEK      3916    9      777        52:12.1     16:50/M
     216    SAMANTHA KAPLAN                   COLLEYVILLE          3008   11      780        52:19.4     16:53/M
     217    KATE FLANAGAN                     ESD                  3114    9      784        52:23.4     16:54/M
     218    CHLOE NANCE                       DIS                  3094    9      785        52:29.4     16:56/M
     219    DAGNY BEAUMONT                    DIS - GIT            3955    7      795        54:22.3     17:32/M
     220    PEYTON WALLACE                    COPPELL              3062   10      798        54:49.5     17:41/M
     221    RYANNA MARTIN                     OTIS BROWN - JAMNIC  3851    9      804        55:26.2     17:53/M
     222    DANIELA APPEL                     JCC                  3142   11      812      1:04:38.5     20:51/M
     223    JESSICA HERNANDEZ                 OTIS BROWN - BUREY   3810   10      816      1:09:08.7     22:18/M
Top

Female 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    LIZZIEW LEHEW                                          3981   17       34        22:48.9      7:21/M
       2    COURTNEY KOCH                     RICHARDSON  TX       1690   15       46        23:39.6      7:38/M
       3    KATIE CREECY                      RICHARDSON  TX       1563   18       74        25:34.4      8:15/M
       4    BECCA SMITH                       RICHARDSON  TX       1840   16       99        26:49.9      8:39/M
       5    JENNA HERNANDEZ                   COPPELL  TX          1639   17      116        27:43.9      8:56/M
       6    KATIE SANDFORT                    COPPELL  TX          1812   16      117        27:45.4      8:57/M
       7    LAUREN PEPE                       JCC                  3155   18      341        35:28.0     11:26/M
       8    KAILEY DAVIS                      FRISCO  TX           1568   15      407        37:09.7     11:59/M
       9    MADISON SLANSKY                   MCKINNEY             3226   15      438        37:50.3     12:12/M
      10    LINH LAM                          MURPHY  TX           2559   15      504        40:42.4     13:08/M
      11    KRISTEN HODGES                    COLLEYVILLE          3003   18      660        46:06.3     14:52/M
      12    RAQUEL BALDERA                    LAKEWEST YMCA        3177   17      669        46:19.7     14:56/M
      13    OLIVIA HINTON                     RICHARDSON  TX       1646   19      797        54:29.4     17:35/M
Top

Female 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    JENNIFER POPE                     PLANO  TX            1782   25       13        20:48.4      6:43/M
       2    LUCY LORANS                       DIS                  3959   27       27        22:21.3      7:13/M
       3    LIESL STROW                       KINGWOOD  TX         1857   25       60        24:43.0      7:58/M
       4    ALEXANDRIA FORD                   PLANO  TX            1591   27       63        24:59.1      8:04/M
       5    LISA HORAN                        CARROLLTON  TX       2540   27       76        25:37.1      8:16/M
       6    HALEY ZETTLER                     COPPELL              3063   25      120        27:57.3      9:01/M
       7    JENNIFER YORK                     CRUMC                3082   28      126        28:15.3      9:07/M
       8    BROOKE SHORT                      TOM MUEHLENBECK CEN  3939   25      140        28:49.3      9:18/M
       9    LYDIA GUERRA                      RICHARDSON  TX       1626   23      149        29:08.0      9:24/M
      10    CORRIE OWSLEY                     GRAPEVINE  TX        1762   28      154        29:43.9      9:35/M
      11    TIFFANY ADKINS                    ALMA  AR             1503   25      166        30:01.0      9:41/M
      12    BELLE MARCO                       FORT WORTH  TX       1725   22      172        30:09.8      9:44/M
      13    LAUREN HILL                                            3987   27      203        31:12.7     10:04/M
      14    SARA NAGGONIR                                          3978   22      205        31:16.8     10:05/M
      15    MAYRA JUAREZ                                           3985   23      210        31:42.5     10:14/M
      16    EMILY SMITH                       COPPELL              3059   26      216        31:51.0     10:16/M
      17    THERESA SCALISE                   MCKINNEY  TX         1817   26      217        31:51.6     10:16/M
      18    ANAHI GARCIA                      DALLAS  TX           1598   25      223        32:00.6     10:19/M
      19    JUAN ANA                          OTIS BROWN - BUREY   3802   29      236        32:18.4     10:25/M
      20    NATALIE BECK                      DALLAS  TX           1524   29      251        32:43.9     10:33/M
      21    JAYNE RIXXO                                            3979   27      263        33:01.7     10:39/M
      22    SARAH JORDAN                      RICHARDSON  TX       1674   27      268        33:08.0     10:41/M
      23    NATALIE AMATO                     ESD                  3108   27      273        33:15.5     10:44/M
      24    LINSEY BUCK                       OTIS BROWN           3285   26      274        33:16.2     10:44/M
      25    LAURA DAUTERMAN                   ESD                  3111   25      289        34:04.1     10:59/M
      26    ASHLEY JAROL                      ESD                  3118   27      290        34:04.9     10:59/M
      27    ABBEY CORNISH                     LAKEWEST YMCA        3180   26      301        34:25.9     11:06/M
      28    MARLEN MALDONADO                  THE COLONY  TX       1723   27      336        35:23.8     11:25/M
      29    ANGIE WARDEN                      RICHARDSON  TX       1894   23      337        35:23.9     11:25/M
      30    KELSEY WILGANOWSKI                STEWART'S CREEK      3911   22      345        35:37.1     11:29/M
      31    DEBORAH BENJALMIN                 DALLAS  TX           1525   23      348        35:42.5     11:31/M
      32    ELISE GRAU                        RICHARDSON  TX       1617   25      350        35:44.5     11:32/M
      33    KATHERINE BASS                    THE COLONY  TX       1518   26      370        36:22.3     11:44/M
      34    LORI LUNA                         KELLER POINTE        3167   29      375        36:24.3     11:45/M
      35    EMILY LEYO                        ESD                  3119   21      383        36:36.8     11:48/M
      36    ASHLEY GORDON                     RICHARDSON  TX       1614   28      394        36:52.5     11:54/M
      37    RACHEL KOSTER                     RICHARDSON  TX       1693   25      403        37:01.5     11:56/M
      38    JESSICA ZAMARRIPA                 OTIS BROWN - ZAMARR  3878   29      408        37:11.0     12:00/M
      39    BRITTANY SMITH                    NRH                  3275   23      423        37:31.5     12:06/M
      40    ALEXANDRA OBANDO                  OTIS BROWN - ZAMARR  3868   20      427        37:34.1     12:07/M
      41    ALLISON BRETT                     JCC                  3148   26      433        37:42.0     12:10/M
      42    MEREDITH CAIN                     GARLAND  TX          1537   27      446        38:03.2     12:16/M
      43    COURTNEY POEHLER                  GARLAND  TX          1779   22      456        38:44.1     12:30/M
      44    TAMIKO FLORES                     LAKEWEST YMCA        3182   27      462        39:17.4     12:40/M
      45    LINDSEY KELLAWAY                  STEWART'S CREEK      3900   23      468        39:28.3     12:44/M
      46    KATHRYN WINGATE                   CRUMC                3079   23      478        39:52.5     12:52/M
      47    SARAH SMITH                       SANGER  TX           1844   24      485        40:12.2     12:58/M
      48    BRETT SHEPLER                     SANGER  TX           1835   24      486        40:13.9     12:58/M
      49    KAYLA CAFFEY                      NRH                  3254   21      490        40:29.0     13:04/M
      50    LEAH BARBER                       IRVING  TX           1513   27      502        40:38.2     13:06/M
      51    ERIN SPEARS                       NORTH LITTLE ROCK    1847   26      503        40:39.0     13:07/M
      52    CANDACE KEEN                      OTIS BROWN           3293   21      508        40:46.0     13:09/M
      53    SARA HALL                         OTIS BROWN           3290   26      516        40:55.9     13:12/M
      54    ARACELY COLEMAN                   OTIS BROWN - DIEHL   3825   27      517        41:02.3     13:14/M
      55    ALLISON HOGAN                     ESD                  3115   28      524        41:17.8     13:19/M
      56    IRIS VILLATOW                     OTIS BROWN - DIEHL   3841   29      552        41:53.1     13:31/M
      57    ASHLEY COZART                     STEWART'S CREEK      3891   26      556        41:55.0     13:31/M
      58    XIOMARA CRUZ                      OTIS BROWN - BUREY   3806   25      576        42:33.6     13:44/M
      59    MOLLY GREENLEE                    OTIS BROWN           3288   28      583        42:41.0     13:46/M
      60    OLGA ZAMARRIPA                    OTIS BROWN - ZAMARR  3879   27      652        45:31.0     14:41/M
      61    COURTNIE POWERS                   STEWART'S CREEK      3907   23      662        46:07.2     14:53/M
      62    ASHLEI LARMAN                     OTIS BROWN - ZAMARR  3865   26      668        46:15.8     14:55/M
      63    JAMIE HARTMAN                     LAKEWEST YMCA        3183   28      674        46:23.8     14:58/M
      64    ANNA MARTINEZ                     OTIS BROWN - JAMNIC  3852   28      684        46:51.4     15:07/M
      65    TAYLOR BARRON                     GARLAND  TX          1517   23      694        47:26.5     15:18/M
      66    SARAH ALMANZA                     OTIS BROWN - DIEHL   3820   26      704        47:52.9     15:26/M
      67    DANIELLE MARATAS                  DALLAS  TX           2574   26      720        48:20.5     15:35/M
      68    MEGAN JOHNSTON                    COLLEYVILLE          3007   26      779        52:18.8     16:52/M
      69    JANIY JOSEPH                                           1941   28      787        52:53.8     17:04/M
      70    JISSY THOMAS                                           1942   28      788        52:56.0     17:05/M
      71    CARA TAYLOR                       MESQUITE  TX         1861   26      789        53:00.6     17:06/M
      72    COURTNEY DURANT                   MURPHY  TX           1579   24      793        53:26.7     17:14/M
      73    HEIDI TAYLOR                      EULESS               3141   27      815      1:08:42.0     22:10/M
Top

Female 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    MONICA RANKIN                     MURPHY  TX           1788   39       17        21:21.0      6:53/M
       2    ERIN ORTON                        RICHARDSON  TX       1761   30       33        22:48.4      7:21/M
       3    JAMI COOLEY                                            1922   35       42        23:23.1      7:33/M
       4    ALEGRA REICH                      PLANO  TX            3627   36       53        24:09.4      7:47/M
       5    MELISSA GALYON                    ROCKWALL  TX         1597   37       86        26:02.8      8:24/M
       6    MARLO PARIS                       SACHSE  TX           1766   34       87        26:04.2      8:25/M
       7    KELLEY SMITH                      ALLEN  TX            1843   35       91        26:11.5      8:27/M
       8    KELLY MCGILLIS                    WYLIE  UT            1730   31      105        27:05.7      8:44/M
       9    JANDY JACE                        GARLAND  TX          1668   34      127        28:17.9      9:07/M
      10    CISSY MCMILLAN                    PROSPER  TX          1736   36      128        28:18.5      9:08/M
      11    NANCY CRANE                       RICHARDSON  TX       1562   34      129        28:20.1      9:08/M
      12    DANA CONNER                       NORTH PARK           3231   36      141        28:50.2      9:18/M
      13    LISA ZAMORA-COMBS                 CARROLLTON  TX       1909   38      142        28:50.7      9:18/M
      14    AMANDA PIPPEN                     NEVADA  TX           1776   33      165        30:00.5      9:41/M
      15    LORI DECKARD                      DALLAS  TX           1573   32      170        30:03.9      9:42/M
      16    LAUREN COCHRAN                    GREENVILLE  TX       1551   32      174        30:11.2      9:44/M
      17    EMILY STOUT                       DALLAS  TX           3632   39      178        30:20.3      9:47/M
      18    KAREN SPRING                      RICHARDSON           1916   36      187        30:49.0      9:56/M
      19    ANGELA COLLINS                    GREENVILLE  TX       1552   31      188        30:52.2      9:57/M
      20    KRISTIN BRIDGES                   RICHARDSON  TX       1531   33      191        30:56.2      9:59/M
      21    DAWN LOOMIS                       COPPELL              3042   36      198        31:02.2     10:01/M
      22    HEATHER SMITH                     NASHVILLE  TN        1842   37      213        31:47.6     10:15/M
      23    GWEN WACASEY                      GREENVILLE  TX       1890   36      218        31:52.9     10:17/M
      24    ODETTE ORDONO                     OTIS BROWN           3296   35      220        31:54.4     10:17/M
      25    EMILY RAGSDALE                    SACHSE  TX           1784   37      222        32:00.2     10:19/M
      26    JESSICA TAYLOR                    RICHARDSON  TX       3972   37      229        32:11.6     10:23/M
      27    RACHELLE BURGER                   CRUMC                3067   38      239        32:26.7     10:28/M
      28    MELISSA ECKHAUSE                  TOM MUEHLENBECK CEN  3930   38      245        32:30.3     10:29/M
      29    STEPHANIE WELLS                   ALLEN  TX            1898   38      247        32:35.5     10:31/M
      30    CAROL SPERRY                      RICHARDSON  TX       1848   34      253        32:51.2     10:36/M
      31    CHRISTANNE KNORR                  DALLAS  TX           1689   30      259        33:00.1     10:39/M
      32    KIMBERLY HEBERT                   MCKINNEY  TX         1636   35      261        33:00.2     10:39/M
      33    KELLY MURCHISON                   ESD                  3126   30      271        33:14.3     10:43/M
      34    AMANDA MCGLOTHLIN                 DALLAS  TX           1731   30      276        33:39.2     10:51/M
      35    KAREN VILLAVICENCIO               CELINA  TX           1888   38      288        34:00.8     10:58/M
      36    LESLIE ROGERS                     ESD                  3132   36      291        34:05.4     11:00/M
      37    BERTHA LAURENDINE-BROWN           MCKINNEY  TX         1705   38      293        34:10.4     11:01/M
      38    KIMBERLY BROUSSARD                PLANO  TX            1533   36      299        34:21.1     11:05/M
      39    JANELLE CARPENTER                 MCKINNEY             3199   37      302        34:26.9     11:06/M
      40    ALICIA SKELTON                    PLANO  TX            1839   34      304        34:28.0     11:07/M
      41    FAN RUIZ                          RICHARDSON  TX       1806   31      318        34:42.6     11:12/M
      42    PAIGE SCHLEGEL                    MURPHY  TX           1822   39      319        34:46.8     11:13/M
      43    STACIE BRESSLER                   MCKINNEY             3197   39      323        35:08.6     11:20/M
      44    HEIDI EASLEY                      STEWART'S CREEK      3893   32      339        35:25.5     11:25/M
      45    BETHANY ERWIN                     GARLAND  TX          1583   31      340        35:25.9     11:25/M
      46    STACY BLAVAT                      JCC                  3147   31      342        35:30.8     11:27/M
      47    RICCI ALLEN                       RICHARDSON  TX       1506   39      346        35:37.3     11:29/M
      48    CHRISTY RESEK                                          1931   36      351        35:46.4     11:32/M
      49    TYRA FOWLER                       GARLAND  TX          1595   32      353        35:48.9     11:33/M
      50    LOURDES GONZALEZ                  OTIS BROWN - JAMNIC  3848   32      367        36:14.0     11:41/M
      51    ERICA YAEGER                      RICHARDSON  TX       3637   37      373        36:23.9     11:44/M
      52    STACEY TIDMORE                    CARROLLTON  TX       1880   39      374        36:24.0     11:45/M
      53    DIOSELINA RAMIREZ                 COPPELL  TX          1787   38      386        36:43.8     11:51/M
      54    CAROLYN DONALDSON                 MCKINNEY  TX         1576   36      387        36:44.9     11:51/M
      55    GLENDA MC COMBER                  NRH                  3266   36      398        36:56.4     11:55/M
      56    BRIDGET HAYES                     MCKINNEY             3208   37      401        36:58.8     11:55/M
      57    AMY WELLS                         DALLAS  TX           1897   37      405        37:05.5     11:58/M
      58    KAREN KIPER                       NRH                  3261   37      412        37:20.7     12:03/M
      59    MICHAELA GERVASE                  DALLAS  TX           1604   30      414        37:24.0     12:04/M
      60    ANA BERMUDEZ                      PROSPER  TX          1526   38      421        37:27.8     12:05/M
      61    JESSICA WALKER                    SPICEWOOD  TX        1891   34      432        37:41.5     12:09/M
      62    MALILA NGUYEN                     NEW ALBANY  OH       1751   38      443        37:56.2     12:14/M
      63    JILL LAMBOUSES                    MURPHY  TX           1699   38      447        38:04.7     12:17/M
      64    FRANTZ-MICHELLE ALEXANDRE         DESOTO  TX           1504   36      459        38:58.4     12:34/M
      65    TARA SCAGGS                       OTIS BROWN - DIEHL   3839   34      475        39:43.5     12:49/M
      66    PAMELA GLASPIE                    MCKINNEY  TX         1608   38      480        40:04.7     12:55/M
      67    MISTY IZAGUIRRE                   WYLIE  TX            1666   36      481        40:06.2     12:56/M
      68    MARIA GRANDE                      STEWART'S CREEK      3896   32      482        40:06.3     12:56/M
      69    NANCY SHAW                        CARROLLTON  TX       1834   39      491        40:30.9     13:04/M
      70    AIME PECINO                       STEWART'S CREEK      3904   36      495        40:33.2     13:05/M
      71    JENNIFER HAWKINS                  KELLER POINTE        3164   36      511        40:46.9     13:09/M
      72    CHRISTINA GARCIA                                       1919   35      514        40:49.3     13:10/M
      73    AMIE MILBURN                      RICHARDSON  TX       1741   39      532        41:25.1     13:22/M
      74    SUZY STUTSMAN                     CRUMC                3078   34      539        41:46.2     13:28/M
      75    CRISTHAL GUTIERREZ                OTIS BROWN - JAMNIC  3849   30      540        41:46.2     13:28/M
      76    KRISTI STALBAUM                   CORINTH  TX          1853   34      547        41:48.2     13:29/M
      77    KRISTIN STELMAZEWSKI              OTIS BROWN - BUREY   3819   30      550        41:51.3     13:30/M
      78    STEPHANIE SHETLER                 IRVING  TX           1836   34      564        42:15.6     13:38/M
      79    LINDA SEALY                       CRUMC                3074   39      565        42:17.9     13:38/M
      80    JULIE LICARDIE                    MCKINNEY             3216   38      566        42:20.4     13:39/M
      81    CHRISTA DANESH                    FRISCO  TX           1567   32      567        42:22.9     13:40/M
      82    SANDY TORRES                      OTIS BROWN           3299   31      579        42:34.6     13:44/M
      83    TENDAI TAWONEZVI                  OTIS BROWN           3298   34      588        42:52.3     13:50/M
      84    KELLEY THOMAS                     RICHARDSON  TX       1875   39      592        42:57.8     13:51/M
      85    SHELLEY JEOFFROY                  OTIS BROWN           3291   35      595        42:58.6     13:52/M
      86    ARGY KANTOGIANNIS                 OTIS BROWN           3292   33      608        43:21.8     13:59/M
      87    AIDEE BORDALLO                    COPPELL              3020   38      612        43:32.2     14:03/M
      88    SANDRA LEPINO                     MCKINNEY             3214   38      617        43:43.9     14:06/M
      89    MISAEL MOHEDANO                   NRH                  3267   35      618        43:46.4     14:07/M
      90    RENEE FLETCHER                    STEWART'S CREEK      3895   36      622        43:53.6     14:09/M
      91    ALYSON THATHIAH                   PLANO  TX            1869   33      623        43:54.1     14:10/M
      92    JENNIFER MAGILL                   TOM MUEHLENBECK CEN  3933   31      625        43:56.7     14:10/M
      93    DEANNA KAUFMAN                    MCKINNEY             3212   38      632        44:04.0     14:13/M
      94    JOANNA GAFFORD                    NORTH PARK           3241   34      640        44:43.4     14:25/M
      95    MARIA LOPEZ                       NRH                  3265   36      642        44:59.3     14:31/M
      96    JONDA MITCHELL                    LAKEWEST YMCA        3185   30      664        46:10.3     14:54/M
      97    ANGELA TREVINO                    NRH                  3278   36      670        46:21.2     14:57/M
      98    ARACELY CARRANZA                  OTIS BROWN - BUREY   3805   34      672        46:22.1     14:57/M
      99    KRISTINA POOL                     LAKEWEST YMCA        3187   37      677        46:29.4     15:00/M
     100    RACHEL FORTUNE                    NORTH PARK           3239   30      696        47:30.1     15:19/M
     101    MARCIA KVIZ                       MURPHY  TX           1697   38      706        47:53.8     15:27/M
     102    CHERYL NIFONG                     NRH                  3269   37      709        48:00.9     15:29/M
     103    OTISHA GILREATH                   CARROLLTON  TX       1606   34      723        48:45.6     15:44/M
     104    OLIVIA MONTES                     OTIS BROWN - DIEHL   3833   38      742        49:32.0     15:59/M
     105    LESLIE JOSLIN                     DIS - GIT            3950   35      743        49:33.5     15:59/M
     106    ERICA DAVIS                       PARK SOUTH           3882   34      749        49:59.5     16:07/M
     107    ALYSSA DENTON                     ROYSE CITY  TX       1575   35      750        50:06.2     16:10/M
     108    HEATHER MANNING                   WYLIE  TX            1724   31      751        50:06.4     16:10/M
     109    NICHELLE SMITH                    PARK SOUTH           3889   32      759        50:24.7     16:15/M
     110    KATRINA GRAY                      RICHARDSON  TX       1621   38      764        50:59.9     16:27/M
     111    DANA CAUGHRON                     BEDFORD  TX          1546   33      766        51:08.0     16:30/M
     112    SADIA IJAZ                        COLLEYVILLE          3005   37      790        53:04.0     17:07/M
     113    ASHAQWAYE ADAMS                   LAKEWEST YMCA        3176   39      794        53:43.1     17:20/M
     114    HAPPY BEAUMONT                    DIS - GIT            3956   35      796        54:24.1     17:33/M
     115    SHEILA MARTIN                     OTIS BROWN           3294   33      805        55:31.5     17:55/M
     116    SUSAN COX                         PLANO  TX            1561   39      810        57:51.6     18:40/M
     117    MARY SHIELDS                      LAKEWEST YMCA        3193   37      814      1:07:24.7     21:45/M
Top

Female 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    FRANCES MCKISSICK                 IRVING  TX           1734   49       19        21:32.7      6:57/M
       2    ANDREA COUTO                      DIS                  3087   43       26        22:18.4      7:12/M
       3    GINA PISKE                                             3982   46       28        22:22.9      7:13/M
       4    SHARON DWYER                      MCKINNEY  TX         1580   40       57        24:27.9      7:53/M
       5    TRISTA REITZ                      PLANO  TX            1791   41       67        25:10.1      8:07/M
       6    MARY ANN THIBODEAUX               PLANO  TX            1872   44       75        25:34.4      8:15/M
       7    MONICA CASTELLANOS                DIS                  3086   43       82        25:55.0      8:22/M
       8    KELLI HUNT                        GARLAND  TX          1661   41       85        26:01.5      8:24/M
       9    TERRI GREENWELL                   ARLINGTON  TX        1623   48      104        27:01.1      8:43/M
      10    PAIGE HUNT                        WESTFIELD  IN        1662   45      109        27:16.7      8:48/M
      11    MELISA DORRILL                                         1939   44      113        27:37.4      8:55/M
      12    RHONDA FOULDS                     JUSTIN  TX           1593   47      114        27:40.5      8:55/M
      13    JODI HEROLD                       VAN ALSTYNE  TX      1640   46      115        27:42.4      8:56/M
      14    SANDY PALISCH                     RICHARDSON  TX       1763   47      132        28:31.3      9:12/M
      15    SUSAN VANCAMP                     KELLER POINTE        3174   49      151        29:23.4      9:29/M
      16    TERESE HUNWICK                    KELLER POINTE        3166   45      156        29:45.1      9:36/M
      17    GINA HETHCOCK                                          3977   40      158        29:47.7      9:36/M
      18    LAURIE MITCHELL                   MCKINNEY             3217   49      159        29:48.0      9:37/M
      19    JANICE BAHASH                     PLANO  TX            1508   42      167        30:02.0      9:41/M
      20    LYNETTE PICCO                                          3991   46      171        30:04.9      9:42/M
      21    DAWN PERKINS                      MCKINNEY             3218   41      175        30:12.0      9:45/M
      22    CAITLIN SCHRAUFNAGEL              RICHARDSON  TX       1824   40      176        30:15.1      9:45/M
      23    ELLEN HILL                        PRINCETON  TX        1644   41      179        30:22.9      9:48/M
      24    MELISSA OUAZZANI                  DIS                  3097   46      184        30:33.5      9:51/M
      25    PAULINE GARCIA                    DALLAS  TX           1599   42      207        31:29.5     10:09/M
      26    LAURA COSTELLO                                         3980   42      212        31:44.5     10:14/M
      27    MICHELLE SCHROEDER                RICHARDSON  TX       1826   42      215        31:49.4     10:16/M
      28    CONNIE GUST                       KELLER POINTE        3163   49      225        32:02.9     10:20/M
      29    CHRISTINA GRANT                   FRISCO  TX           1616   44      227        32:04.2     10:21/M
      30    KANDREN MYLES                     NORTH PARK           3243   47      231        32:13.8     10:24/M
      31    FILA NGUYEN                       LEWISVILLE  TX       3624   49      238        32:20.1     10:26/M
      32    KATHY GARZA                       RICHARDSON  TX       1601   45      252        32:45.4     10:34/M
      33    CINDY TRONZANO                    RICHARDSON  TX       1883   41      255        32:55.8     10:37/M
      34    ROBIN LIESENFELT                  PLANO  TX            1709   48      258        32:56.4     10:37/M
      35    MEREDITH BAUGHMAN                 GARLAND  TX          1519   42      265        33:03.9     10:40/M
      36    BEVERLY ELLIS                     NRH                  3258   49      277        33:39.8     10:51/M
      37    SARYVANA ARBAIZA                  OTIS BROWN - JAMNIC  3842   40      282        33:47.3     10:54/M
      38    MICHELLE SIMPKINS                                      1928   47      292        34:09.4     11:01/M
      39    AMY LASKA                         RICHARDSON  TX       3998   47      295        34:12.4     11:02/M
      40    PEGGY LOUIE                       CARROLLTON  TX       1717   40      296        34:17.0     11:04/M
      41    ELIZABETH GONZALEZ                RICHARDSON  TX       1612   49      297        34:17.2     11:04/M
      42    RITA NARDINI                      RICHARDSON  TX       1747   44      315        34:38.3     11:10/M
      43    GABRIELLA MCCORD                  COPPELL              3043   42      328        35:18.1     11:23/M
      44    SUSAN SCHAFER                     RICHARDSON  TX       1819   46      338        35:24.0     11:25/M
      45    ANN PODESZWA                      ESD                  3129   42      360        35:59.6     11:36/M
      46    BETH VIDAL                        MCKINNEY  TX         1887   42      363        36:01.6     11:37/M
      47    MONICA THOMAS                     RICHARDSON  TX       1911   49      365        36:10.2     11:40/M
      48    LAURA PIPER                       WAXAHACHIE  TX       1775   42      376        36:24.3     11:45/M
      49    KELLIE SANTOS                     RICHARDSON  TX       1814   40      378        36:33.7     11:47/M
      50    JEANNE PHILLIPS                   GARLAND  TX          1771   47      385        36:40.6     11:50/M
      51    MONICA VELASCO                    DIS                  3101   41      388        36:46.7     11:52/M
      52    JACQUELINE LICHTY                 FRISCO  TX           2568   42      420        37:27.5     12:05/M
      53    PRIYA PANDIT                      COLLEYVILLE          3013   40      425        37:33.3     12:07/M
      54    LISA TELEHA                       JCC                  3160   47      434        37:44.1     12:10/M
      55    KRISTI MEENAN                     MURPHY  TX           1738   42      448        38:05.1     12:17/M
      56    SUSAN KASSEN                      RICHARDSON  TX       2552   41      449        38:07.7     12:18/M
      57    SANDRA NIETSCHE                   GARLAND  TX          1754   46      454        38:41.7     12:29/M
      58    ELIZABETH SHIER                   NRH                  3274   48      476        39:46.5     12:50/M
      59    SHARON FORD                       PLANO  TX            1592   49      487        40:24.2     13:02/M
      60    DONNA HENRY                       PLANO  TX            1638   42      494        40:33.0     13:05/M
      61    PENNY HAMLETT                     RICHARDSON  TX       1629   46      513        40:49.0     13:10/M
      62    ANALETA OLDEN                     DALLAS  TX           1757   40      520        41:13.7     13:18/M
      63    JULIE FELEO                       COLLEYVILLE          3001   45      545        41:47.3     13:29/M
      64    JOETTA BLACK                      PARK SOUTH           3880   43      551        41:51.6     13:30/M
      65    MICHELLE HODGES                   RICHARDSON  TX       1648   44      559        42:03.7     13:34/M
      66    MONICA WEINMAN                    RICHARDSON  TX       1896   47      569        42:26.4     13:41/M
      67    BRENDA BARRON                     GARLAND  TX          1516   45      575        42:32.0     13:43/M
      68    KIM FLODIN                        DIS - GIT            3948   46      578        42:34.5     13:44/M
      69    SHELLEY HARRISON                  CRUMC                3069   45      590        42:56.2     13:51/M
      70    CHRISTINA MERCER                  CRUMC                3072   44      593        42:58.0     13:52/M
      71    LAURIE KENT                       RICHARDSON  TX       1679   40      606        43:15.7     13:57/M
      72    TIFFANY FINN                      ESD                  3113   45      631        44:03.5     14:13/M
      73    ROBIN MURPHY                      SAVANNAH  TX         1745   47      638        44:23.9     14:19/M
      74    RODRIGUA ROSS                     PARK SOUTH           3888   40      645        45:08.0     14:34/M
      75    MELINDA RUSS                      ESD                  3135   48      655        45:45.2     14:45/M
      76    JACKIE VILLAREAL                  STEWART'S CREEK      3910   40      658        45:50.3     14:47/M
      77    TIFFANY SASSER                    LAKEWEST YMCA        3190   43      686        47:04.6     15:11/M
      78    LARI WISE                         CRUMC                3080   47      690        47:14.7     15:14/M
      79    CHARLOTTE RIDGE                   WYLIE  TX            1796   46      692        47:16.3     15:15/M
      80    ELLIE HALL                        COPPELL              3033   44      693        47:26.4     15:18/M
      81    SANDRA ROWE                       ALLEN  TX            1805   40      703        47:49.6     15:25/M
      82    MARIA HERNANDEZ                   OTIS BROWN - DIEHL   3830   46      711        48:01.0     15:29/M
      83    PAMELA FLORES                     COPPELL              3028   49      713        48:02.9     15:30/M
      84    IRENE GARDEA                      GARLAND  TX          1600   42      714        48:03.1     15:30/M
      85    TERESA CABANO                     NRH                  3253   43      715        48:03.5     15:30/M
      86    KRISTIE HUDSON                    STEWART'S CREEK      3899   40      721        48:21.6     15:36/M
      87    KAREN GULLATT                     COPPELL              3032   42      726        48:57.4     15:47/M
      88    JACINTA HAYS                      COPPELL              3036   40      727        49:02.4     15:49/M
      89    SANDRA BALDERAS                   LAKEWEST YMCA        3178   48      729        49:13.0     15:53/M
      90    TIFFANY SERRANO                   DIS                  3100   40      730        49:17.4     15:54/M
      91    SCHARLA COLLINS                   DIS - GIT            3946   46      732        49:19.3     15:55/M
      92    LISA ANDERSON                     DIS - GIT            3958   41      735        49:28.1     15:57/M
      93    MARISA FIRTH                      DIS                  3089   43      740        49:31.2     15:58/M
      94    LIHNAM LIU                        COPPELL              3041   47      757        50:18.5     16:14/M
      95    JENNIFER WOODS                    DIS                  3102   47      770        51:32.0     16:37/M
      96    KATHERINE REEVES                  ESD                  3131   40      781        52:20.0     16:53/M
      97    NICOLW WALLACE                    COPPELL              3061   48      799        54:50.0     17:41/M
      98    SHARON TUCKER                     HEATH  TX            1884   48      806        56:38.2     18:16/M
      99    TINA CAMPISE                      HEATH  TX            1538   48      807        56:40.6     18:17/M
     100    TRACY CURTIS                      RICHARDSON  TX       1566   43      809        57:49.6     18:39/M
Top

Female 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    RENA FENNER                       RICHARDSON  TX       1588   55       56        24:25.0      7:53/M
       2    TAMMY KNAPP                       DALLAS  TX           1688   52       58        24:33.9      7:55/M
       3    DIANNA SULSER                     DENISON  TX          1859   54       61        24:54.6      8:02/M
       4    DEB BAILEY                        PLANO  TX            1509   52       62        24:57.6      8:03/M
       5    ANN GOUGH                         JCC                  3149   53       77        25:40.1      8:17/M
       6    YVETTE WILKINS                    RICHARDSON  TX       3636   50       94        26:22.8      8:30/M
       7    LYNANN MOSES                      RICHARDSON  TX       2599   52      106        27:11.1      8:46/M
       8    NANCY ABOULAFIA                   DALLAS  TX           1502   50      123        28:06.5      9:04/M
       9    NANCY HOWARD                      GARLAND  TX          1652   50      124        28:07.7      9:04/M
      10    BARBARA KUHIKE                                         1930   53      137        28:41.0      9:15/M
      11    DAWN HUNCK                        RICHARDSON  TX       1659   52      185        30:37.2      9:53/M
      12    RENEE CORLEY                      DALLAS  TX           1559   52      190        30:55.0      9:58/M
      13    DEBYE HUMPHREY                    DALLAS  TX           1655   57      211        31:44.3     10:14/M
      14    MARKITA HALL-GUMBLE               MCKINNEY             3207   52      244        32:30.2     10:29/M
      15    JUDY WITHERS                      FAIRVIEW  TX         1904   52      260        33:00.2     10:39/M
      16    LAUREN ATCHISON                   RICHARDSON  TX       1507   51      269        33:08.1     10:41/M
      17    EYVONNE CARTER                    LITTLE ELM  TX       1541   56      283        33:48.9     10:54/M
      18    KATHY BOLLA                                            1936   55      308        34:31.7     11:08/M
      19    PONNIE VISETCHANVET                                    1938   50      310        34:34.5     11:09/M
      20    GLORIA SOPKO                      RICHARDSON  TX       1846   54      312        34:35.6     11:09/M
      21    KAREN MILLER                      PLANO  TX            2594   53      321        35:04.5     11:19/M
      22    GINA WOOLDRIDGE                   RICHARDSON  TX       1905   56      334        35:22.7     11:25/M
      23    ALINA LLOP                        PLANO  TX            1713   52      349        35:43.2     11:31/M
      24    CYNTHIA SAMILTON                  DALLAS  TX           1811   52      392        36:50.4     11:53/M
      25    PRISCILLA OLMEDA                  MCKINNEY  TX         1759   50      404        37:01.7     11:56/M
      26    LAURA JONES                       COPPELL  TX          1673   50      445        38:01.1     12:16/M
      27    SUSAN MCKEEFER                    PLANO  TX            1733   55      460        39:11.2     12:38/M
      28    ROBIN SAGE                        LONGVIEW  TX         1810   53      479        40:03.3     12:55/M
      29    PING LIU                          COLLEYVILLE          3010   51      507        40:45.5     13:09/M
      30    LIZ GERMAN                        ALLEN  TX            1603   53      518        41:04.9     13:15/M
      31    JONI MCCOY                        ESD                  3122   52      526        41:20.6     13:20/M
      32    MARCI ADDINGTON                   ESD                  3104   51      528        41:22.0     13:21/M
      33    CHERYL HENNIG                     CRUMC                3070   53      562        42:12.3     13:37/M
      34    JULIA KING                        DALLAS  TX           1682   56      571        42:29.4     13:42/M
      35    LINDA ELSENBAUMER                 ARLINGTON  TX        1581   56      574        42:31.9     13:43/M
      36    TRESA RICHARDSON                  GARLAND  TX          1794   51      609        43:28.0     14:01/M
      37    REBECCA COOK                      PLANO  TX            1555   51      616        43:40.7     14:05/M
      38    ELIZABETH WALLACE                 ESD                  3138   51      630        44:03.1     14:13/M
      39    ANNIE FOWLER                      GARLAND  TX          1594   53      654        45:34.3     14:42/M
      40    MARIANNE CARTER                   DALLAS  TX           1542   52      659        46:03.8     14:51/M
      41    DONNA CATES                       GARLAND  TX          1545   56      666        46:14.1     14:55/M
      42    MICHELE ROTHSCHILD                ARLINGTON  TX        1804   54      699        47:44.2     15:24/M
      43    TRACY CASTO                       ARLINGTON  TX        1544   51      701        47:48.5     15:25/M
      44    CHERYL BJARKE                     STEWART'S CREEK      3890   50      771        51:47.8     16:42/M
      45    AUDREY SWANSON                    STEWART'S CREEK      3909   52      774        52:10.0     16:50/M
      46    LINDA EL-KURD                     COPPELL              3026   54      775        52:11.8     16:50/M
      47    CARLA THOMAS                      ESD                  3137   58      782        52:21.5     16:53/M
      48    TOLA BEST                         DIS                  3084   50      786        52:29.6     16:56/M
      49    GAYLE WALLER                      GARLAND  TX          1893   56      800        54:57.7     17:44/M
      50    JANICE PETERS                     RICHARDSON  TX       1768   56      801        55:00.4     17:45/M
      51    MARIA RUIZ                                             3994   51      802        55:02.7     17:45/M
      52    DEBORAH MAXWELL                   RICHARDSON  TX       2592   50      808        57:09.3     18:26/M
Top

Female 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    BARBARA SUCHER                    RICHARDSON  TX       1858   66      133        28:31.5      9:12/M
       2    JEANNE PITZ                       RICHARDSON  TX       1778   61      177        30:15.4      9:45/M
       3    MICHELLE PALMER                   WYLIE  TX            1764   61      279        33:41.4     10:52/M
       4    ANNE HENRY                        PLANO  TX            1637   66      496        40:33.5     13:05/M
       5    MARY CHUPP                        MCKINNEY  TX         2531   60      637        44:23.4     14:19/M
       6    ANGELICA MILLER                   RICHARDSON  TX       1742   63      724        48:50.6     15:45/M
       7    CAROLYN MADISON                   RICHARDSON  TX       1721   63      773        52:10.0     16:50/M
       8    DEBBIE GARZA                      CARROLLTON  TX       1915   60      776        52:12.0     16:50/M
       9    MARCELLA HOUSTON                  DALLAS  TX           1651   60      778        52:14.7     16:51/M
      10    CHARLOTTE GLEGHORN                OTIS BROWN           3287   61      817      1:09:46.2     22:30/M
Top

Female 70 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    BARBARA SIMPKINS                                       1929   77      254        32:55.7     10:37/M
Top

Overall Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    DANIEL LUDWIG                     FT. WORTH  TX        1718   21        1        16:07.2      5:12/M
Top

Overall Male masters Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    SCOTT OLDEN                       JCC                  3154   41        3        17:44.2      5:43/M
Top

Male 0 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Unknown Partic. 2104                                   2104           107        27:12.3      8:46/M
       2    AARON STUTSMAN                    CRUMC                3076    0      542        41:46.8     13:28/M
Top

Male 1 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    JUSTIN RAINES                     VAN ALSTYNE  TX      1785   14       21        21:42.0      7:00/M
       2    JONNY DABBS                                            3989   10       23        22:14.7      7:10/M
       3    CASON HUNWICK                     KELLER  TX           1663   12       38        23:09.3      7:28/M
       4    JARED HERNANDEZ                   COPPELL  TX          2539   12       48        23:48.2      7:41/M
       5    SEAMUS KOCH                       RICHARDSON  TX       1691   12       70        25:15.3      8:09/M
       6    CALEB CARDENAS                    MURPHY  TX           1540   11       96        26:28.1      8:32/M
       7    PANDIT PANDIT                     COLLEYVILLE          3012   13      110        27:28.4      8:52/M
       8    KYLE THOMAS                       RICHARDSON  TX       1876    9      147        29:04.4      9:23/M
       9    BRENDAN ELLIOTT                   NORTH PARK           3234   13      150        29:17.9      9:27/M
      10    GRAYSON SCHULZ                    RICHARDSON  TX       1828   14      152        29:23.5      9:29/M
      11    GIOVANNI BARBOSA                  IRVING  TX           1514   11      157        29:45.9      9:36/M
      12    SPENCER HILL                                           1924   14      180        30:22.9      9:48/M
      13    BERNIE GILLOGHY                   MCKINNEY             3206   14      181        30:25.0      9:49/M
      14    LOGAN STOUT                       DALLAS  TX           3634   10      182        30:26.2      9:49/M
      15    SAM OLDEN                         DALLAS  TX           1758   12      186        30:46.2      9:55/M
      16    ALEX GARCIA                                            1921   12      226        32:04.0     10:21/M
      17    TRE VILLAVICENCIO                 CELINA  TX           1889    7      287        33:59.3     10:58/M
      18    NATHAN GRAY                       RICHARDSON  TX       1622    8      309        34:33.0     11:09/M
      19    GEOFFREY MILLER                   PLANO  TX            2593   10      313        34:36.3     11:10/M
      20    JALEN OVERSTREET                  RICHARDSON           1918   10      326        35:14.7     11:22/M
      21    ALFONSO ALVARADO                  OTIS BROWN - BUREY   3300   10      368        36:17.2     11:42/M
      22    NIKO LAMBOUSES                    MURPHY  TX           1700   10      377        36:31.8     11:47/M
      23    MATTHEW MEENAN                    MURPHY  TX           1739   10      411        37:17.7     12:02/M
      24    PIERCE GARZA                      RICHARDSON  TX       1602    9      424        37:31.8     12:06/M
      25    HUNTER GAFFORD                    NORTH PARK           3240    8      428        37:34.3     12:07/M
      26    KYLE KASSEN                       RICHARDSON  TX       2545    9      450        38:10.8     12:19/M
      27    GARRETT HUNCK                     RICHARDSON  TX       1660   10      469        39:28.5     12:44/M
      28    MARK RUIZ                                              3993   13      489        40:28.6     13:03/M
      29    ALEXANDRA PEDERZINI               COPPELL              3050   13      501        40:37.7     13:06/M
      30    CORBIN STALBAUM                   CORINTH  TX          1852    7      546        41:47.4     13:29/M
      31    COLE WEINMAN                      RICHARDSON  TX       1895   10      568        42:24.6     13:41/M
      32    COLE KASSEN                       RICHARDSON  TX       2543   11      636        44:18.5     14:17/M
      33    EVAN GRAY                         RICHARDSON  TX       1619    5      761        50:32.2     16:18/M
      34    JOEL GRAY                         RICHARDSON  TX       1620    3      765        51:00.6     16:27/M
      35    ANDREW COX                        PLANO  TX            1560    9      803        55:11.6     17:48/M
      36    CARSON CURTIS                     RICHARDSON  TX       1565   11      811        57:52.3     18:40/M
      37    NOAH APPEL                        JCC                  3143   11      813      1:04:40.2     20:52/M
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    STEVEN BAXTER                     CARROLLTON  TX       1520   18        5        18:58.3      6:07/M
       2    KY NGUYEN                         LEWISVILLE  TX       3625   15       68        25:10.1      8:07/M
       3    AUSTIN HEBERT                     MCKINNEY  TX         1633   15      214        31:47.6     10:15/M
       4    JUSTIN BREWER                     CARROLLTON  TX       1530   18      286        33:57.9     10:57/M
       5    JOHN HEROLD                       VAN ALSTYNE  TX      1641   15      484        40:08.2     12:57/M
Top

Male 20 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    JACOB BRADLEY                     DENTON  TX           1528   22        2        17:43.3      5:43/M
       2    JOHN SCHWINGER                    THE COLONY  TX       1829   27       30        22:29.2      7:15/M
       3    TIM DAVIS                         WYLIE  TX            1570   25       93        26:19.2      8:29/M
       4    WILLIAM DAVIS                     GRAND PRAIRIE  TX    1571   28      108        27:16.2      8:48/M
       5    CHRISTOPHER STOCKWELL             NRH                  3276   27      111        27:31.3      8:53/M
       6    JOSE MANUEL RUIZ                  GARLAND  TX          1807   26      119        27:53.4      9:00/M
       7    CHASE BARBER                      IRVING  TX           1512   29      266        33:06.5     10:41/M
       8    VARUN RAZDAN                                           3983   29      355        35:52.0     11:34/M
       9    JONATHAN PICARD                   MCKINNEY  TX         1772   29      382        36:34.6     11:48/M
      10    CHRISTOPHER GORDON                RICHARDSON  TX       1615   27      393        36:52.1     11:54/M
      11    BRANDON PEUGH                     GARLAND  TX          1769   27      440        37:51.1     12:13/M
      12    AMY TIMBERLAKE                    GREENVILLE  TX       1882   28      442        37:55.7     12:14/M
      13    CHRISTOPHER CERAMI                                     3992   27      644        45:03.4     14:32/M
      14    NICK MITCHELL                     STEWART'S CREEK      3903   29      688        47:07.7     15:12/M
      15    JEDIDIAH LANE                     RICHARDSON  TX       3975   28      791        53:24.7     17:14/M
Top

Male 30 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    TERENCE HOBBS                     MCKINNEY  TX         1647   37       10        20:06.7      6:29/M
       2    MATTHEW MORPHIS                   WYLIE  TX            1744   37       12        20:47.0      6:42/M
       3    MILAN EVANS                       MURPHY  TX           1584   39       18        21:23.5      6:54/M
       4    JOHN DABBS                        MCKINNEY             3203   38       22        22:14.1      7:10/M
       5    ALTILIO VALENTI                   FRISCO  TX           1886   37       29        22:26.3      7:14/M
       6    FREDY RUIZ                        RICHARDSON  TX       3630   35       31        22:38.1      7:18/M
       7    PATRICK SEMAR                     ROWLETT  TX          1831   36       37        23:04.1      7:26/M
       8    NOAH COMBS                        CARROLLTON  TX       1553   35       49        23:54.6      7:43/M
       9    JOHN REICH                        PLANO  TX            3649   34       51        24:03.2      7:45/M
      10    PAUL FILOSI                       FRISCO  TX           1589   38       52        24:08.4      7:47/M
      11    JULES FARMER                      RICHARDSON  TX       1587   39       65        25:05.4      8:05/M
      12    ANDREW KVIZ                       MURPHY  TX           1694   38       72        25:21.9      8:11/M
      13    ROB PITTFIELD                     RICHARDSON  TX       1777   34       78        25:46.3      8:19/M
      14    RYAN LINGENFELTER                 DALLAS  TX           1711   34       84        25:57.5      8:22/M
      15    LAYTOAMB WIGGINS                  FRISCO  TX           1901   39       89        26:09.5      8:26/M
      16    SEAN SMITH                        NASHVILLE  TN        1845   38      122        28:05.1      9:04/M
      17    ROBERT ALLISON                    KELLER POINTE        3162   39      135        28:32.8      9:12/M
      18    MICHAEL JOLLY                     FRISCO  TX           1672   37      148        29:04.5      9:23/M
      19    ROB SINGLETON                     RICHARDSON  TX       1838   33      160        29:48.4      9:37/M
      20    SHAUN ROSS                        WYLIE  TX            1803   33      183        30:31.2      9:51/M
      21    DAMONE SHUMARD                    WYLIE  TX            1837   33      189        30:54.0      9:58/M
      22    WESLEY SPERRY                     RICHARDSON  TX       1849   33      208        31:30.9     10:10/M
      23    MARK GODFREY                      PLANO  TX            1610   35      230        32:12.9     10:23/M
      24    ANTHONY MADRID                    WYLIE  TX            1722   39      241        32:29.5     10:29/M
      25    WES KIRBY                         PLANO  TX            1684   38      243        32:29.9     10:29/M
      26    TOMMY HORAN                       DALLAS  TX           1649   31      267        33:07.4     10:41/M
      27    ROBERTO RIVAS                     NRH                  3272   35      284        33:52.4     10:55/M
      28    ERIC THOMAS                       RICHARDSON  TX       1874   39      294        34:11.6     11:02/M
      29    JEFFERY CARPENTER                 MCKINNEY             3200   36      303        34:27.4     11:07/M
      30    DANIEL GRAY                       RICHARDSON  TX       1618   39      311        34:35.2     11:09/M
      31    BENJAMIN PHALOS                   STEWART'S CREEK      3905   38      335        35:23.4     11:25/M
      32    ERIC RINCONES                     NORTH PARK           3248   38      344        35:35.1     11:29/M
      33    OSCAR CRUZ                        OTIS BROWN - DIEHL   3827   30      356        35:52.4     11:34/M
      34    CHRIS JACKSON                     ESD                  3116   36      357        35:53.6     11:35/M
      35    KELLY HEBERT                      MCKINNEY  TX         1635   35      389        36:47.2     11:52/M
      36    JOSE ZAPATA                       OTIS BROWN - BUREY   3818   33      413        37:23.5     12:04/M
      37    JASON ELLIOTT                     NORTH PARK           3235   39      429        37:35.5     12:07/M
      38    ED PERKINS                        MCKINNEY             3219   39      437        37:48.9     12:12/M
      39    ANGEL GONZALEZ                                         3996   37      497        40:33.5     13:05/M
      40    ROBERT STALBAUM                   CORINTH  TX          1854   34      537        41:45.9     13:28/M
      41    TRAVIS CHASE                      NRH                  3256   37      597        42:58.8     13:52/M
      42    RICK MOE                          COPPELL              3046   33      600        43:03.1     13:53/M
      43    MELVIN THATHIAH                   PLANO  TX            1870   33      604        43:08.6     13:55/M
      44    RYAN NANKIVELL                    NORTH PARK           3245   30      634        44:11.1     14:15/M
      45    JASON PICKARD                     STEWART'S CREEK      3906   30      650        45:28.3     14:40/M
      46    JAIME MARMOLEJO                   DALLAS  TX           2576   32      691        47:16.3     15:15/M
      47    MANUEL GONZALEZ                   OTIS BROWN - DIEHL   3829   31      697        47:31.1     15:20/M
      48    LARRY GILREATH II                 CARROLLTON  TX       1607   34      718        48:12.3     15:33/M
      49    RAYMEE HERNDON                    STEWART'S CREEK      3898   35      745        49:52.4     16:05/M
      50    JEB STONE                         DIS - GIT            3953   38      754        50:15.4     16:13/M
      51    JASON CAUGHRON                    BEDFORD  TX          1547   31      767        51:09.3     16:30/M
Top

Male 40 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    FROYLAN FRANCO                                         3976   43        4        18:29.9      5:58/M
       2    JEFF BREESE                                            3997   47        9        20:04.1      6:28/M
       3    RICKY HILL                        PRINCETON  TX        1645   40       11        20:44.9      6:41/M
       4    CHUNG PHAM                        DALLAS  TX           1770   42       16        21:02.6      6:47/M
       5    JOSE BALDERAS                                          1933   42       25        22:16.7      7:11/M
       6    ROCKY THOMPSON                    RICHARDSON  TX       1879   49       40        23:11.0      7:29/M
       7    RICHARD SPORN                     DALLAS  TX           1851   48       45        23:35.4      7:36/M
       8    BRIAN CLARK                       LEWISVILLE  TX       1550   40       47        23:44.2      7:39/M
       9    STEWART BAILEY                    RICHARDSON  TX       1511   49       50        24:01.2      7:45/M
      10    PINGSHAN WEN                      RICHARDSON  TX       1899   45       54        24:23.7      7:52/M
      11    TONY SCHRAUFNAGEL                 RICHARDSON  TX       1825   43       59        24:42.5      7:58/M
      12    QUENTIN RASCO                     FRISCO  TX           1789   40       73        25:24.8      8:12/M
      13    LARRY CHOW                        PLANO  TX            1548   45       80        25:51.4      8:20/M
      14    DAVE ANDERSON                     DIS                  3083   42       83        25:55.6      8:22/M
      15    MICHAEL LEHEW                     MESQUITE  TX         1707   47       88        26:08.9      8:26/M
      16    STEPHEN KLASH                     SACHSE  TX           1685   43       98        26:42.1      8:37/M
      17    DAVE WALLACE                      FRISCO  TX           1892   49      100        26:54.4      8:41/M
      18    CHARLES DOWNEY                    RICHARDSON  TX       1577   43      102        26:58.2      8:42/M
      19    JACOB HUNWICK                     KELLER  TX           1664   41      134        28:32.3      9:12/M
      20    GILBERT LIN                       DALLAS  TX           1710   41      145        28:52.5      9:19/M
      21    ED GOUGH                                               3986   46      161        29:51.3      9:38/M
      22    ABE HOYOS                         COPPELL              3038   48      162        29:59.3      9:40/M
      23    MATTHEW NARTZ                     NORTH PARK           3246   40      169        30:03.7      9:42/M
      24    LEWIS NARDINI                     RICHARDSON  TX       1746   49      173        30:11.2      9:44/M
      25    DAVID ABOULAFIA                   DALLAS  TX           1501   48      199        31:07.5     10:02/M
      26    RODNEY MCMILLAN                   PROSPER  TX          1737   44      206        31:21.2     10:07/M
      27    STEVEN JABLON                     LEXINGTON  SC        1667   45      228        32:05.3     10:21/M
      28    TROY BUTT                         COPPELL              3022   45      257        32:56.4     10:37/M
      29    JOHN VANSTIPDONK                  NORTH PARK           3251   40      262        33:00.2     10:39/M
      30    DAN SETTER                        PLANO  TX            1833   47      270        33:11.1     10:42/M
      31    TODD MINNIS                       ESD                  3125   41      307        34:31.1     11:08/M
      32    SCOTT SOMICH                      TOM MUEHLENBECK CEN  3941   46      314        34:36.8     11:10/M
      33    RAYMOND SAGE                      PORT MAITLDA  PA     1809   47      322        35:06.2     11:19/M
      34    BRIAN RANKIN                      DIS                  3098   41      325        35:10.0     11:21/M
      35    MARC ALLEY                        MCKINNEY             3195   41      331        35:21.1     11:24/M
      36    RAJIV PANDIT                      COLLEYVILLE          3014   42      343        35:32.2     11:28/M
      37    TROY AIKMAN                       ESD                  3107   44      361        35:59.7     11:36/M
      38    TROY WILLIAMS                     MCKINNEY             3228   43      364        36:08.1     11:39/M
      39    ALFRED CARVAJAL                   MCKINNEY             3201   42      395        36:55.0     11:55/M
      40    MICHAEL HUNWICK                   KELLER  TX           1665   41      418        37:26.9     12:05/M
      41    EDDIE POLTL                       MCKINNEY  TX         1781   44      419        37:27.0     12:05/M
      42    BRAD LOTT                         PLANO  TX            1715   45      441        37:54.4     12:14/M
      43    JC HENSON                         STEWART'S CREEK      3897   41      457        38:55.0     12:33/M
      44    DANNY FULLER                      TOM MUEHLENBECK CEN  3931   41      463        39:19.2     12:41/M
      45    LUSHELL FISHER                                         1934   41      465        39:22.3     12:42/M
      46    RICARDO CASTELLANOS               DIS - GIT            3944   43      467        39:27.1     12:44/M
      47    BRIAN HUNCK                       RICHARDSON  TX       1658   46      471        39:30.1     12:45/M
      48    PATRICK LEE                       CARROLLTON  TX       1706   47      473        39:32.3     12:45/M
      49    JORGE PEDERZINI                   COPPELL              3052   43      499        40:34.9     13:05/M
      50    JULIE RICHARDS                    OTIS BROWN           3297   43      519        41:05.4     13:15/M
      51    BYRON NEUHOFF                     ESD                  3127   42      523        41:17.6     13:19/M
      52    MICHAEL POLLAK                    DALLAS  TX           1780   43      533        41:29.4     13:23/M
      53    MARCIO BARBOSA                    IRVING  TX           1515   46      536        41:32.6     13:24/M
      54    RAMALINGAM BASKAR                 COPPELL              3017   41      553        41:53.1     13:31/M
      55    JOHN POUWELS                      COPPELL              3055   47      554        41:54.2     13:31/M
      56    BENJAMIN DAY                      COPPELL              3023   41      582        42:40.2     13:46/M
      57    DAVID KASSEN                      RICHARDSON  TX       2544   40      635        44:15.4     14:16/M
      58    TRAYCE KAPLAN                     JCC                  3152   41      647        45:13.1     14:35/M
      59    DAVID MUSSETT                     OTIS BROWN           3295   48      665        46:10.6     14:54/M
      60    SHAMOON OVAISE                    COPPELL              3048   43      682        46:47.5     15:05/M
      61    JUNIOR (JAY) NG NGUYEN            NEW ALBANY  OH       1750   41      700        47:44.7     15:24/M
      62    MICHAEL DOMKE                     TOM MUEHLENBECK CEN  3928   46      747        49:56.2     16:06/M
      63    JED BERNSTEIN                     JCC                  3144   40      758        50:23.8     16:15/M
      64    PITTS YANDELL                     ESD                  3140   42      783        52:22.0     16:54/M
      65    CLINT SHOWALTER                   ALLEN  TX            3631   41      792        53:25.6     17:14/M
Top

Male 50 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    JJ JENKINS                        GARLAND  TX          1669   58        6        19:07.9      6:10/M
       2    JEFF DORRILL                                           1940   50        7        19:32.0      6:18/M
       3    JOHN HOUSEHOLTER                  GARLAND  TX          1650   50       14        20:50.2      6:43/M
       4    DON BAILEY                        PLANO  TX            1510   55       24        22:16.6      7:11/M
       5    RON DAVIS                         MCKINNEY  TX         1569   59       41        23:19.1      7:31/M
       6    JIM HALLMARK                                           1935   59       43        23:25.0      7:33/M
       7    MIKE PICARD                       PLANO  TX            1773   58       44        23:32.5      7:35/M
       8    MIKE SCHAEFER                     DALLAS  TX           1818   57       55        24:24.6      7:52/M
       9    STEVE CHANDLER                                         3990   54       66        25:06.7      8:06/M
      10    BRUCE MACLEISH                    DALLAS  TX           2571   59       81        25:53.2      8:21/M
      11    RICK KNAPP                        DALLAS  TX           1687   52       95        26:24.4      8:31/M
      12    STEVE YOUNG                       DALLAS  TX           1908   56      101        26:54.7      8:41/M
      13    DAVID SMITH                       RICHARDSON  TX       1841   55      103        26:59.1      8:42/M
      14    STEVE PINKERTON                   RICHARDSON  TX       1774   51      125        28:13.2      9:06/M
      15    JOSEPH JIMENEZ                    RICHARDSON  TX       1671   59      136        28:38.3      9:14/M
      16    RON BRADSHAW                      DALLAS  TX           1529   51      144        28:51.9      9:18/M
      17    RODOLFO GONZALEZ                  RICHARDSON  TX       1613   56      195        30:58.9      9:59/M
      18    ALTON THIBODEAUX                  PLANO  TX            1871   55      209        31:32.1     10:10/M
      19    RICK LANE                         MADILL  OK           1703   56      232        32:13.9     10:24/M
      20    HIEW NGUYEN                                            1932   52      234        32:17.9     10:25/M
      21    DENNIS CHUPP                      MCKINNEY  TX         2529   54      249        32:38.5     10:32/M
      22    GERARDO ORTEGA                    RICHARDSON  TX       1760   53      278        33:40.7     10:52/M
      23    JIM ADCOCK                                             3988   53      317        34:42.6     11:12/M
      24    PHILIP WOOLDRIDGE                 RICHARDSON  TX       1906   56      333        35:22.6     11:25/M
      25    ALAN PERKINS                      JCC                  3156   56      381        36:34.6     11:48/M
      26    KELVIN FOWLER, SR.                GARLAND  TX          1596   56      396        36:55.2     11:55/M
      27    ARTURO LOPEZ                      NRH                  3264   53      400        36:58.4     11:55/M
      28    GREG MCKEEFER                     PLANO  TX            1732   58      436        37:48.4     12:12/M
      29    JEFF LYON                         RICHARDSON  TX       1719   52      498        40:34.7     13:05/M
      30    ALFRED FRASER                     COPPELL              3029   50      599        43:01.4     13:53/M
      31    WILLIAM COOK                      PLANO  TX            1556   52      615        43:40.6     14:05/M
      32    VIC VISETCHANVET                                       1937   50      649        45:28.2     14:40/M
      33    ALAN BURNS                        DALLAS  TX           1536   55      680        46:43.3     15:04/M
      34    DANIEL CASTO                      ARLINGTON  TX        1543   59      707        47:56.4     15:28/M
Top

Male 60 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    TERRY ZIEGLER                     RICHARDSON  TX       1910   61       20        21:38.2      6:59/M
       2    GREGG GORNES                                           1927   60       35        22:58.6      7:25/M
       3    SCOTT MCKISSICK                   IRVING  TX           1735   63       64        25:03.2      8:05/M
       4    TROY PARNELL                                           1926   60       79        25:48.6      8:19/M
       5    MIKE DAVIS                                             1925   61       90        26:11.0      8:27/M
       6    JIMMY SPIVEY                      RICHARDSON  TX       1850   61      121        27:59.4      9:02/M
       7    BOB LUTZ                          ESD                  3120   62      201        31:12.4     10:04/M
       8    CURTIS OVERSTREET                 RICHARDSON           1917   65      327        35:16.8     11:23/M
       9    ED HUMPHREY                       DALLAS  TX           1656   60      406        37:09.4     11:59/M
      10    CHARLES COOPER                    MESQUITE  TX         1558   62      430        37:36.0     12:08/M
      11    JOHN HUFFORD                      RICHARDSON  TX       1654   66      572        42:30.7     13:43/M
      12    RONALD ELSENBAUMER                ARLINGTON  TX        1582   60      708        47:57.0     15:28/M
Top

Male 70 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    WALLY CAPPS                       FARMERS BRANCH  TX   1539   71       32        22:40.1      7:19/M