Quiet Fire Youth Track & Field: National Champion Honor Roll

QUIET FIRE NATIONAL CHAMPIONS THRU HISTORY        
2007        
Bantam Girls 4X100 Jeanette paul, Justice Maze, Jeneal Ainsworth, Destiny Walker 56.29  
Bantam Girls 4X400 Jeanette paul, Justice Maze, Jeneal Ainsworth, Destiny Walker 4:27.17  
Youth Boys 400M Elias Gedyon 50.39  
Youth Boys 800M Elias Gedyon 1:55.39  
Youth Boys 1500M Elias Gedyon 4:14.23  
Young Women 4X100 Nijia Nelms, Ebony Collins, Yasmin Woodruff, Christina Black 45.90  
Team Champion   Bantam Girls Ruuner up 43 points  
2006        
Youth Girls 400M Angelica Weaver 55.75  
Youth Girls 4X100 Christina Smith,Breyonna Hunter,Taz Washington,Akawkaw Ndipagbor 48.46  
Youth Girls 4X800 Dynasty Gammage,Angelica Weaver, Rukayah Bent-Mikail, Dawniell Baucham 9:33.92  
Youth Girls Shot Put Jasmine Burrell 13.92m  
Youth Boys 800M Elias Gedyon 2:03.98  
Intermediate Girls 200M Brianna Atkins 24.00  
Intermediate Girls 400M Hurdles Turquoise Thompson 1:00.86  
Intermediate Girls 4X100 Nijia Nelms,Brianna Atkins,Yasmin Woodruff,Turquoise Thompson 45.45 National Record
Intermediate Girls 4X400 Kiersten Kirkland,Brianna Atkins,Yasmin Woodruff,Turquoise Thompson 3:41.80  
Team Champion   Youth Girls 129 points  
Team Champion   Intermediate Girls 62 points  
         
2005        
Youth Girls 400M Turquoise Thompson 54.03  
Youth Girls 800M Christina Smith 2:16.37  
Youth Girls 200M Hurdles Turquoise Thompson 27.45  
Youth Girls 4X400 Christina Smith, Courtney Lewis, Jasmine Rhodes,Turquoise Thompson 3:52.74  
Youth Girls 4X800 Christina Smith, Courtney Lewis, Jasmine Rhodes, Keyona Thomas 9:59.53  
Intermediate Girls 400M Hurdles Ebony Collins 57.87 National Record
Intermediate Girls 4X100 Nijia Nelms, Aungel Street, Yasmin Woodruff, Ebony Collins 46.13  
Team Champion   Youth Girls 109 points  
         
2004        
Youth Girls 4X100 London Finley, D'ambour Lewis, Yasmin Woodruff, Angele Cooper 47.11  
Youth Girls Javelin D'auria Barker 32.52m  
Intermediate Girls 400M Hurdles Ebony Collins 1:00.90  
Team Champion   Youth Girls 56 points  
         
2003        
Midget Girls Shot Put Gema Washington 9.92m  
Youth Girls 400M  Ebony Collins 54.43  
Youth Girls 200M Hurdles Ebony Collins 27.82  
Youth Girls 4X400 Shelise Williams, Christina Black, D'ambour Lewis, Ebony Collins 3:47.25  
Team Champion   Midget Girls 46 points  
         
2002        
DID NOT ATTEND        
         
2001        
Bantam Girls Shot Put Gema Washington 8.10M  
Midget Girls 200m Ebony Collins 26.60  
Midget Girls 400M Ebony Collins 56.60  
Intermediate Girls 400M Hurdles Ashlee Brown 1:02.68  
Intermediate Girls 4X100 Ashlee Brown, Chanda Picott, Tanicka Ward, Bridgett Williams 46.60  
Intermediate Girls 4X400 Ashlee Brown, Chanda Picott, Tanicka Ward, Bridgett Williams 3:51.05  
Youth Boys Long Jump Marcell Keeling 20' 4"  
Team Champion   Midget Girls    
Team Champion   Intermediate Girls