Licensed to AAU National Copy Champ. Meet       Hy-Tek's Meet Manager 7/14/2004
        2004 AAU Region VI  Track & Field Meet - 7/8/2004 to 7/11/2004         
                             7/8/2004 to 7/11/2004                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Primary
========================================================================
    NATIONAL: N 14.11  2001        Shaquita Johnson, Ft. Pierce, FL            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Peppers, Brionna          96 Columbus, O              14.84   NWI  5 
  2 Williams, Keamber         96 Trac-Tactics             15.06   NWI  5 
  3 Hyshaw, Alexis            96 Aurora, IL               15.07   NWI  5 
  4 Skipper, Erica            96 Det Pal                  15.68   NWI  5 
  5 Drayton, Phylisha         96 Maximum Output           15.69   NWI  5 
  6 Davis, Imani              97 Weat Akron Track         15.94   NWI  4 
  7 Thomas, DeShay            96 Columbus, O              16.05   NWI  4 
  8 Brathwaite, Jasmine       96 Motor City Track         16.22   NWI  5 
  9 Jones, Jennifer           96 Maximum Output           16.23   NWI  4 
 10 Brown, Asia               97 Aurora, IL               16.29   NWI  4 
 11 Moore-Willis, Jordan      96 Southfield Musta         16.30   NWI  5 
 12 Glover, Michelle          96 Motor City Strid         16.36   NWI  5 
 13 Dodson, Kristen           96 Aurora, IL               16.51   NWI  4 
 14 Guathney, Layanna         96 Columbus, O              16.52   NWI  3 
 15 Burrell, Jasmine          97 Aurora, IL               16.68   NWI  3 
 16 Upthegrove, Amelya        96 L                        16.72   NWI  3 
 17 Johnson, Jaylyn           96 Westside Track C         16.91   NWI  4 
 18 Morris, Tatriana          96 Gary, IN                 16.94   NWI  2 
 19 Stalling, Ivorie          96 Gary, IN                 16.99   NWI  2 
 20 Thomas, Ashley            97 Unattached               17.16   NWI  3 
 21 Gray, Ariel               97 Merrillville, IN         17.30   NWI  2 
 22 Thomas, Alysha            97 Soaring Eagles           17.34   NWI  1 
 23 Gaines, Victoria          97 Merrillville TC          17.58   NWI  2 
 24 Okafor, Darlene           96 Aurora, IL               17.61   NWI  3 
 25 Simmonds, Nadia           96 Unattached               17.64   NWI  3 
 26 Powell, Alaysia           96 Dunbar, WV               17.66   NWI  1 
 27 Barnett, Elle             96 KY, KY                   18.33   NWI  4 
 28 Patmon, Naomi             96 YO Striders              18.34   NWI  2 
 29 Mercer, Madison           97 Weat Akron Track         20.04   NWI  2 
 30 Edmonds, Dominique        96 Soaring Eagles           23.54   NWI  4 
 
Girls 200 Meter Dash Primary
========================================================================
    NATIONAL: N 29.05  2001        Shaquita Johnson, Ft. Pierce, FL            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Peppers, Brionna          96 Columbus, O              31.09   NWI  5 
  2 Hyshaw, Alexis            96 Aurora, IL               31.44   NWI  5 
  3 Williams, Keamber         96 Trac-Tactics             31.54   NWI  5 
  4 Kelley, Emiyah            96 Columbus, O              32.79   NWI  5 
  5 Thomas, DeShay            96 Columbus, O              33.21   NWI  5 
  6 Davis, Imani              97 Weat Akron Track         33.24   NWI  4 
  7 Skipper, Erica            96 Det Pal                  33.53   NWI  3 
  8 Jones, Jennifer           96 Maximum Output           33.68   NWI  5 
  9 Young, Abyssinia          96 Cleveland, O             33.81   NWI  4 
 10 Brathwaite, Jasmine       96 Motor City Track         34.04   NWI  5 
 11 Drayton, Phylisha         96 Maximum Output           34.19   NWI  4 
 12 Brown, Asia               97 Aurora, IL               34.53   NWI  4 
 13 Upthegrove, Amelya        96 L                        34.97   NWI  3 
 14 Edmonds, Dominique        96 Soaring Eagles           34.99   NWI  4 
 15 Morris, Tatriana          96 Gary, IN                 35.86   NWI  3 
 16 Guathney, Layanna         96 Columbus, O              35.91   NWI  3 
 17 Anderson, Dajah           96 Columbus, O              35.93   NWI  3 
 18 Johnson, Jaylyn           96 Westside Track C         36.82   NWI  3 
 19 Mabone, Vanesah           96 Gary, IN                 36.91   NWI  3 
 20 Barnett, Elle             96 KY, KY                   37.13   NWI  2 
 21 Powell, Alaysia           96 Dunbar, WV               37.45   NWI  1 
 22 McNary, Darrin            96 KY, KY                   37.59   NWI  4 
 23 Vance, Tranikka           96 IL, IL                   37.62   NWI  2 
 24 Stalling, Ivorie          96 Gary, IN                 37.94   NWI  4 
 25 Patmon, Naomi             96 YO Striders              38.35   NWI  2 
 26 Thomas, Alysha            97 Soaring Eagles           38.70   NWI  1 
 27 Jones, Dia                96 Unattached               38.84   NWI  2 
 28 Gaines, Victoria          97 Merrillville TC          39.01   NWI  2 
 29 Wade, Peyton              96 Aurora, IL               39.62   NWI  5 
 
Girls 400 Meter Dash Primary
===================================================================
    NATIONAL: N 1:08.67  2001        Shaquita Johnson, Ft. Pierce, FL          
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Peppers, Brionna          96 Columbus, O            1:12.66   5 
  2 Kelley, Emiyah            96 Columbus, O            1:14.55   5 
  3 Thomas, DeShay            96 Columbus, O            1:15.43   5 
  4 Wade, Peyton              96 Aurora, IL             1:16.97   5 
  5 Hyshaw, Alexis            96 Aurora, IL             1:17.21   5 
  6 Skipper, Erica            96 Det Pal                1:21.86   3 
  7 Anderson, Dajah           96 Columbus, O            1:22.30   4 
  8 McGee, China              96 Team Michigan Fl       1:23.10   4 
  9 Young, Abyssinia          96 Cleveland, O           1:23.54   5 
 10 Nixon, Nikaya             96 Motor City Track       1:24.66   4 
 11 Mabone, Vanesah           96 Gary, IN               1:25.11   4 
 12 Fleming, Rhea             97 KY, KY                 1:25.35   4 
 13 Guathney, Layanna         96 Columbus, O            1:26.45   1 
 14 Olsson, Mimi              96 Ann Arbor TC           1:26.67   3 
 15 Johnson, Alicia           96 Upward Bound Tra       1:27.31   3 
 16 Powell, Alaysia           96 Dunbar, WV             1:27.82   2 
 17 Belcher, Tahah            97 Motor City Track       1:29.89   3 
 18 Sweeney, Malika           96 Merrillville, IN       1:30.76   3 
 19 Johnson, Jaylyn           96 Westside Track C       1:31.20   3 
 20 Brown, Deja               96 Detroit Stars          1:33.02   3 
 21 Gray, Ariel               97 Merrillville, IN       1:34.26   4 
 22 McNary, Darrin            96 KY, KY                 1:34.60   4 
 23 Jones, Dia                96 Unattached             1:37.98   3 
 24 King, Domanique           97 Weat Akron Track       1:41.30   2 
 25 Robinson, Alexandria      98 Dunbar Track Clu       1:43.18   2 
 26 Holmes, Jazmin            97 Gary, IN               1:44.60   2 
 27 Blackwell, J'Ahira        97 Gary, IN               1:44.76   2 
 28 Logan, Joannika           97 Gary, IN               1:52.51   2 
 
Girls 800 Meter Run Primary
================================================================
    NATIONAL: N 2:44.49  2001        Kiah Seymour, Washington, DC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelley, Emiyah            96 Columbus, O            2:52.48  
  2 Rodriguez, Shailey        96 Elgin, IL              3:00.89  
  3 Nieto, Elizabeth          96 South Elgin, IL        3:00.90  
  4 Staples, Samantha         96 Crystal Lake, IL       3:10.43  
  5 Bennett, Breauna          96 L                      3:14.13  
  6 McGee, China              96 Team Michigan Fl       3:16.30  
  7 Olsson, Mimi              96 Ann Arbor TC           3:18.45  
  8 Salinas, Jocelyn          96 Elgin, IL              3:21.41  
  9 Belcher, Tahah            97 Motor City Track       3:23.22  
 10 Williams, Aija            96 Aurora, IL             3:24.55  
 11 Ryan, Kate                97 Columbus, O            3:26.14  
 12 Sweeney, Malika           96 Merrillville, IN       3:28.15  
 13 Beal, Sidney              97 SD                     3:54.60  
 14 Jelks, Jasmine            97 Gary, IN               4:04.68  
 15 Holmes, Jazmin            97 Gary, IN               4:35.63  
 
Girls Long Jump Primary
===============================================================================
    NATIONAL: N 12-10  2002        Donjhae Jones, Gainesville, FL              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Williams, Keamber         96 Trac-Tactics             3.65m   NWI  11-11.75 
  2 Gaines, Victoria          97 Merrillville TC          3.55m   NWI  11-07.75 
  3 Jones, Dia                96 Unattached               3.13m   NWI  10-03.25 
  4 Moore-Willis, Jordan      96 Southfield Musta         2.98m   NWI   9-09.50 
  5 Wade, Peyton              96 Aurora, IL               2.96m   NWI   9-08.50 
  6 Young, Abyssinia          96 Cleveland, O             2.95m   NWI   9-08.25 
  7 McNary, Darrin            96 KY, KY                   2.91m   NWI   9-06.75 
  8 Johnson, Alicia           96 Upward Bound Tra         2.74m   NWI   9-00.00 
  9 Simmonds, Nadia           96 Unattached               2.73m   NWI   8-11.50 
 10 Vance, Tranikka           96 IL, IL                   2.72m   NWI   8-11.25 
 11 Miller, Schylar           97 Blue Thunder             2.67m   NWI   8-09.25 
 12 McGee, China              96 Team Michigan Fl         2.56m   NWI   8-04.75 
 13 Morris, Alaya             96 Lightning Lynx           2.55m   NWI   8-04.50 
 14 Dodson, Kristen           96 Aurora, IL               2.53m   NWI   8-03.75 
 15 Gray, Ariel               97 Merrillville, IN         2.37m   NWI   7-09.50 
 16 Ryan, Kate                97 Columbus, O              2.31m   NWI   7-07.00 
 17 Brown, Asia               97 Aurora, IL               2.22m   NWI   7-03.50 
 18 Mercer, Madison           97 Weat Akron Track         2.17m   NWI   7-01.50 
 19 Riemesch, Jenna           96 Unattached               1.89m   NWI   6-02.50 
 20 Jelks, Jasmine            97 Gary, IN                 1.82m   NWI   5-11.75 
 21 Hennon, Jadelyn           97 Unattached               1.50m   NWI   4-11.25 
 -- King, Domanique           97 Weat Akron Track          FOUL   NWI           
 
Girls Shot Put Primary
==========================================================================
    NATIONAL: N 22-00.25  2002        Brittany Roxbury, Boynton Bch, FL        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 King, Leslie              97 Motor City Track         4.29m   14-01.00 
  2 Johnson, Alicia           96 Upward Bound Tra         3.76m   12-04.00 
  3 Moore, Kortney            96 Aurora, IL               3.61m   11-10.25 
  4 Mercer, Madison           97 Weat Akron Track         3.50m   11-05.75 
  5 Bennett, Breauna          96 L                        3.32m   10-10.75 
  6 Burton, Brianna           96 Detroit Stars            3.29m   10-09.50 
  7 Miller, Schylar           97 Blue Thunder             3.26m   10-08.50 
  8 Houser, Briana            97 BH                       3.25m   10-08.00 
  9 Riemesch, Jenna           96 Unattached               3.14m   10-03.75 
 10 Malone, Julianna          96 Aurora, IL               3.13m   10-03.25 
 11 Patmon, Naomi             96 YO Striders              2.79m    9-02.00 
 
Girls 100 Meter Dash Sub-Bantam
========================================================================
    NATIONAL: N 13.76  2001        Enjlish Gardner, Willingboro, NJ            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brown, Aaliyah            95 Aurora, IL               13.90   NWI  4 
  2 Nixon, Brianna            95 Motor City Track         14.19   NWI  4 
  3 Radcliff, Amber           95 Columbus, O              14.71   NWI  4 
  4 Boyd, Mikya               95 Jets                     14.82   NWI  4 
  5 Barnes, Alliyah           95 Columbus, O              14.85   NWI  3 
  5 Dotson, Sarita            95 New Level Titans         14.85   NWI  4 
  7 Chambliss, Shantell       95 Det Pal                  14.92   NWI  4 
  8 Smith, Tajah              95 Weat Akron Track         15.26   NWI  3 
  9 Glover, Kalen             95 Motor City Strid         15.32   NWI  4 
 10 Harper, Dominique         95 BH                       15.62   NWI  2 
 11 Ali, Tatiana              95 CE                       15.63   NWI  3 
 12 Sanner, Sequoia           95 Flames                   15.65   NWI  3 
 13 Serillian, Aketra         95 Mott/Flint Pal           15.90   NWI  4 
 14 Salter, Briana            95 Weat Akron Track         15.96   NWI  2 
 15 Mingo, Jac'lynn           95 Weat Akron Track         15.98   NWI  3 
 16 Johnson, Brianna          95 Unified-N-Flight         16.10   NWI  2 
 17 Gauthy, Lanaisha          95 Columbus, O              16.14   NWI  2 
 18 Harris, Jasmine           95 Aurora, IL               16.17   NWI  2 
 18 Reese, Taloni             95 South Bend, IN           16.17   NWI  1 
 20 Walton, Kyla              95 Aurora, IL               16.29   NWI  1 
 21 Washington, Tenisha       95 KY, KY                   16.47   NWI  3 
 22 Adamson, Jenea            95 Merrillville, IN         16.73   NWI  1 
 23 Weston, Tia               95 Westside Track C         16.82   NWI  1 
 24 Moore, Jameka             95 Gary, IN                 16.85   NWI  1 
 25 Samuels, Stephanie        95 Merrillville, IN         17.01   NWI  1 
 26 Sandusky, Serena          95 Dunbar Track Clu         17.26   NWI  2 
 27 Lockhart, Bayleigh        95 KY, KY                   17.64   NWI  2 
 28 Proctor, Venecia          95 Dunbar Track Clu         17.78   NWI  1 
 29 Omotinugbon, Tolu         95 Soaring Eagles           18.37   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash Sub-Bantam
========================================================================
    NATIONAL: N 28.51  2000        Kristian Austin, Missouri City, TX          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Brown, Aaliyah            95 Aurora, IL               29.32   NWI  4 
  2 Nixon, Brianna            95 Motor City Track         30.27   NWI  4 
  3 Dotson, Sarita            95 New Level Titans         30.69   NWI  4 
  4 Radcliff, Amber           95 Columbus, O              30.90   NWI  4 
  5 Smith, Tajah              95 Weat Akron Track         30.99   NWI  4 
  6 Boyd, Mikya               95 Jets                     31.07   NWI  4 
  7 Glover, Kalen             95 Motor City Strid         32.24   NWI  3 
  8 Ali, Tatiana              95 CE                       32.69   NWI  3 
  9 Serillian, Aketra         95 Mott/Flint Pal           32.95   NWI  3 
 10 Johnson, Brianna          95 Unified-N-Flight         33.02   NWI  2 
 11 Sanner, Sequoia           95 Flames                   33.17   NWI  3 
 12 Gauthy, Lanaisha          95 Columbus, O              33.18   NWI  2 
 13 Mingo, Jac'lynn           95 Weat Akron Track         33.19   NWI  2 
 14 Salter, Briana            95 Weat Akron Track         33.25   NWI  3 
 15 Chambliss, Shantell       95 Det Pal                  33.29   NWI  4 
 16 Walton, Kyla              95 Aurora, IL               34.71   NWI  2 
 17 Reese, Taloni             95 South Bend, IN           34.72   NWI  1 
 18 Jones, Jala               95 YO Striders              35.74   NWI  3 
 19 Samuels, Stephanie        95 Merrillville, IN         36.46   NWI  1 
 20 Harris, Jasmine           95 Aurora, IL               36.50   NWI  3 
 21 Talbott, Erica            95 Westside Track C         37.45   NWI  1 
 22 Moore, Jameka             95 Gary, IN                 37.55   NWI  1 
 23 Sandusky, Serena          95 Dunbar Track Clu         37.85   NWI  2 
 24 Lockhart, Bayleigh        95 KY, KY                   37.98   NWI  2 
 25 Proctor, Venecia          95 Dunbar Track Clu         38.57   NWI  2 
 26 Stewart, Carynn           95 KY, KY                   41.34   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Sub-Bantam
===================================================================
    NATIONAL: N 1:04.93  2002        Brianna Mills, Arlington, TX              
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lynch, Nicole             95 Motor City Track       1:13.87   3 
  2 Chambliss, Shantell       95 Det Pal                1:14.82   3 
  3 Harper, Dominique         95 BH                     1:15.37   3 
  4 Serillian, Aketra         95 Mott/Flint Pal         1:16.10   3 
  5 Ingram, Keianna           95 Tmac Detroit           1:17.82   3 
  6 Gauthy, Lanaisha          95 Columbus, O            1:18.68   3 
  7 Weston, Tia               95 Westside Track C       1:19.20   2 
  8 Bell, Kyleija             94 Southfield Musta       1:19.33   2 
  9 Belcher, Tailyn           95 Motor City Track       1:19.62   3 
 10 Jordan, Kamari            95 Trac-Tactics           1:26.23   2 
 11 Allen, Arrisa             95 Merrillville, IN       1:26.44   2 
 12 Fleming, Rhiann           95 KY, KY                 1:26.52   2 
 13 Wells, Rachael            95 Danville, IL           1:26.60   1 
 
Girls 800 Meter Run Sub-Bantam
================================================================
    NATIONAL: N 2:30.92  1998        Quantikia Stepney, Baltimore, MD          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Himmel, Natalie           95 West Dundee, IL        2:57.21  
  2 Belcher, Tailyn           95 Motor City Track       3:05.22  
  3 Thompson, Shacoiya        95 L                      3:05.60  
  4 Lynch, Nicole             95 Motor City Track       3:11.99  
  5 Weston, Tia               95 Westside Track C       3:14.48  
  6 Colonna, navica           95 San Marco TC           3:14.72  
  7 Enszer, Autumn            95 Fleet Feet Track       3:14.98  
  8 Holzapfel, Nicole         95 Elgin, IL              3:26.60  
  9 Wells, Rachael            95 Danville, IL           3:33.24  
 10 Allen, Arrisa             95 Merrillville, IN       3:51.83  
 
Girls 1500 Meter Run Sub-Bantam
================================================================
    NATIONAL: N 5:09.15  2003        Kiah Seymour, Washington, DC              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Himmel, Natalie           95 West Dundee, IL        5:56.24  
  2 Belcher, Tailyn           95 Motor City Track       6:06.44  
  3 Holzapfel, Nicole         95 Elgin, IL              6:14.84  
  4 Colonna, navica           95 San Marco TC           6:15.74  
 
Girls High Jump Sub-Bantam
==========================================================================
    NATIONAL: N 3-11.25  2003        Mallory White, Lakeland, Fl               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ingram, Keianna           95 Tmac Detroit           3-04.00      1.01m 
 
Girls Long Jump Sub-Bantam
===============================================================================
    NATIONAL: N 14-00  2002        Raven Sims, Baton Rouge, LA                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown, Aaliyah            95 Aurora, IL               3.62m   NWI  11-10.50 
  2 Boyd, Mikya               95 Jets                     3.22m   NWI  10-06.75 
  3 Ingram, Keianna           95 Tmac Detroit             3.19m   NWI  10-05.75 
  4 Dotson, Sarita            95 New Level Titans         3.16m   NWI  10-04.50 
  4 Sanner, Sequoia           95 Flames                   3.16m   NWI  10-04.50 
  6 Sandusky, Serena          95 Dunbar Track Clu         2.96m   NWI   9-08.50 
  7 Jordan, Kamari            95 Trac-Tactics             2.76m   NWI   9-00.75 
  8 Enszer, Autumn            95 Fleet Feet Track         2.54m   NWI   8-04.00 
  9 Fields, Taylor            95 Powerstroke              2.47m   NWI   8-01.25 
 10 Proctor, Venecia          95 Dunbar Track Clu         2.42m   NWI   7-11.25 
 11 Bell, Kyleija             94 Southfield Musta         2.39m   NWI   7-10.25 
 12 Fleming, Rhiann           95 KY, KY                   2.33m   NWI   7-07.75 
 13 Reese, Taloni             95 South Bend, IN           2.27m   NWI   7-05.50 
 14 Wells, Rachael            95 Danville, IL             2.24m   NWI   7-04.25 
 15 Lockhart, Bayleigh        95 KY, KY                   2.21m   NWI   7-03.00 
 16 Sims, Arianna             95 YO Striders              2.18m   NWI   7-02.00 
 17 Stewart, Carynn           95 KY, KY                   1.47m   NWI   4-10.00 
 -- Samuels, Stephanie        95 Merrillville, IN          FOUL   NWI           
 -- Pender, Naya              95 Muya                      FOUL   NWI           
 
Girls Shot Put Sub-Bantam
==========================================================================
    NATIONAL: N 25-04.25  2003        Brittany Roxbury, Boynton Beach, Fl      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 williams, London          95 L                        5.53m   18-01.75 
  2 Brown, Toi                95 YO Striders              4.64m   15-02.75 
  3 Omotinugbon, Tolu         95 Soaring Eagles           4.08m   13-04.75 
  4 Fugua, Mariah             95 Det Pal                  3.96m   13-00.00 
  5 Harvin, Rachel            95 Southfield Musta         3.59m   11-09.50 
  6 Drewery, Zsadaja          95 Motor City Strid         3.52m   11-06.75 
  6 White, Alexis             95 L                        3.52m   11-06.75 
  8 Marshall-Malone, Ebony    95 Aurora, IL               3.02m    9-11.00 
 
Girls 100 Meter Dash Bantam
========================================================================
    NATIONAL: N 12.93  2001        Bijon Robinson, N. Hollywood, CA            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cureton, Sydney           94 Unattached               13.82   NWI  5 
  2 Gaffney, Raeshaun         94 CE                       14.16   NWI  5 
  3 Parker, Tiera             94 Maximum Output           14.20   NWI  5 
  4 Randall, Justice          94 Lightning Lynx           14.53   NWI  5 
  5 Barnes, Akili             94 BH                       14.62   NWI  4 
  6 Hill, Asia                94 CE                       14.63   NWI  4 
  7 Shepperd, Mia             94 Southfield Musta         14.70   NWI  5 
  8 Lee, Jazmine              94 Columbus, O              14.72   NWI  4 
  9 Jones, Bria               94 Det Pal                  14.90   NWI  5 
 10 Wade, Shakeri             94 Ohio Flyers Trac         15.11   NWI  3 
 11 Brown, Marlisha           94 Weat Akron Track         15.15   NWI  3 
 12 Paster, Brianna           94 Unified-N-Flight         15.21   NWI  3 
 13 Harris, Janecia           94 So Chas, WV              15.23   NWI  4 
 14 Dunum, Monique            94 Aurora, IL               15.26   NWI  4 
 15 Braidic, Ellie            94 Unattached               15.27   NWI  3 
 16 Rice, Alia                94 Southfield Musta         15.30   NWI  4 
 17 Johnson, April            94 Jets                     15.36   NWI  4 
 18 Griffith, Marie           94 Detroit, MI              15.45   NWI  1 
 19 Sanford, Nataliah         94 KY, KY                   15.50   NWI  3 
 20 Wilson, Cassandra         94 Ohio Flyers Trac         15.61   NWI  4 
 21 Dawkins, Antwanna         94 Columbus, O              15.77   NWI  2 
 22 Jordan, Nationn           94 Trac-Tactics             15.78   NWI  3 
 23 Moore, Akayla             94 KY, KY                   15.86   NWI  2 
 24 Greenwood, Paige          94 Berkeley, IL             16.01   NWI  3 
 25 Robinson, Tayzhane        94 YO Striders              16.20   NWI  2 
 26 Madry, Erica              94 Gary, IN                 16.72   NWI  1 
 27 Schwedland, Natalia       94 Porter, IN               16.78   NWI  2 
 28 Saunders, Jasmine         94 Soaring Eagles           16.92   NWI  2 
 29 Paige, Nicole             94 Charleston, WV           17.42   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash Bantam
========================================================================
    NATIONAL: N 26.36  2001        Bijon Robinson, N. Hollywood, CA            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nalls, Rori Ann           94 Aurora, IL               28.54   NWI  5 
  2 Parker, Tiera             94 Maximum Output           29.19   NWI  5 
  3 Gaffney, Raeshaun         94 CE                       29.27   NWI  5 
  4 Randall, Justice          94 Lightning Lynx           29.97   NWI  4 
  5 Cureton, Sydney           94 Unattached               30.01   NWI  5 
  6 Barnes, Akili             94 BH                       30.11   NWI  5 
  7 Murry, India              94 Columbus, O              30.12   NWI  4 
  8 Shepperd, Mia             94 Southfield Musta         30.37   NWI  5 
  9 Van Dyke, Chanel          94 Weat Akron Track         30.97   NWI  5 
 10 Brown, Marlisha           94 Weat Akron Track         31.34   NWI  3 
 11 Dunum, Monique            94 Aurora, IL               31.43   NWI  3 
 12 Rice, Alia                94 Southfield Musta         31.70   NWI  4 
 13 Braidic, Ellie            94 Unattached               31.92   NWI  4 
 14 Jones, Bria               94 Det Pal                  32.05   NWI  4 
 15 Harris, Janecia           94 So Chas, WV              32.32   NWI  2 
 16 Johnson, April            94 Jets                     32.34   NWI  4 
 17 Mabone, Kortney           94 Gary, IN                 32.59   NWI  2 
 18 Clay-Arnold, Jamila       94 Soaring Eagles           32.84   NWI  3 
 19 Wade, Shakeri             94 Ohio Flyers Trac         33.42   NWI  3 
 20 Paster, Brianna           94 Unified-N-Flight         34.06   NWI  3 
 21 Miller, Kabretta          94 Unattached               34.89   NWI  1 
 22 Blair, Gentel             94 KY, KY                   34.91   NWI  2 
 23 Evans, DeAnna             94 Gary, IN                 34.95   NWI  2 
 24 Madry, Erica              94 Gary, IN                 34.96   NWI  2 
 25 Schwedland, Natalia       94 Porter, IN               36.10   NWI  2 
 26 Hawkins, Ciera            94 Ohio Flyers Trac         36.19   NWI  2 
 27 Skelley, Devin            94 Striders                 36.24   NWI  1 
 28 Moore, Akayla             94 KY, KY                   36.29   NWI  1 
 29 Paige, Nicole             94 Charleston, WV           38.65   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Bantam
===================================================================
    NATIONAL: N 1:00.82  1993        Monique Henderson, San Diego, CA          
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nalls, Rori Ann           94 Aurora, IL             1:03.67   4 
  2 Coleman, Alexandra        94 SD                     1:08.69   4 
  3 Porter, Ariel             94 Jets                   1:08.95   4 
  4 Murry, India              94 Columbus, O            1:11.33   4 
  5 Van Dyke, Chanel          94 Weat Akron Track       1:11.39   4 
  6 Sansom, Jocelyn           94 Motor City Track       1:12.65   3 
  7 Dillard, Carnae           94 KY, KY                 1:14.23   3 
  8 McKay, Taylor             94 Lightning Lynx         1:14.45   3 
  9 Richardson, Amina         94 Gary, IN               1:15.96   2 
  9 Harris, Janecia           94 So Chas, WV            1:15.96   2 
 11 Rice, Alia                94 Southfield Musta       1:16.07   3 
 12 Mabone, Kortney           94 Gary, IN               1:17.74   2 
 13 McFerrin, Aleigha         94 Maximum Output         1:19.32   3 
 14 Roberts, Jazmene          94 Gary, IN               1:19.72   2 
 15 Thompson, Martha          94 Ohio Flyers Trac       1:20.12   3 
 16 Dawkins, Antwanna         94 Columbus, O            1:20.44   3 
 17 Smith, Doninique          94 Ohio Flyers Trac       1:20.66   2 
 18 Jones, Bria               94 Det Pal                1:20.89   4 
 19 Evans, DeAnna             94 Gary, IN               1:21.47   2 
 20 Williams, Amirah          94 L                      1:21.93   2 
 21 Madry, Erica              94 Gary, IN               1:24.99   1 
 22 Whitfield, Shawnice       94 KY, KY                 1:31.48   1 
 23 Gadson, Destanique        94 Weat Akron Track       1:31.97   1 
 24 Paige, Nicole             94 Charleston, WV         1:36.44   1 
 
Girls 800 Meter Run Bantam
================================================================
    NATIONAL: N 2:24.05  1986        Shalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nalls, Rori Ann           94 Aurora, IL             2:32.13  
  2 Garcia, Vicky             94 Country Club Hills,    2:45.07  
  3 Porter, Ariel             94 Jets                   2:50.00  
  4 Murry, India              94 Columbus, O            2:51.09  
  5 Adkins, Peyton            94 Unattached             2:51.20  
  6 Nagel, Jessica            94 Aurora, IL             2:55.93  
  7 Sanchez, Gabriela         94 Elgin, IL              2:56.30  
  8 Coleman, Alexandra        94 SD                     2:59.13  
  9 Roberts, Jazmene          94 Gary, IN               3:00.30  
 10 Young, Harron             94 Cleveland, O           3:02.45  
 11 Smith, Doninique          94 Ohio Flyers Trac       3:06.41  
 12 Kenney, Sarah             94 SD                     3:08.40  
 13 Dawkins, Antwanna         94 Columbus, O            3:09.31  
 14 Richardson, Amina         94 Gary, IN               3:14.27  
 15 Hill, Tairah              94 Southfield Musta       3:17.36  
 16 Truitt, Amber             94 Blazers                3:17.79  
 17 Rogan, Ariel              94 Motor City Track       3:29.61  
 
Girls 1500 Meter Run Bantam
================================================================
    NATIONAL: N 5:01.26  1986        Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Garcia, Vicky             94 Country Club Hills,    5:30.21  
  2 Sanchez, Gabriela         94 Elgin, IL              5:31.46  
  3 Adkins, Peyton            94 Unattached             5:39.80  
  4 Young, Harron             94 Cleveland, O           5:55.05  
  5 Nagel, Jessica            94 Aurora, IL             6:00.02  
  6 Serna, Elizabeth          94 Elgin, IL              6:12.74  
  7 Stuber, Haley             94 St. Charles, IL        6:18.70  
  8 Miller, Leann             94 Unattached             6:35.94  
  9 Rogan, Ariel              94 Motor City Track       7:26.00  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Bantam
================================================================
    NATIONAL: N 7:59.10  1986        Naomi Sepulveda, Rialto, CA               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Villa, Daisy              94 Elgin, IL             10:10.12  
  2 Skelley, Devin            94 Striders              10:24.34  
  3 Kenney, Sarah             94 SD                    10:51.30  
  4 Young, Michelle           94 Ann Arbor TC          11:10.94  
  5 Iverson, Racquelle        94 Weat Akron Track      11:11.33  
  6 Thompson, Kayla           94 Weat Akron Track      14:25.94  
 
Girls 4x100 Meter Relay Bantam
===================================================================
    NATIONAL: N 53.73  2000        Tri-City Relays, Winston-Salem, NC          
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Bond Hill Track Club  'A'                             57.83   1 
     1) McPheron, Alexandria 94         2) Barnes, Akili 94               
     3) Hill, Asia 94                   4) Gaffney, Raeshaun 94           
  2 Detroit Pal  'A'                                    1:00.84   2 
     1) Jefferson, Kyra                 2) Jones, Bria 94                 
     3) Chambliss, Shantell 95          4) Lavent, Jade                   
  3 Maximum Output  'A'                                 1:03.51   2 
     1) Jones, Jennifer 96              2) Parker, Tiera 94               
     3) Jackson, Briana                 4) Drayton, Phylisha 96           
  4 Ohio Flyers Track Club  'A'                         1:03.52   2 
     1) Wimbley, Gabrielle 94           2) Wade, Shakeri 94               
     3) Wilson, Cassandra 94            4) Hawkins, Ciera 94              
  5 Aurora Sundowners  'A'                              1:03.98   2 
     1) Nagel, Jessica 94               2) Starks, Amber 94               
     3) Dunum, Monique 94               4)                                
  6 Peoria Trac-Tactics  'A'                            1:04.30   1 
     1) Jordan, Nationn 94              2) Jordan, Nationna 94            
  7 Powerstroke  'A'                                    1:05.25   1 
     1) Fields, Taylor 95               2) Wise, Allison                  
     3) Mann, Brittany 94               4) Stewart, Autumn                
  8 Aurora Flyers  'A'                                  1:08.97   2 
     1) Greenwood, Paige 94             2) Morrison, Aryn 94              
     3) Nalls, Rori Ann 94              4) Wade, Peyton 96                
  9 Gary Trailblazers  'A'                              1:09.24   2 
 10 Maximum Output  'B'                                 1:12.38   1 
     1) Hill, Ravenn                    2) Jones, Jeorgia                 
     3) McFerrin, Aleigha 94            4) Davis, Brittany                
 -- Dunbar Track Club  'A'                                   DQ   2 
     1) Washington, Tenisha 95          2) Dillard, Carnae 94             
     3) Proctor, Monet 94               4) Sanford, Nataliah 94           
 -- Scioto Track Club  'A'                                   DQ   1 
     1) Simpson, Kiki 94                2) Barnes, Aaliyah 94             
     3) Lee, Jazmin 94                  4) Radcliff, Amber 94             
 
Girls 4x400 Meter Relay Bantam
===================================================================
    NATIONAL: N 4:20.87  2001        Willingboro TC, Willingboro, NJ           
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Motor City Track Club  'A'                          5:11.07   2 
     1) Rogan, Ariel 94                 2) Sansom, Jocelyn 94             
     3) Lynch, Nicole 95                4) Nixon, Brianna 95              
  2 West Akron Track & Field Club  'A'                  5:15.67   2 
     1) Brown, Marlisha 94              2) Mingo, Jac'lynn 95             
     3) Smith, Tajah 95                 4) Van Dyke, Chanel 94            
  3 Elgin Sharks Track Club  'A'                        5:17.63   2 
     1) Himmel, Natalie 95              2) Garcia, Vicky 94               
     3) Revord, Ashley 94               4) Sanchez, Gabriela 94           
  4 Gary Trailblazers  'A'                              5:20.35   2 
  5 Dunbar Track Club  'A'                              5:40.48   2 
     1) Washington, Tenisha 95          2) Blair, Gentel 94               
     3) Dillard, Carnae 94              4) Proctor, Monet 94              
  6 Lima Striders  'A'                                  5:41.05   1 
     1) Williams, Amirah 94             2) Thompson, Shacoiya 95          
     3) Bennett, Breauna 96             4) Irons, Dia 94                  
  7 West Akron Track & Field Club  'B'                  5:51.52   2 
     1) Salter, Briana 95               2) Davis, Imani 97                
     3) Gadson, Destanique 94           4) Iverson, Racquelle 94          
  8 Soaring Eagles  'A'                                 6:09.55   1 
     1) Clay-Arnold, Jamila 94          2) Nelson, Ziah 94                
     3) Whitfield, Shawnice 94          4) Fleming, Rhiann 95             
 
Girls High Jump Bantam
==========================================================================
    NATIONAL: N  4-06  1997        Alexis Beaudet, Hutchinson, KS              
    NATIONAL: N  4-06  1985        Duchess Wimberly, Covington, GA             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Greenwood, Paige          94 Berkeley, IL           3-10.00      1.16m 
  2 Jordan, Nationn           94 Trac-Tactics           3-08.00      1.11m 
  3 Riemesch, Jessica         94 Unattached             3-02.00      0.96m 
 
Girls Long Jump Bantam
===============================================================================
    NATIONAL: N 15-00.25  2000        Brianna Brown, Clearwater, FL            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Hill, Asia                94 CE                       3.75m   NWI  12-03.75 
  2 Paster, Brianna           94 Unified-N-Flight         3.70m   NWI  12-01.75 
  3 Jordan, Kristin           94 Southfield Musta         3.45m   NWI  11-04.00 
  4 Young, Harron             94 Cleveland, O             3.41m   NWI  11-02.25 
  5 Braidic, Ellie            94 Unattached               3.35m   NWI  11-00.00 
  6 Proctor, Monet            94 Dunbar Track Clu         3.33m   NWI  10-11.25 
  7 Clay-Arnold, Jamila       94 Soaring Eagles           3.30m   NWI  10-10.00 
  7 Jordan, Nationna          94 Trac-Tactics             3.30m   NWI  10-10.00 
  9 McKay, Taylor             94 Lightning Lynx           3.11m   NWI  10-02.50 
 10 Duncan, Dominque          94 Griffs                   3.09m   NWI  10-01.75 
 11 Blair, Gentel             94 KY, KY                   2.99m   NWI   9-09.75 
 12 Miller, Kabretta          94 Unattached               2.94m   NWI   9-07.75 
 13 Robinson, Tayzhane        94 YO Striders              2.89m   NWI   9-05.75 
 14 Wimbley, Gabrielle        94 Ohio Flyers Trac         2.76m   NWI   9-00.75 
 15 Riemesch, Jessica         94 Unattached               2.56m   NWI   8-04.75 
 16 Saunders, Jasmine         94 Soaring Eagles           2.52m   NWI   8-03.25 
 17 Stanford, Alexandria      94 Country Club Hil         2.40m   NWI   7-10.50 
 18 Whitfield, Shawnice       94 KY, KY                   2.10m   NWI   6-10.75 
 19 Gadson, Destanique        94 Weat Akron Track         1.75m   NWI   5-09.00 
 
Girls Shot Put Bantam
==========================================================================
    NATIONAL: N 30-09.50  2002        Shaney Briscoe, Cypress, TX              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mann, Brittany            94 Powerstroke              8.37m   27-05.50 
  2 Stanford, Alexandria      94 Country Club Hil         5.65m   18-06.50 
  3 Skelley, Devin            94 Striders                 5.53m   18-01.75 
  4 Clay, Kristina            94 Motor City Strid         5.13m   16-10.00 
  5 Hill, Tairah              94 Southfield Musta         5.02m   16-05.75 
  6 Riemesch, Jessica         94 Unattached               4.54m   14-10.75 
  7 Jordan, Kristin           94 Southfield Musta         4.32m   14-02.25 
 
Girls Triathlon Bantam
================================================================
    NATIONAL: N  1402  2000        Christie Leverette, Marrietta, GA           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Greenwood, Paige          94 Berkeley, IL               471  
  2 Tucker, Malaika           94 Unattached                 396  
 
Girls 100 Meter Dash Sub-Midget
========================================================================
    NATIONAL: N 12.78  2001        Shaterri Alston, Camden, NJ                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dawkins, Alanna           93 Columbus, O              13.18   NWI  4 
  2 Howard, Candace           93 Ohio Flyers Trac         13.39   NWI  4 
  3 Cook, Janea               93 Det Pal                  13.47   NWI  4 
  4 Collins, Ashley           93 Country Club Hil         13.57   NWI  4 
  5 Hamilton, Diamond         93 North Oakland AC         13.93   NWI  4 
  6 Marshall, Angelique       93 Southfield Musta         14.10   NWI  4 
  7 Hayes, Kaylin             93 YO Striders              14.17   NWI  3 
  7 Fykes, Tatana             93 Mott/Flint Pal           14.17   NWI  4 
  9 Alston, Rashida           93 Trac-Tactics             14.24   NWI  1 
 10 Wooten, Chauntel          93 Golightly Gators         14.28   NWI  4 
 11 Bougulski, Mikayla        93 Fleet Feet Track         14.38   NWI  3 
 12 Peppers, Davine           93 Columbus, O              14.40   NWI  2 
 13 Broyles, Bri-anna         93 Hamilton                 14.65   NWI  3 
 14 Martin, Brianna           93 Weat Akron Track         14.67   NWI  2 
 15 Smith, Cynthia            93 Aurora, IL               14.69   NWI  3 
 16 Stewart, Kea              93 Dunbar Track Clu         14.81   NWI  3 
 17 Smith, Rukenyah           93 Muya                     14.87   NWI  3 
 18 Buzzard, Lauren           93 Aurora, IL               14.88   NWI  3 
 19 Taylor, April             93 YO Striders              15.00   NWI  2 
 20 Wilcoxon, Morgan          93 Unattached               15.03   NWI  2 
 21 Johnson, Alexis           93 KY, KY                   15.04   NWI  2 
 22 Kopp, Rosalind            93 Liberty Running          15.06   NWI  2 
 23 Ransom, Monique           93 Weat Akron Track         15.14   NWI  1 
 24 Meador, Jordan            93 Columbus, O              15.34   NWI  1 
 25 Cheatham, Jalyan          93 Gary, IN                 15.41   NWI  1 
 26 Proctor, Vashti           93 KY, KY                   15.68   NWI  2 
 27 Robertson, Demetria       93 KY, KY                   15.77   NWI  2 
 28 Barbour, Kayla            93 Dunbar Track Clu         17.29   NWI  1 
 29 Price, Taquila            93 Gary, IN                 18.13   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash Sub-Midget
========================================================================
    NATIONAL: N 25.76  2001        Shaterri Alston, Camden, NJ                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dawkins, Alanna           93 Columbus, O              26.77   NWI  4 
  2 McGee, Dynasty            93 Team Michigan Fl         27.83   NWI  4 
  3 Stokes, Tay               93 Columbus, O              28.22   NWI  4 
  4 Collins, Ashley           93 Country Club Hil         28.28   NWI  4 
  5 Cook, Janea               93 Det Pal                  29.00   NWI  4 
  6 Wooten, Chauntel          93 Golightly Gators         29.15   NWI  4 
  7 Hamilton, Diamond         93 North Oakland AC         29.24   NWI  4 
  8 Robinson, Dana            93 Jets                     29.70   NWI  4 
  9 Peppers, Davine           93 Columbus, O              29.87   NWI  3 
 10 Smith, Rukenyah           93 Muya                     30.09   NWI  3 
 11 Martin, Brianna           93 Weat Akron Track         30.52   NWI  2 
 12 Stewart, Kea              93 Dunbar Track Clu         30.87   NWI  1 
 13 Allen, Jocelyn            93 Country Club Hil         31.19   NWI  3 
 14 Buzzard, Lauren           93 Aurora, IL               31.28   NWI  2 
 15 Warnsley, Kyla            93 Ft. Wayne, IN            31.57   NWI  3 
 16 Miles, Amirh              93 Country Club Hil         31.78   NWI  2 
 17 Ransom, Monique           93 Weat Akron Track         31.80   NWI  3 
 18 Oliver, Lesa              93 YO Striders              32.16   NWI  3 
 19 Kopp, Rosalind            93 Liberty Running          32.29   NWI  2 
 20 Johnson, Alexis           93 KY, KY                   32.47   NWI  2 
 21 Cheatham, Jalyan          93 Gary, IN                 32.54   NWI  2 
 22 Proctor, Vashti           93 KY, KY                   32.65   NWI  1 
 23 Young, Brierra            93 Ft. Wayne, IN            32.72   NWI  2 
 24 Barbour, Kayla            93 Dunbar Track Clu         37.16   NWI  1 
 25 Price, Taquila            93 Gary, IN                 39.06   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Sub-Midget
===================================================================
    NATIONAL: N 59.30  2003        Asja Goode, N Brunswick, NJ                 
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Walker, Azia              93 Columbus, O            1:00.32   3 
  2 McGee, Dynasty            93 Team Michigan Fl       1:02.95   3 
  3 Scott, Chelsea            93 Columbus, O            1:03.05   3 
  4 Stokes, Tay               93 Columbus, O            1:03.48   3 
  5 Abrams, Taishe            93 Merrillville, IN       1:07.56   2 
  6 Robinson, Dana            93 Jets                   1:07.62   3 
  7 Brannon, Olivia           93 North Oakland AC       1:08.76   3 
  8 Butler, Crystal           93 Aurora, IL             1:09.17   3 
  9 Goin, Amber               93 Ohio Flyers Trac       1:09.54   1 
 10 Smith, Cynthia            93 Aurora, IL             1:10.36   3 
 11 Johnson, Tatyanna         93 North Oakland AC       1:11.76   2 
 12 Peppers, Davine           93 Columbus, O            1:11.87   2 
 13 Ryan, Kieran              93 Columbus, O            1:14.03   2 
 14 Ward, Cierra              93 L                      1:14.13   2 
 15 Egeston, India            93 Detroit Stars          1:17.32   2 
 16 Rogers, Nakia             93 Merrillville, IN       1:18.68   1 
 17 Wood, Nailah              93 Aurora, IL             1:21.46   2 
 18 Burroughs, Damion         93 Merrillville, IN       1:26.06   1 
 
Girls 800 Meter Run Sub-Midget
================================================================
    NATIONAL: N 2:19.27  2000        Quantikia Stepney, Baltimore, MD          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Azia              93 Columbus, O            2:35.01  
  2 Reese, Taelor             93 South Bend, IN         2:44.06  
  3 Rapp, Megen               93 Fleet Feet Track       2:48.13  
  4 Beal, Gabrielle           93 SD                     2:53.90  
  5 Frey, Halle               93 L                      2:56.10  
  6 Slingluff, Rachel         93 Unattached             2:57.61  
  7 Adams, Ashley             93 Liberty Running        2:58.50  
  8 Slingluff, Jessica        93 Unattached             3:01.96  
  9 Richardson, Tmani         93 Gary, IN               3:07.33  
 10 Rigby, Mika               93 Unified-N-Flight       3:07.74  
 11 Jackson, Ericiona         93 Merrillville, IN       3:09.23  
 12 Geider, Alexa             93 Ann Arbor TC           3:14.00  
 13 Canze, Julia              93 Fleet Feet Track       3:24.09  
 
Girls 1500 Meter Run Sub-Midget
================================================================
    NATIONAL: N 4:54.64  2001        Aurora Scott, Portsmouth, VA              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beal, Gabrielle           93 SD                     5:31.18  
  2 Rapp, Megen               93 Fleet Feet Track       5:31.54  
  3 Slingluff, Rachel         93 Unattached             5:43.13  
  4 Flannery, Katie           93 Elgin, IL              5:46.14  
  5 Adams, Ashley             93 Liberty Running        5:52.03  
  6 Frey, Halle               93 L                      5:55.65  
  7 Slingluff, Jessica        93 Unattached             6:05.31  
  8 Rigby, Mika               93 Unified-N-Flight       6:09.98  
  9 Geider, Alexa             93 Ann Arbor TC           6:23.20  
 10 Canze, Julia              93 Fleet Feet Track       6:43.07  
 11 Pavey, Chrystal           93 Huntington, IN         7:23.42  
 12 Lowe, Lashauna            93 Aurora, IL             7:40.88  
 
Girls 3000 Meter Run Sub-Midget
================================================================
    NATIONAL: N 10:22.97  2001        Aurora Scott, Portsmouth, VA             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rapp, Megen               93 Fleet Feet Track      11:39.79  
  2 Flannery, Katie           93 Elgin, IL             12:23.26  
  3 Geider, Alexa             93 Ann Arbor TC          14:07.55  
 -- Lowe, Lashauna            93 Aurora, IL                 DNF  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Sub-Midget
================================================================
    NATIONAL: N 8:30.07  2000        Chelsea Clark, Lower Gwynedd, PA          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Salinas, Amani            93 Elgin, IL              8:39.13  
  2 Gibson, Minimah           93 Weat Akron Track       9:54.11  
  3 McQueen, Janelle          93 Powerstroke           11:45.99  
 
Girls 80 Meter Hurdles Sub-Midget
=====================================================================
    NATIONAL: N 12.80  2001        Jasmine Isley, Charlotte, NC                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Scott, Chelsea            93 Columbus, O              14.38   NWI 
  2 Emmrich, Savannah         93 Aurora, IL               16.78   NWI 
  3 Ryan, Kieran              93 Columbus, O              17.03   NWI 
  4 Gillum, Simone            93 Mott/Flint Pal           22.25   NWI 
 
Girls High Jump Sub-Midget
==========================================================================
    NATIONAL: N  5-00  2003        Shanay Briscoe, Cypress, TX                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emmrich, Savannah         93 Aurora, IL             4-02.00      1.27m 
  2 Warnsley, Kyla            93 Ft. Wayne, IN          3-10.00      1.16m 
  3 Ryan, Kieran              93 Columbus, O            3-08.00      1.11m 
  3 Young, Brierra            93 Ft. Wayne, IN          3-08.00      1.11m 
  5 Miller, Mackenzie         93 Blue Thunder          J3-08.00      1.11m 
  6 Woods, Sara               93 Griffs                J3-08.00      1.11m 
  7 Gillum, Simone            93 Mott/Flint Pal         3-04.00      1.01m 
 
Girls Long Jump Sub-Midget
===============================================================================
    NATIONAL: N 16-04.25  2000        Taryn Wentz, Charlotte, NC               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Alston, Rashida           93 Trac-Tactics             4.00m   NWI  13-01.50 
  2 Bougulski, Mikayla        93 Fleet Feet Track         3.98m   NWI  13-00.75 
  3 Emmrich, Savannah         93 Aurora, IL               3.87m   NWI  12-08.50 
  3 Bagwell, Madeline         93 Rara Roadrunners         3.87m   NWI  12-08.50 
  5 Goslin, Laura             93 Fleet Feet Track         3.74m   NWI  12-03.25 
  6 Wilcoxon, Morgan          93 Unattached               3.65m   NWI  11-11.75 
  6 Adams, Ashley             93 Liberty Running          3.65m   NWI  11-11.75 
  8 Kopp, Rosalind            93 Liberty Running          3.64m   NWI  11-11.50 
  9 Warnsley, Kyla            93 Ft. Wayne, IN            3.62m   NWI  11-10.50 
 10 Fogarty, Rachelle         93 Griffith, IN             3.61m   NWI  11-10.25 
 11 McGee, Dynasty            93 Team Michigan Fl         3.60m   NWI  11-09.75 
 11 Barbour, Kayla            93 Dunbar Track Clu         3.60m   NWI  11-09.75 
 13 McGuffin, Katelyn         93 Huntington, WV           3.59m   NWI  11-09.50 
 14 Miles, Amirh              93 Country Club Hil         3.55m   NWI  11-07.75 
 15 Fykes, Tatana             93 Mott/Flint Pal           3.51m   NWI  11-06.25 
 16 Robertson, Demetria       93 KY, KY                   3.10m   NWI  10-02.00 
 17 Whitesell, Britney        93 Huntington, IN           3.04m   NWI   9-11.75 
 18 Hamilton, Diamond         93 North Oakland AC         2.81m   NWI   9-02.75 
 19 Franklin, Kemesha         93 IL, IL                   2.52m   NWI   8-03.25 
 20 Taylor, April             93 YO Striders              2.36m   NWI   7-09.00 
 21 Gibson, Minimah           93 Weat Akron Track         2.21m   NWI   7-03.00 
 
Girls Shot Put Sub-Midget
==========================================================================
    NATIONAL: N 36-00.25  2000        CJ (Maree) Navarro, Mesa, AZ             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McReynolds, Deshericka    93 KY, KY                   9.18m   30-01.50 
  2 Poindexter, Leigh         93 Charleston, WV           7.99m   26-02.75 
  3 Walker, Jasmine           93 Aurora, IL               7.27m   23-10.25 
  4 Darham, Qianna            93 Detroit, MI              7.15m   23-05.50 
  5 Brown, Tiaunna            93 YO Striders              6.78m   22-03.00 
  6 McQueen, Janelle          93 Powerstroke              6.63m   21-09.00 
  7 Brown, Aries              93 Unified-N-Flight         6.59m   21-07.50 
  8 Hawkins, Carmelia         93 Southfield Musta         6.54m   21-05.50 
  9 Miller, Mackenzie         93 Blue Thunder             6.16m   20-02.50 
 10 Rawls, Shabrea            93 Muya                     6.01m   19-08.75 
 11 Wilkins, Jazmin           93 YO Striders              5.99m   19-08.00 
 12 Kennedy, Megan            93 Motor City Strid         5.91m   19-04.75 
 13 Fogarty, Rachelle         93 Griffith, IN             5.89m   19-04.00 
 14 Goslin, Laura             93 Fleet Feet Track         5.83m   19-01.50 
 15 Dugar, Alyssa             93 Southfield Musta         5.72m   18-09.25 
 16 Young, Brierra            93 Ft. Wayne, IN            5.56m   18-03.00 
 17 Buress, Monica            93 Dayton, O                5.52m   18-01.50 
 18 Lowe, Lashauna            93 Aurora, IL               4.19m   13-09.00 
 
Girls Discus Throw Sub-Midget
==========================================================================
    NATIONAL: N 96-01.50  2001        Kaitlyn Wagley, Great Bend, KS           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McReynolds, Deshericka    93 KY, KY                  26.70m      87-07 
  2 Walker, Jasmine           93 Aurora, IL              19.73m      64-09 
  3 Brown, Tiaunna            93 YO Striders             18.92m      62-01 
  4 Goslin, Laura             93 Fleet Feet Track        17.96m      58-11 
  5 Poindexter, Leigh         93 Charleston, WV          16.18m      53-01 
  6 Darham, Qianna            93 Detroit, MI             15.86m      52-00 
  7 Fogarty, Rachelle         93 Griffith, IN            14.69m      48-02 
  8 Wilkins, Jazmin           93 YO Striders             13.94m      45-09 
  9 Hunter, Sakoya            93 Team Michigan Fl        12.36m      40-07 
 10 Kennedy, Megan            93 Motor City Strid        11.85m      38-10 
 
Girls Outdoor Pentathlon Sub-Midget
================================================================
    NATIONAL: N  2702  2003        Shanay Briscoe, Cypress, TX                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan, Kieran              93 Columbus, O               1690  
  2 Emmrich, Savannah         93 Aurora, IL                1583  
  3 Warnsley, Kyla            93 Ft. Wayne, IN             1385  
  4 Young, Brierra            93 Ft. Wayne, IN             1048  
  5 Miller, Mackenzie         93 Blue Thunder               766  
  6 Walker, Jasmine           93 Aurora, IL                 446  
 
Girls 100 Meter Dash Midget
========================================================================
    NATIONAL: N 12.02  1996        Alisha Williams, Dallas, TX                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Owens-Mitchell, Bridgett  92 Jets                     12.72   NWI  5 
  2 Smith, Aleesha            92 Blazers                  13.01   NWI  5 
  3 Robinson, Finesse         92 South Bend, IN           13.03   NWI  4 
  4 Johnson, Rebekah          92 Heroh                    13.12   NWI  5 
  5 Smith, Mariah             92 Aurora, IL               13.17   NWI  5 
  6 Brown, Juliet             92 Powerstroke              13.45   NWI  5 
  7 Gibson, Shiguilla         92 Southfield Musta         13.56   NWI  4 
  8 Harris, Joy               92 BH                       13.57   NWI  3 
  9 Thomas, Jewel             92 Southfield Musta         13.60   NWI  4 
 10 Bussey, Aneisha           92 Unattached               13.64   NWI  4 
 11 Williams, Simone          92 Columbus, O              13.67   NWI  5 
 12 Perk-Green, Breonna       92 Country Club Hil         13.88   NWI  5 
 13 Turner, Janae             92 Weat Akron Track         13.91   NWI  3 
 13 Franklin, Kalantra        92 Columbus, O              13.91   NWI  4 
 13 Harris, Shannon           92 South Bend, IN           13.91   NWI  2 
 16 Walker, Tierra            92 L                        13.94   NWI  2 
 17 Betts, Britnney           92 BH                       13.98   NWI  3 
 18 Goodson, Porscha          92 KY, KY                   14.00   NWI  4 
 19 Custard, Daninelle        92 BH                       14.12   NWI  2 
 20 Roland, Jayne             92 YO Striders              14.16   NWI  3 
 21 Smith, Shadawn            92 Muya                     14.32   NWI  3 
 22 Johnson, Eboni            92 Chicago, IL              14.45   NWI  4 
 23 Allen, Kara               92 Ohio Flyers Trac         14.49   NWI  3 
 24 Vance, Shanikka           92 IL, IL                   14.64   NWI  3 
 25 Groves, Anjelicia         92 KY, KY                   14.88   NWI  4 
 26 Belton, Latoya            92 Aurora, IL               15.01   NWI  2 
 27 Mabone, Genae             92 Gary, IN                 15.45   NWI  1 
 28 Simmons, Jasmine          92 Gary, IN                 15.88   NWI  1 
 29 Rhone, Jaslayn            92 Dunbar Track Clu         16.10   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash Midget
========================================================================
    NATIONAL: N 25.26  1996        Alisha Williams, Dallas, TX                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Johnson, Rebekah          92 Heroh                    26.85   NWI  5 
  2 Smith, Mariah             92 Aurora, IL               27.00   NWI  5 
  3 Brown, Juliet             92 Powerstroke              27.05   NWI  5 
  4 Smith, Aleesha            92 Blazers                  27.41   NWI  5 
  5 Drayton, Lauren           92 Maximum Output           27.78   NWI  2 
  6 Williams, Simone          92 Columbus, O              27.87   NWI  5 
  7 Turner, Janae             92 Weat Akron Track         28.09   NWI  4 
  8 Harris, Joy               92 BH                       28.28   NWI  5 
  9 Talbott, Carmen           92 KY, KY                   28.54   NWI  4 
 10 Betts, Britnney           92 BH                       28.71   NWI  4 
 11 Roland, Jayne             92 YO Striders              28.91   NWI  4 
 12 Walker, Tierra            92 L                        29.05   NWI  3 
 13 Green, Rosylyn            92 Det Pal                  29.09   NWI  4 
 14 Custard, Daninelle        92 BH                       29.65   NWI  2 
 15 Perk-Green, Breonna       92 Country Club Hil         29.77   NWI  4 
 16 Smith, Shadawn            92 Muya                     29.86   NWI  2 
 17 Goodson, Porscha          92 KY, KY                   29.90   NWI  5 
 18 Sandusky, Surya           92 Dunbar Track Clu         30.09   NWI  3 
 19 Harris, Lynette           92 KY, KY                   30.23   NWI  4 
 20 Allen, Kara               92 Ohio Flyers Trac         30.34   NWI  2 
 21 Turnbull, Jessica         92 Motor City Strid         30.55   NWI  3 
 22 Belton, Latoya            92 Aurora, IL               30.63   NWI  3 
 23 Kirkland, Rareen          92 Mott/Flint Pal           30.79   NWI  2 
 24 Kimble, Brittney          92 Maximum Output           30.90   NWI  4 
 25 Vance, Shanikka           92 IL, IL                   31.14   NWI  2 
 26 Pressler, Brina           92 South Bend, IN           31.31   NWI  3 
 27 Simmons, Jasmine          92 Gary, IN                 32.70   NWI  1 
 28 Keys, Dionna              92 Weat Akron Track         32.71   NWI  1 
 29 Beeks, Ave'Sha            92 Gary, IN                 34.18   NWI  3 
 30 Montgomery, Samantha      92 Fishers, IN              34.29   NWI  3 
 31 Upshaw, Kiana             92 Gary, IN                 34.85   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Midget
===================================================================
    NATIONAL: N 55.11  2000        Brandi Cross, Missouri City, TX             
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andrews, Shanice          92 Aurora, IL             1:03.00   4 
  2 Foster, Kieonna           92 L                      1:03.20   4 
  3 Bussey, Aneisha           92 Unattached             1:03.56   4 
  4 Turner, Janae             92 Weat Akron Track       1:04.33   4 
  5 Jones, Kayla              92 L                      1:04.40   4 
  6 McCadd, Victoria          92 Aurora, IL             1:06.21   4 
  7 Hill, Arielle             92 Jets                   1:06.77   4 
  8 Turnbull, Jessica         92 Motor City Strid       1:07.93   3 
  9 Sandusky, Surya           92 Dunbar Track Clu       1:08.08   3 
 10 Harris, Lynette           92 KY, KY                 1:08.93   3 
 11 Fisher, Alyson            92 Oswego, IL             1:09.23   3 
 12 Manley, Taylor            92 Flames                 1:11.27   3 
 13 Thompson, Devyn           92 Aurora, IL             1:11.69   2 
 14 Kimble, Brittney          92 Maximum Output         1:12.31   3 
 15 Smith, Shadawn            92 Muya                   1:13.02   3 
 16 Montgomery, Samantha      92 Fishers, IN            1:14.59   2 
 17 Keys, Dionna              92 Weat Akron Track       1:18.63   2 
 18 Howard, Kayle             92 BH                     1:20.89   2 
 19 Iverson, Cherrelle        92 Weat Akron Track       1:21.00   2 
 20 Logan, Xochitl            92 Gary, IN               1:23.71   1 
 21 Jamison, Kristie          92 Andrews, IN            1:24.21   1 
 
Girls 800 Meter Run Midget
================================================================
    NATIONAL: N 2:16.83  2001        Quantikia Stepeny, Baltimore, MD          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gunn, J Shante            92 South Bend, IN         2:35.54  
  2 Meredith, Maria           92 SD                     2:35.69  
  3 Foster, Kieonna           92 L                      2:37.56  
  4 White, Allison            92 Fleet Feet Track       2:37.68  
  5 Nagel, Jacquelyn          92 Aurora, IL             2:41.39  
  6 Thompson, Devyn           92 Aurora, IL             2:43.10  
  7 Talbott, Carmen           92 KY, KY                 2:46.66  
  8 Fisher, Alyson            92 Oswego, IL             2:47.73  
  9 Mason, Marisol            92 Unattached             2:49.46  
 10 Knight, Laura             92 Ann Arbor TC           2:56.40  
 11 Moore-Willis, Taylor      92 Southfield Musta       2:57.95  
 12 Montgomery, Samantha      92 Fishers, IN            2:58.28  
 13 Wattley, Kasey            92 KY, KY                 3:08.23  
 14 Buzalski, Kaitlyn         92 South Bend, IN         3:11.50  
 15 Abeling, Haleigh          92 Bloomington, IL        3:14.32  
 16 Logan, Xochitl            92 Gary, IN               3:37.90  
 -- Hill, Arielle             92 Jets                        DQ  
 
Girls 1500 Meter Run Midget
================================================================
    NATIONAL: N 4:45.00  1988        Heather Burroughs, Overland Park, KS      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Meredith, Maria           92 SD                     5:12.21  
  2 Robinson, Eliza           92 Poplar Grove, IL       5:18.44  
  3 Lashaway-Mueller, Aylla   92 Rolling Meadows, IL    5:27.31  
  4 Ayers, Amaya              92 Unattached             5:36.23  
  5 Himmel, Claira            92 West Dundee, IL        5:46.42  
  6 Preston, Robyn            92 North Oakland AC       5:47.30  
  7 Knight, Laura             92 Ann Arbor TC           5:51.99  
  8 McConnell, Claire         92 Unattached             5:59.83  
  9 Wattley, Kasey            92 KY, KY                 6:06.64  
 10 Herbert, Imani            92 Motor City Track       6:09.87  
 11 Buzalski, Kaitlyn         92 South Bend, IN         6:17.10  
 12 Abeling, Haleigh          92 Bloomington, IL        6:17.11  
 13 Trombley, Meghan          92 Fleet Feet Track       6:23.89  
 14 Spratt, Diamond           93 Blazers                6:36.28  
 
Girls 3000 Meter Run Midget
================================================================
    NATIONAL: N 10:17.13  1988        Heather Burroughs, Overland Park, KS     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Robinson, Eliza           92 Poplar Grove, IL      11:17.41  
  2 Lashaway-Mueller, Aylla   92 Rolling Meadows, IL   11:31.70  
  3 Spratt, Diamond           93 Blazers               12:00.06  
  4 Himmel, Claira            92 West Dundee, IL       12:03.45  
  5 Preston, Robyn            92 North Oakland AC      12:12.89  
  6 Ayers, Amaya              92 Unattached            12:16.71  
  7 Herbert, Imani            92 Motor City Track      13:07.29  
 
Girls 1500 Meter Race Walk Midget
================================================================
    NATIONAL: N 7:21.30  1990        Anya Ruoss, Fayetteville, AR              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Villa, Irais              92 Elgin, IL              8:02.76  
  2 Iverson, Cherrelle        92 Weat Akron Track       9:46.60  
  3 Patterson, Haley          92 South Bend Blaze      11:57.05  
  4 Boles, Alysia             92 Motor City Strid      12:23.22  
 
Girls 80 Meter Hurdles Midget
========================================================================
    NATIONAL: N 11.97  2002        Jasmine Isley, Charlotte, NC                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Owens-Mitchell, Bridgett  92 Jets                     13.07   NWI  2 
  2 Smith, Aleesha            92 Blazers                  13.24   NWI  1 
  3 Alston, Lakisha           92 Trac-Tactics             15.05   NWI  2 
  4 Nicholson, Nichole        92 Ann Arbor TC             15.06   NWI  2 
  5 Mercer, Devan             92 Weat Akron Track         15.13   NWI  2 
  6 Thomas, Lena              92 Powerstroke              15.47   NWI  2 
  7 Brandt, Kaitlyn           92 Unattached               16.59   NWI  1 
  8 Davis, Ashley             92 Southfield Musta         16.74   NWI  1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================
    NATIONAL: N 49.00  1996        Texas Heat, Dallas, TX                      
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Southfield Mustangs  'A'                              53.69   3 
     1) Watson, Nakiya                  2) Thomas, Jewel 92               
     3) Marshall, Angelique 93          4) Gibson, Shiguilla 92           
  2 Westside Track Club  'A'                              54.84   1 
     1) Goodson, Porscha 92             2) Groves, Anjelicia 92           
     3) Talbott, Carmen 92              4) Duerson, Erin                  
  3 Lima Striders  'A'                                    55.16   2 
     1) Jones, Kayla 92                 2) Foster, Kieonna 92             
     3) Walker, Tierra 92               4) Ward, Cierra 93                
  4 South Bend Blazers  'A'                               55.30   2 
  5 Bond Hill Track Club  'A'                            J55.30   1 
     1) Betts, Britnney 92              2) Harris, Joy 92                 
     3) Howard, Kayle 92                4) Custard, Daninelle 92          
  6 Country Club Hills Gazelles  'A'                      55.66   3 
     1) Perk-Green, Breonna 92          2)                                
  7 Youngstown Striders  'A'                              55.81   3 
     1) Oliver, Lesa 93                 2) Hayes, Kaylin 93               
     3) Stoffer, Jacaia 93              4) Roland, Jayne 92               
  8 Aurora Sundowners  'A'                                56.47   3 
     1)                                 2) Dudley, Danisha 91             
     3) Wright, Brandy 91               4) Belton, Latoya 92              
  9 Detroit Pal  'A'                                      57.21   2 
     1) Towns, Kevica                   2) Carson, Jasmine                
     3) Cook, Janea 93                  4) Green, Rosylyn 92              
 10 Powerstroke  'A'                                      57.92   3 
     1) Brown, Juliet 92                2) Thomas, Lena 92                
     3) McQueen, Janelle 93             4) Washinton, Nicole 92           
 11 Ohio Flyers Track Club  'A'                           57.95   3 
     1) Goin, Amber 93                  2) Odom, Cartier 92               
     3) Wimberley, Angelica 92          4) Howard, Candace 93             
 12 Scioto Track Club  'A'                                58.92   1 
     1) Adams, Shesney                  2) Williams, Charah               
     3) Meador, Jordan                  4) Simpson, Kayla                 
 13 Maximum Output  'A'                                   59.01   3 
     1) Kimble, Brittney 92             2) Johnson, Sarah                 
     3) Elliott, Kourtnee               4) Drayton, Danielle              
 14 Southfield Mustangs  'B'                              59.59   2 
     1) Davis, Ashley 92                2) Kelser, Ravin                  
     3) Williams, Lauren                4) Rose, Courtney                 
 15 Gary Trailblazers  'A'                              1:02.08   2 
 -- Peoria Trac-Tactics  'A'                                 DQ   2 
     1) Alston, Lakisha 92              2) Shelton, Rakesha 92            
 -- Dunbar Track Club  'A'                                   DQ   2 
     1) Johnson, Alexis 93              2) Proctor, Vashti 93             
     3) Stewart, Kea 93                 4) Sandusky, Surya 92             
 
Girls 4x400 Meter Relay Midget
===================================================================
    NATIONAL: N 3:57.93  1996        United Stars, Brookhaven, PA              
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Capital City Track Club  'A'                        4:25.67   1 
     1) Walker, Azia 93                 2) Dawkins, Alanna 93             
     3) Scott, Chelsea 93               4) Stokes, Tay 93                 
  2 Southfield Mustangs  'A'                            4:31.45   2 
     1) Thomas, Jewel 92                2) Watson, Nakiya                 
     3) Marshall, Angelique 93          4) Moore-Willis, Taylor 92        
  3 Aurora Sundowners  'A'                              4:34.55   2 
     1) Andrews, Shanice 92             2) Wright, Brandy 91              
     3)                                 4) Nagel, Jacquelyn 92            
  4 Fleet Feet Track Club  'A'                          4:43.87   2 
     1) Bougulski, Mikayla 93           2) Clark, Katie 92                
     3) Decker, Karisa 92               4) White, Allison 92              
  5 Southfield Mustangs  'B'                            4:56.47   2 
     1) Kelser, Ravin                   2) Rose, Courtney                 
     3) Williams, Lauren                4) Rose, Chelsea                  
  6 Scioto Track Club  'A'                              4:59.82   1 
     1) Adams, Shesney                  2) Williams, Charah               
     3) Meador, Jordan                  4) Simpson, Kayla                 
  7 Ohio Flyers Track Club  'B'                         5:00.94   2 
     1) Odom, Cartier 92                2) Wimberley, Angelica 92         
     3) Allen, Kara 92                  4) Goin, Amber 93                 
  8 Bond Hill Track Club  'A'                           5:09.12   1 
     1) Custard, Daninelle 92           2) Sherman, Veta 92               
     3) Collins, Abrishah 92            4) Sims, Micalah 92               
  9 Gary Trailblazers  'A'                              5:12.08   2 
 10 Youngstown Striders  'A'                            5:20.53   2 
     1) Oliver, Lesa 93                 2) Stoffer, Jacaia 93             
     3) Jones, Kyesha 93                4) Hayes, Kaylin 93               
 
Girls 4x800 Meter Relay Midget
================================================================
    NATIONAL: N 9:41.03  1996        United Stars, Brookhaven, PA              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elgin Sharks Track Club  'A'                       11:16.26  
     1) Himmel, Claira 92               2) Lashaway-Mueller, Aylla 92     
     3) Robinson, Eliza 92              4) Villa, Irais 92                
  2 South Bend Blazers  'A'                            11:18.46  
  3 Gary Trailblazers  'A'                             11:44.68  
  4 Griff's Track Club  'A'                            13:54.85  
     1) Woods, Sara 93                  2) Roberson, Saybin               
     3) Warren, Yazmin                  4) Hughbanks, Lamicha             
 
Girls High Jump Midget
==========================================================================
    NATIONAL: N  5-04  2000        Brandi Cross, Missouri City, TX             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ayers, Amaya              92 Unattached             4-06.00      1.37m 
  2 Gammage, Valencia         92 South Bend, IN         4-04.00      1.32m 
  3 Washinton, Nicole         92 Powerstroke            3-10.00      1.16m 
  4 White, Allison            92 Fleet Feet Track      J3-10.00      1.16m 
 
Girls Long Jump Midget
===============================================================================
    NATIONAL: N 17-03.50  1977        Kathy Harison, East Point, GA            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Owens-Mitchell, Bridgett  92 Jets                     4.30m   NWI  14-01.25 
  2 Alston, Lakisha           92 Trac-Tactics             4.23m   NWI  13-10.50 
  3 Harris, Lynette           92 KY, KY                   4.07m   NWI  13-04.25 
  4 Jones, Shakayla           92 L                        4.05m   NWI  13-03.50 
  5 Mason, Marisol            92 Unattached               4.03m   NWI  13-02.75 
  6 Manley, Taylor            92 Flames                   4.01m   NWI  13-02.00 
  7 Harris, Shannon           92 South Bend, IN           3.99m   NWI  13-01.25 
  8 Vance, Shanikka           92 IL, IL                   3.88m   NWI  12-08.75 
  8 Shelton, Rakesha          92 Peoria, IL               3.88m   NWI  12-08.75 
 10 Harrell, Brittany         92 C                        3.85m   NWI  12-07.75 
 11 Nicholson, Nichole        92 Ann Arbor TC             3.82m   NWI  12-06.50 
 11 Brandt, Kaitlyn           92 Unattached               3.82m   NWI  12-06.50 
 13 McGee, Summer             92 Team Michigan Fl         3.76m   NWI  12-04.00 
 14 Decker, Karisa            92 Fleet Feet Track         3.70m   NWI  12-01.75 
 15 Gammage, Valencia         92 South Bend, IN           3.54m   NWI  11-07.50 
 16 Clark, Katie              92 Fleet Feet Track         3.49m   NWI  11-05.50 
 16 Thompson, Devyn           92 Aurora, IL               3.49m   NWI  11-05.50 
 18 Beeks, Ave'Sha            92 Gary, IN                 3.38m   NWI  11-01.25 
 19 Moore-Willis, Taylor      92 Southfield Musta         3.28m   NWI  10-09.25 
 
Girls Shot Put Midget
==========================================================================
    NATIONAL: N 47-03  1982        Tami Keitner, Ft Yates, ND                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mercer, Devan             92 Weat Akron Track        11.15m   36-07.00 
  2 Robinson, Finesse         92 South Bend, IN           9.44m   30-11.75 
  3 Spears, Meka              92 Jets                     9.10m   29-10.25 
  4 Brooks, Leslie            92 BH                       8.37m   27-05.50 
  5 Givens, Ziana             92 Gary, IN                 8.02m   26-03.75 
  6 Council, Dominique        92 Unified-N-Flight         7.94m   26-00.75 
  7 Boles, Alysia             92 Motor City Strid         7.67m   25-02.00 
  8 Porter, Angel             92 Jets                     7.35m   24-01.50 
  9 Strader, Lashea           92 So Chas, WV              7.34m   24-01.00 
 10 Clark, Jerrica            92 New Level Titans         6.69m   21-11.50 
 11 Storrs, Laura             92 Fleet Feet Track         6.04m   19-09.75 
 12 Lockard, Britney          92 KY, KY                   5.53m   18-01.75 
 
Girls Discus Throw Midget
==========================================================================
    NATIONAL: N 121-00  1999        Amy Bilmanis, Hughesville, MD              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brooks, Leslie            92 BH                      24.23m      79-06 
  2 Mercer, Devan             92 Weat Akron Track        23.89m      78-04 
  3 Council, Dominique        92 Unified-N-Flight        22.75m      74-08 
  4 Godwin, Susan             92 Buckhannon, WV          21.00m      68-11 
  5 Strader, Lashea           92 So Chas, WV             18.41m      60-05 
  6 Storrs, Laura             92 Fleet Feet Track        17.67m      58-00 
  7 Sherman, Veta             92 BH                      17.66m      57-11 
  8 Lockard, Britney          92 KY, KY                  17.29m      56-09 
  9 Boles, Alysia             92 Motor City Strid        17.17m      56-04 
 10 Clark, Jerrica            92 New Level Titans        15.68m      51-05 
 
Girls Outdoor Pentathlon Midget
================================================================
    NATIONAL: N  3321  2000        Brandi Cross, Missouri City, TX             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mercer, Devan             92 Weat Akron Track          2229  
  2 McGee, Summer             92 Team Michigan Fl          1601  
 
Girls 100 Meter Dash Youth
========================================================================
    NATIONAL: N 11.70  1980        Carla McLaughlin, Durham, NC                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Roberts, Ermanda          90 Team IL                  12.52   NWI  6 
  2 Dovell, Monique           91 Ohio Flyers Trac         12.66   NWI  6 
  3 Dawkins, Hauna            90 Columbus, O              12.81   NWI  5 
  4 Campbell, Christy         91 Akron, O                 12.85   NWI  6 
  5 Daniels, Rhyan            90 CE                       12.93   NWI  5 
  6 Dalessandro, Karissa      91 Unattached               12.95   NWI  6 
  7 Payne, Ariana             90 Akron, OH                12.97   NWI  1 
  8 Phillips, Ashley          90 Columbus, O              12.99   NWI  5 
  8 Davis, Ericka             90 Ohio Flyers Trac         12.99   NWI  6 
 10 Brown, Brittany           91 Weat Akron Track         13.12   NWI  6 
 11 Lipscomb, Victoria        91 Lightning Lynx           13.13   NWI  4 
 12 Wright, Brandy            91 Aurora, IL               13.15   NWI  4 
 12 Bush, Kayla               91 Trac-Tactics             13.15   NWI  4 
 14 Rogers, Tiffany           91 Westside Track C         13.17   NWI  5 
 15 Adams, Erica              90 Blazers                  13.20   NWI  3 
 16 Lewis, J                  90 Akron, O                 13.26   NWI  6 
 17 Evans, Katie              90 Unattached               13.30   NWI  3 
 18 Hawkins, Aja              90 Blazers                  13.38   NWI  3 
 19 Simpson, Tiera            91 Merrillville, IN         13.42   NWI  5 
 20 Washington, Cristan       90 Gary, IN                 13.46   NWI  3 
 21 LaVigne, Danielle         90 Uctc                     13.52   NWI  4 
 21 Parker, Shardae           90 Maximum Output           13.52   NWI  5 
 23 Thompson, Robyn           90 BH                       13.55   NWI  2 
 24 Johnson, Camille          90 Maximum Output           13.68   NWI  3 
 25 Sullivan, Chaznite        91 South Bend, IN           13.70   NWI  4 
 26 Jamison, Emilie           90 Andrews, IN              13.72   NWI  4 
 27 Bates, Dominique          90 Aurora, IL               13.79   NWI  5 
 28 Horne, Deaudrea           91 Unattached               13.80   NWI  1 
 29 Pryor, Virlisa            91 Charleston, WV           13.82   NWI  2 
 30 Aririguzo, Leslie         90 Maximum Output           13.88   NWI  3 
 31 Holmes, Chianta           90 Soaring Eagles           14.01   NWI  1 
 32 Miles, Ieasha             91 Soaring Eagles           14.02   NWI  4 
 33 Cheeks, Brieanna          91 Gary, IN                 14.25   NWI  1 
 34 Flynn, Taylor             90 Mott/Flint Pal           14.71   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Dash Youth
========================================================================
    NATIONAL: N 23.10  1985        Njeri McGee, San Francisco, CA              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Roberts, Ermanda          90 Team IL                  25.83   NWI  5 
  2 Campbell, Christy         91 Akron, O                 25.95   NWI  5 
  3 Dovell, Monique           91 Ohio Flyers Trac         26.27   NWI  5 
  4 Daniels, Rhyan            90 CE                       26.31   NWI  4 
  5 Osborne, Aiesha           90 Det Pal                  26.35   NWI  4 
  6 Payne, Ariana             90 Akron, OH                26.42   NWI  2 
  7 Lewis, J                  90 Akron, O                 26.48   NWI  4 
  8 Phillips, Ashley          90 Columbus, O              26.70   NWI  5 
  9 Guy, Jennifer             90 Bloomington, IL          26.76   NWI  5 
 10 Wright, Brandy            91 Aurora, IL               26.89   NWI  2 
 11 Neal, Keyona              90 Gary, IN                 27.02   NWI  5 
 12 Bowen, Lutisha            90 KY, KY                   27.14   NWI  4 
 13 Parker, Shardae           90 Maximum Output           27.16   NWI  3 
 14 Brown, Brittany           91 Weat Akron Track         27.20   NWI  3 
 15 Evans, Katie              90 Unattached               27.31   NWI  3 
 16 Cooper, Evelyn            90 BH                       27.33   NWI  4 
 17 Seaton, Zhanae            90 Motor City Track         27.45   NWI  3 
 18 Simpson, Tiera            91 Merrillville, IN         27.53   NWI  5 
 19 Lipscomb, Victoria        91 Lightning Lynx           27.56   NWI  4 
 20 Sullivan, Chaznite        91 South Bend, IN           27.57   NWI  4 
 21 Rogers, Tiffany           91 Westside Track C         27.58   NWI  2 
 22 Brown, Brenona            90 Capital City Spo         27.59   NWI  2 
 23 Williams, Jessica         91 L                        27.72   NWI  2 
 23 Brown, Ashley             90 Bloomington, IL          27.72   NWI  3 
 25 Cousin, Wittney           90 Columbus, O              27.76   NWI  4 
 26 Pryor, Virlisa            91 Charleston, WV           27.95   NWI  3 
 27 Horne, Deaudrea           91 Unattached               28.04   NWI  1 
 28 Adams, Erica              90 Blazers                  28.38   NWI  3 
 29 Miles, Ieasha             91 Soaring Eagles           28.57   NWI  2 
 30 Holmes, Chianta           90 Soaring Eagles           29.43   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Youth
===================================================================
    NATIONAL: N 54.67  2003        Ebony Collins, Hawthorne, CA                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          91 Aurora, IL               58.61   5 
  2 Campbell, Christy         91 Akron, O               1:00.02   3 
  3 Neal, Keyona              90 Gary, IN               1:00.39   5 
  4 Osborne, Aiesha           90 Det Pal                1:00.71   4 
  5 McGinnis, Shaniqua        90 Ohio Flyers Trac       1:00.86   5 
  6 Davis, Markesha           91 Aurora, IL             1:01.06   5 
  7 Wiggan, Shae-Anne         90 Aurora, IL             1:01.71   5 
  8 Thomas, Tiara             91 Dominators             1:02.04   5 
  9 Cousin, Wittney           90 Columbus, O            1:02.98   5 
 10 Mayon, Felicia            91 Aurora, IL             1:03.16   4 
 11 Davis, Tyresha            90 Capital City Spo       1:03.55   4 
 12 Lewis, J                  90 Akron, O               1:03.84   2 
 13 Sledge, Kiana             89 Accelerators           1:03.90   3 
 14 Williams, Jessica         91 L                      1:03.98   3 
 15 Bowen, Lutisha            90 KY, KY                 1:04.08   5 
 16 Olson, Ajia               91 Southfield Musta       1:04.99   3 
 17 Hairston, Charity         90 Charleston, WV         1:05.54   2 
 18 Pryor, Virlisa            91 Charleston, WV         1:05.55   3 
 19 Miles, Ieasha             91 Soaring Eagles         1:06.32   4 
 20 Stogsdill, Mary           90 South Bend, IN         1:06.78   4 
 21 Brown, Chelsea            91 Westside Track C       1:06.85   4 
 22 Gandy, Porscha            91 Ohio Flyers Trac       1:07.19   2 
 23 Ryan, Nora                91 Columbus, O            1:07.38   3 
 24 Cooper, Kearra            91 L                      1:07.45   3 
 25 Hullum, Kachay            91 Akron, O               1:07.48   1 
 26 Hurlburt, Alyssa          90 Huntington, IN         1:07.53   3 
 27 Henry, Antionette         90 Southfield Musta       1:07.69   2 
 28 Horne, Deaudrea           91 Unattached             1:08.26   1 
 29 Fleming, Ebony            90 Tmac Detroit           1:09.39   2 
 30 Brown, Leloni             91 Gary, IN               1:10.36   2 
 31 Mitchell, Colleen         91 Westside Track C       1:15.94   1 
 32 Burger, Alolione          90 Institute, WV          1:19.47   1 
 
Girls 800 Meter Run Youth
================================================================
    NATIONAL: N 2:11.28  1986        Melissa Benner, Norristown, PA            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          91 Aurora, IL             2:19.00  
  2 Fondren, Ramzee           90 Motor City Track       2:19.91  
  3 Crawley, Elisha           90 Decatur, IL            2:22.62  
  4 White, Whitney            90 Lightning Lynx         2:22.92  
  5 Pritchette, Breunca       91 Blazers                2:22.94  
  6 Thomas, Tiara             91 Dominators             2:23.40  
  7 Kuklinkski, Madison       90 KY, KY                 2:27.59  
  8 Looper, Nissa             90 Fleet Feet Track       2:29.01  
  9 Storrs, Alyssa            90 Fleet Feet Track       2:29.34  
 10 Nagel, Jamie              90 Aurora, IL             2:33.19  
 11 McClellen, Shanice        90 L                      2:35.88  
 12 Glenn, Andrea             91 L                      2:38.71  
 13 Callen, Laura             91 KY, KY                 2:42.52  
 14 Hairston, Charity         90 Charleston, WV         2:44.33  
 15 Senaldi, Alexandra        90 Unattached             2:45.68  
 16 McClowry, Catriana        91 Unattached             2:48.92  
 17 Grant, Diamond            91 Unified-N-Flight       2:54.64  
 18 Spratt, Pearlina          91 Blazers                2:56.09  
 19 Phinisee, Emily           90 Gary, IN               2:56.12  
 20 Mitchell, Colleen         91 Westside Track C       3:03.89  
 
Girls 1500 Meter Run Youth
================================================================
    NATIONAL: N 4:34.10  1986        Melissa Benner, Norristown, PA            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fondren, Ramzee           90 Motor City Track       4:48.73  
  2 Staples, Haley            91 Crystal Lake, IL       4:48.75  
  3 Aubert, Kristina          91 Crystal Lake, IL       5:00.38  
  4 Looper, Nissa             90 Fleet Feet Track       5:05.69  
  5 Senaldi, Alexandra        90 Unattached             5:07.42  
  6 Stevens, Jessica          90 Indianapolis, IN       5:08.45  
  7 Storrs, Alyssa            90 Fleet Feet Track       5:08.56  
  8 Jackson, Jade             91 Lightning Lynx         5:22.65  
  9 Marr, Kathryn             91 Valparaiso, IN         5:28.81  
 10 Glenn, Andrea             91 L                      5:35.04  
 11 McClowry, Catriana        91 Unattached             5:35.71  
 12 Belton, Latisha           90 Aurora, IL             5:41.27  
 13 Tewolde, Elizabeth        90 Elgin, IL              5:42.19  
 
Girls 3000 Meter Run Youth
================================================================
    NATIONAL: N 10:11.21  1996        Michelle DeLaVina, Valparaiso, IN        
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Staples, Haley            91 Crystal Lake, IL      10:38.58  
  2 Aubert, Kristina          91 Crystal Lake, IL      10:41.59  
  3 Marr, Kathryn             91 Valparaiso, IN        11:35.46  
  4 Pinkston, Shaniece        91 Motor City Track      11:38.83  
  5 Newman, Christina         90 SD                    11:42.01  
  6 Adkins, Lauren            91 Unattached            12:04.16  
  7 VanEyck, Lisa             90 Blazers               13:14.43  
 
Girls 3000 Meter Race Walk Youth
================================================================
    NATIONAL: N 15:45.79  1992        Danielle Safran, Brentwood, NY           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mancha, Mercedes          90 Elgin, IL             17:41.06  
  2 Moeller, Melissa          90 Valparaiso, IN        19:22.76  
  3 Woods, Allison            91 Weat Akron Track      20:24.58  
  4 Walker, Holly             90 Ohio Flyers Trac      24:03.94  
  5 Lovan, Kortney            91 KY, KY                28:15.19  
 -- Todd, Laura               91 KY, KY                     DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles Youth
========================================================================
    NATIONAL: N 13.88  1994        Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dawkins, Hauna            90 Columbus, O              15.33   NWI  2 
  2 Pinnick, Shakeia          91 Aurora, IL               15.40   NWI  4 
  3 Dalessandro, Karissa      91 Unattached               15.64   NWI  4 
  4 Clay, Raven               90 Motor City Strid         15.79   NWI  4 
  5 Richardson, Shelleyse     90 Motor City Strid         16.18   NWI  4 
  6 McCoy, Sidney             90 New Level Titans         16.61   NWI  4 
  7 Thompson, Jewelisa        90 Ohio Flyers Trac         16.71   NWI  3 
  8 Neville, Rebecca          91 Merrillville TC          16.78   NWI  3 
  9 Edmond, Sarah             90 Fleet Feet Track         17.48   NWI  3 
 10 Higgins, Michelle         91 Aurora, IL               17.54   NWI  3 
 11 Kline, Tayah              90 Huntington, IN           17.83   NWI  3 
 12 Gorsuch, Allisha          91 Decatur, IL              17.89   NWI  2 
 13 Kellon, Jaclyn            91 Unattached               18.33   NWI  3 
 14 Birchfield, Chanese       91 Ft. Wayne, IN            18.59   NWI  3 
 15 Atkins, Alexis            91 Heroh                    18.81   NWI  2 
 16 LeNoir, Alyssa            90 Gary, IN                 18.93   NWI  2 
 17 Miles, Jade               90 Westside Track C         18.98   NWI  4 
 18 Elliott, Jacqueline       90 Aurora, IL               19.07   NWI  2 
 19 Broadnax, Mercedes        90 Dominators               19.21   NWI  2 
 20 Chambers, Kiasia          90 BH                       19.95   NWI  1 
 21 Carter, Meilaysia         90 West Dayton Road         20.56   NWI  1 
 22 Clayton, Devin            91 KY, KY                   21.76   NWI  2 
 
Girls 200 Meter Hurdles Youth
========================================================================
    NATIONAL: N 27.22  1993        Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dalessandro, Karissa      91 Unattached               29.15   NWI  4 
  2 Richardson, Shelleyse     90 Motor City Strid         29.95   NWI  5 
  3 Thompson, Jewelisa        90 Ohio Flyers Trac         30.20   NWI  4 
  4 Clay, Raven               90 Motor City Strid         30.31   NWI  5 
  5 Higgins, Michelle         91 Aurora, IL               30.83   NWI  4 
  6 Miles, Jade               90 Westside Track C         31.17   NWI  4 
  7 McCoy, Sidney             90 New Level Titans         31.50   NWI  5 
  8 Gorsuch, Allisha          91 Decatur, IL              31.60   NWI  3 
  9 Brown, Chelsea            91 Westside Track C         31.62   NWI  5 
 10 Spratt, Princess          90 Blazers                  31.73   NWI  5 
 11 Edmond, Sarah             90 Fleet Feet Track         32.26   NWI  2 
 12 LeNoir, Alyssa            90 Gary, IN                 32.43   NWI  3 
 13 Glover, Aneice            90 Motor City Strid         32.65   NWI  5 
 14 Covington, Kandace        91 Detroit, MI              32.89   NWI  4 
 15 Broadnax, Mercedes        90 Dominators               33.05   NWI  3 
 16 Smith, Melissa            91 Tmac Detroit             33.55   NWI  4 
 17 Thompson, Brieonna        91 Capital City Spo         33.66   NWI  3 
 18 Kellon, Jaclyn            91 Unattached               34.13   NWI  3 
 19 Wilson, Antiona           90 Gary, IN                 34.19   NWI  2 
 20 Carter, Meilaysia         90 West Dayton Road         34.83   NWI  1 
 21 Flynn, Taylor             90 Mott/Flint Pal           35.49   NWI  1 
 22 Chandler, Erica           91 Detroit, MI              35.72   NWI  4 
 23 Anderson, Shontica        91 Aurora, IL               36.23   NWI  2 
 24 Boswell, Qualisha         91 Detroit, MI              36.53   NWI  4 
 25 Clayton, Devin            91 KY, KY                   37.05   NWI  3 
 26 Walker, Holly             90 Ohio Flyers Trac         37.14   NWI  2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Youth
===================================================================
    NATIONAL: N 46.99  2003        Quiet Fire, Hawthorne, CA                   
                       E COLLINS, D Lewis, C Black, S Williams           
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Blazers  'A'                                          50.57   3 
     1) Hayes, Teeka 91                 2) Pritchette, Breunca 91         
     3) Spratt, Pearlina 91             4) Spratt, Princess 90            
  2 Westside Track Club  'A'                              50.64   2 
     1) Rogers, Tiffany 91              2) Miles, Jade 90                 
     3) Bowen, Lutisha 90               4) Mitchell, Colleen 91           
  3 Aurora Sundowners  'A'                                50.76   3 
     1) Steder, Sonya 91                2) Okafor, Debra 90               
     3) Dudley, Danisha 91              4) Wright, Brandy 91              
  4 Ohio Flyers Track Club  'A'                           51.50   3 
     1) Baker, Danielle 90              2) Frimpong, Audra 90             
     3) Dovell, Monique 91              4) Davis, Ericka 90               
  5 Maximum Output  'A'                                   51.52   3 
     1) Plater, Miranda                 2) Johnson, Camille 90            
     3) Aririguzo, Leslie 90            4) Parker, Shardae 90             
  6 Bond Hill Track Club  'A'                             51.79   1 
     1) Turner, Aamika 90               2) Fairbanks, Alexandria 90       
     3) Chambers, Kiasia 90             4) Thompson, Robyn 90             
  7 Gary Trailblazers  'A'                                51.90   3 
     1) Neal, Keyona 90                 2) Washington, Cristan 90         
     3) Burton, Kanesha 90              4) LeNoir, Alyssa 90              
  8 Aurora Flyers  'A'                                    52.24   2 
     1) Anderson, Shontica 91           2) Cleveland, Camille 91          
     3) Higgins, Michelle 91            4) Wiggan, Shae-Anne 90           
  9 Cincinnati Eagles Track C  'A'                        52.98   1 
     1) Evans, Katie                    2) Cooper, Evelyn                 
     3) Daniels, Rhyan 90               4) Wilson, Jameela                
 10 Scioto Track Club  'A'                                53.66   1 
     1) Cousin, Wittney 90              2) Jones, Jasmine                 
     3) Anderson, Shaniqua              4) Parker, Donnitta               
 11 Huntington Track Club  'A'                            53.71   2 
     1) Kline, Tayah 90                 2) Draughn, Alli 90               
     3) Hurlburt, Alyssa 90             4) Jamison, Emilie 90             
 12 Ohio Flyers Track Club  'B'                           54.36   2 
     1) Sardon, Taylor 91               2) West, Makelia 90               
     3) Thompson, Jewelisa 90           4) Thompson, Melissa 90           
 13 Aurora Flyers  'B'                                    55.17   3 
     1) Nelson, Kristina 90             2) Adams, Whitlee 91              
 14 Youngstown Striders  'A'                              55.38   2 
     1)                                 2) Taylor, Ashley 91              
     3) Jones, Jalisa 91                4) Hines, Bethany 91              
 15 Aurora Sundowners  'B'                                56.14   2 
     1) Dominguez, Amber 91             2) Lane-Johnson, Briana 89        
     3) Edwards, Dana 91                4) Miller, Sydney 91              
 16 Dunbar Track Club  'A'                                56.26   1 
 17 South Bend Blazers  'A'                               56.84   2 
     1) Phillips-Bethel, Alexiss 90     2) Sullivan, Chaznite 91          
 18 Maximum Output  'B'                                   57.34   1 
     1) Davis, Samantha                 2) Belser, Maurnise               
     3) hamlet, Shamari 90              4) Harper, Dezia                  
 19 Akron Elite Track Club  'A'                         1:03.21   3 
     1) Campbell, Christy 91            2)                                
     3) Hullum, Kachay 91               4) Lewis, J 90                    
 
Girls 4x400 Meter Relay Youth
===================================================================
    NATIONAL: N 3:49.57  1997        United Stars, Brookhaven, PA              
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Blazers  'A'                                        4:12.09   3 
     1) Hayes, Teeka 91                 2) Pritchette, Breunca 91         
     3) Spratt, Pearlina 91             4) Spratt, Princess 90            
  2 Motor City Track Club  'A'                          4:12.76   3 
     1) Taylor, Kyra                    2) Covington, Kandace 91          
     3) Fondren, Ramzee 90              4) Jones, Jazmine                 
  3 Aurora Flyers  'A'                                  4:13.58   3 
     1) Anderson, Shontica 91           2) Cleveland, Camille 91          
     3) Gausmann, Katharine 91          4) Mayon, Felicia 91              
  4 Lightning Lynx  'A'                                 4:14.82   3 
     1) Jackson, Jade 91                2) Davis, Jenessa                 
     3) Lipscomb, Victoria 91           4) White, Whitney 90              
  5 Aurora Sundowners  'A'                              4:14.84   3 
     1) Brookins, Danielle 89           2) Brown, Janetta 89              
     3) Steder, Sonya 91                4) Nagel, Jamie 90                
  6 Ohio Flyers Track Club  'A'                         4:15.08   3 
     1) Thompson, Jewelisa 90           2) McGinnis, Shaniqua 90          
     3) West, Makelia 90                4) Turner, Tiffany 90             
  7 Bond Hill Track Club  'A'                           4:18.55   1 
     1) Turner, Aamika 90               2) Chambers, Kiasia 90            
     3) Houser, Jasmine 90              4) Thompson, Robyn 90             
  8 Lima Striders  'A'                                  4:19.99   1 
     1) McClellen, Shanice 90           2) Glenn, Andrea 91               
     3) Cooper, Kearra 91               4) Williams, Jessica 91           
  9 Motor City Striders  'A'                            4:27.07   2 
     1) Glover, Aneice 90               2) Richardson, Shelleyse 90       
     3) Clay, Raven 90                  4) Giles, Lauryn                  
 10 Gary Trailblazers  'A'                              4:28.31   3 
     1) Neal, Keyona 90                 2) LeNoir, Alyssa 90              
     3)                                 4) Wilson, Antiona 90             
 11 West Akron Track & Field Club  'A'                  4:29.40   2 
     1) Bell, Jasmine 90                2) Brown, Brittany 91             
     3) Woods, Ava 90                   4) Hopkins, Mecca 91              
 12 Ohio Flyers Track Club  'B'                         4:32.61   2 
     1) Gandy, Porscha 91               2) Robinson, Annjelina 90         
     3) Thompson, Melissa 90            4) Sardon, Taylor 91              
 13 Decatur Staley Striders  'A'                        4:32.72   2 
     1) Crawley, Elisha 90              2) Gorsuch, Allisha 91            
     3) Carara, Jordan 91               4) Ntsimi, Gabriell 90            
 14 Soaring Eagles  'A'                                 4:36.98   2 
     1) Miles, Ieasha 91                2) Holmes, Chianta 90             
     3) Kuklinkski, Madison 90          4) Callen, Laura 91               
 15 Motor City Track Club  'B'                          4:44.96   2 
 16 University of Chicago TC  'A'                       4:48.64   2 
     1)                                 2) Potts, Dominiqye 91            
 17 Aurora Sundowners  'B'                              4:57.04   2 
     1) Dominguez, Amber 91             2) Edwards, Dana 91               
     3) Belton, Latisha 90              4)                                
 
Girls 4x800 Meter Relay Youth
================================================================
    NATIONAL: N 9:29.85  1998        United Stars, Brookhaven, PA              
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Motor City Track Club  'B'                         10:23.72  
  2 Blazers  'A'                                       10:34.25  
     1) Hayes, Teeka 91                 2) Pritchette, Breunca 91         
     3) Spratt, Pearlina 91             4) Spratt, Princess 90            
  3 Lima Striders  'A'                                 11:01.81  
     1) McClellen, Shanice 90           2) Glenn, Andrea 91               
     3) Cooper, Kearra 91               4) Williams, Jessica 91           
  4 Motor City Track Club  'A'                         12:10.41  
     1) Taylor, Kyra                    2) Covington, Kandace 91          
     3) Monica-Owens, Sya               4) Jones, Jazmine                 
 
Girls High Jump Youth
==========================================================================
    NATIONAL: N 5-08.50  1988        Amy Acuff, Robstown, TX                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McGinnis, Shaniqua        90 Ohio Flyers Trac       5-00.00      1.52m 
  2 Steder, Sonya             91 Aurora, IL            J5-00.00      1.52m 
  3 Richardson, Shelleyse     90 Motor City Strid      J5-00.00      1.52m 
  4 Neville, Rebecca          91 Merrillville TC        4-10.00      1.47m 
  5 Wilson, Antiona           90 Gary, IN              J4-10.00      1.47m 
  6 Clay, Raven               90 Motor City Strid      J4-10.00      1.47m 
  7 Adams, Erica              90 Blazers               J4-10.00      1.47m 
  8 Atkins, Alexis            91 Heroh                  4-08.00      1.42m 
  8 Pinnick, Shakeia          91 Aurora, IL             4-08.00      1.42m 
  8 Jeffers, Rachel           91 Unattached             4-08.00      1.42m 
 11 Davis, Tyresha            90 Capital City Spo       4-06.00      1.37m 
 11 Ryan, Nora                91 Columbus, O            4-06.00      1.37m 
 11 Leduc, Bridget            91 Heroh                  4-06.00      1.37m 
 14 Elliott, Jacqueline       90 Aurora, IL             4-04.00      1.32m 
 14 Scott, Lacy               91 Halo                   4-04.00      1.32m 
 14 Brown, Brenona            90 Capital City Spo       4-04.00      1.32m 
 14 Glover, Aneice            90 Motor City Strid       4-04.00      1.32m 
 14 Levay, Elizabeth          90 Unattached             4-04.00      1.32m 
 14 Lemieax, Katlin           90 Unattached             4-04.00      1.32m 
 14 Kellon, Jaclyn            91 Unattached             4-04.00      1.32m 
 14 Edmond, Kyasha            91 Gary, IN               4-04.00      1.32m 
 14 Zachariah, Jessica        90 Ridgeway, OH           4-04.00      1.32m 
 14 Houser, Jasmine           90 Unattached             4-04.00      1.32m 
 24 Rubio, Alex               90 Unattached             4-02.00      1.27m 
 24 Robison, Kendra           91 South Bend, IN         4-02.00      1.27m 
 26 Thomas, Rashonda          90 Unattached             3-10.00      1.16m 
 27 Hennon, Jenalyn           91 Unattached             3-08.00      1.11m 
 
Girls Long Jump Youth
===============================================================================
    NATIONAL: N 19-02.75  1998        Ychlindria Spears, Luling, TX            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Turner, Tiffany           90 Ohio Flyers Trac         4.84m   NWI  15-10.50 
  2 Lipscomb, Victoria        91 Lightning Lynx           4.80m   NWI  15-09.00 
  3 Miles, Jade               90 Westside Track C         4.70m   NWI  15-05.00 
  4 Bowen, Lutisha            90 KY, KY                   4.69m   NWI  15-04.75 
  5 Roberts, Ermanda          90 Team IL                  4.56m   NWI  14-11.50 
  6 McCoy, Sidney             90 New Level Titans         4.53m   NWI  14-10.50 
  7 Guy, Jennifer             90 Bloomington, IL          4.48m   NWI  14-08.50 
  8 hamlet, Shamari           90 Maximum Output           4.40m   NWI  14-05.25 
  9 Houser, Jasmine           90 Unattached               4.31m   NWI  14-01.75 
 10 Hurlburt, Alyssa          90 Huntington, IN           4.30m   NWI  14-01.25 
 11 Carter, Meilaysia         90 West Dayton Road         4.21m   NWI  13-09.75 
 12 Fraszewski, Megan         90 L                        4.20m   NWI  13-09.50 
 13 Commodore, Natasha        90 KY, KY                   4.19m   NWI  13-09.00 
 14 Kerse, Danielle           90 Det Pal                  4.14m   NWI  13-07.00 
 15 Jamison, Emilie           90 Andrews, IN              4.13m   NWI  13-06.75 
 16 Lemieax, Katlin           90 Unattached               4.05m   NWI  13-03.50 
 17 Cheeks, Brieanna          91 Gary, IN                 4.01m   NWI  13-02.00 
 18 Kline, Tayah              90 Huntington, IN           3.94m   NWI  12-11.25 
 19 Dominguez, Amber          91 Aurora, IL               3.89m   NWI  12-09.25 
 19 Hines, Alexandra          91 YO Striders              3.89m   NWI  12-09.25 
 21 Hines, Bethany            91 YO Striders              3.87m   NWI  12-08.50 
 22 Norfleet, Ari             90 Aurora, IL               3.78m   NWI  12-05.00 
 23 Clayton, Devin            91 KY, KY                   3.76m   NWI  12-04.00 
 24 Harris, Kierra            90 Dunbar Track Clu         3.43m   NWI  11-03.00 
 25 Hennon, Jenalyn           91 Unattached               3.26m   NWI  10-08.50 
 26 Todd, Laura               91 KY, KY                   2.22m   NWI   7-03.50 
 -- Atkins, Alexis            91 Heroh                     FOUL   NWI           
 
Girls Triple Jump Youth
===============================================================================
    NATIONAL: N 40-02  1998        Ychlindria Spears, Luling, TX               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Turner, Tiffany           90 Ohio Flyers Trac        10.36m   NWI  34-00.00 
  2 Moeller, Melissa          90 Valparaiso, IN           9.25m   NWI  30-04.25 
  3 Fleming, Ebony            90 Tmac Detroit             8.96m   NWI  29-04.75 
  4 Leduc, Bridget            91 Heroh                    8.74m   NWI  28-08.25 
  5 Scott, Lacy               91 Halo                     8.69m   NWI  28-06.25 
  6 Smith, Melissa            91 Tmac Detroit             8.60m   NWI  28-02.75 
  7 Marr, Kathryn             91 Valparaiso, IN           8.20m   NWI  26-11.00 
  8 Edwards, Dana             91 Aurora, IL               7.91m   NWI  25-11.50 
 -- Walker, Holly             90 Ohio Flyers Trac          FOUL   NWI           
 
Girls Shot Put Youth
==========================================================================
    NATIONAL: N 49-08.25  2003        Kamorean Hayes, Charlotte, NC            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rolfe, Joy                90 Det Pal                 12.13m   39-09.75 
  2 Brown, Tyla               90 YO Striders             11.18m   36-08.25 
  3 Gausmann, Katharine       91 Naperville, IL          11.04m   36-02.75 
  4 Porter, Kaeleigh          90 Columbia City, IN       10.74m   35-03.00 
  5 Oliver, Leslie            90 Unattached              10.26m   33-08.00 
  6 English, Monica           91 Aurora, IL              10.10m   33-01.75 
  7 Phinisee, Emily           90 Gary, IN                 9.99m   32-09.50 
  8 Hooper, Shannon           90 Charleston, WV           9.07m   29-09.25 
  9 Kerse, Danielle           90 Det Pal                  8.53m   28-00.00 
 10 Sullivan, Morgan          91 Weat Akron Track         8.41m   27-07.25 
 11 Kahle, Kasey              91 Ft. Branch, IN           8.14m   26-08.50 
 12 Reed, Paige               91 KY, KY                   8.12m   26-07.75 
 13 Beverly, Kai              91 Motor City Track         8.04m   26-04.50 
 14 Ford, Ramica              91 Aurora, IL               7.96m   26-01.50 
 15 Adams, Dalana             90 Motor City Strid         7.87m   25-10.00 
 16 Jones, Tedette            90 Unified-N-Flight         7.80m   25-07.25 
 17 Gladden, Ebony            91 Unified-N-Flight         7.79m   25-06.75 
 18 Bush, Kayla               91 Trac-Tactics             7.76m   25-05.50 
 19 Birchfield, Chanese       91 Ft. Wayne, IN            7.56m   24-09.75 
 19 Bomar, Kiara              91 Westside Track C         7.56m   24-09.75 
 21 Richardson, Deniesha      91 BH                       7.50m   24-07.25 
 22 Smith, Melissa            91 Tmac Detroit             7.48m   24-06.50 
 23 Allen, Alanna             91 New Level Titans         7.18m   23-06.75 
 24 Mitchell, Kiara           90 Dayton, O                6.43m   21-01.25 
 25 Gaulden, Lakisha          91 Tmac Detroit             6.06m   19-10.75 
 26 Todd, Laura               91 KY, KY                   5.87m   19-03.25 
 27 Buress, Markelia          91 Dayton, OH               5.16m   16-11.25 
 28 Lovan, Kortney            91 KY, KY                   5.11m   16-09.25 
 
Girls Discus Throw Youth
==========================================================================
    NATIONAL: N 138-06  1997        Julia Pedersen, Grand Forks, ND            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rolfe, Joy                90 Det Pal                 34.52m     113-03 
  2 Hooper, Shannon           90 Charleston, WV          30.92m     101-05 
  3 Gausmann, Katharine       91 Naperville, IL          29.82m      97-10 
  4 Oliver, Leslie            90 Unattached              25.46m      83-06 
  5 Kahle, Kasey              91 Ft. Branch, IN          25.05m      82-02 
  6 English, Monica           91 Aurora, IL              24.87m      81-07 
  7 Brown, Tyla               90 YO Striders             24.52m      80-05 
  8 Porter, Kaeleigh          90 Columbia City, IN       23.87m      78-04 
  9 Fogarty, Michelle         91 Griffith, IN            23.20m      76-01 
 10 Richardson, Deniesha      91 BH                      22.41m      73-06 
 11 Reed, Paige               91 KY, KY                  22.38m      73-05 
 12 Jones, Tedette            90 Unified-N-Flight        21.48m      70-06 
 13 Sullivan, Morgan          91 Weat Akron Track        21.07m      69-01 
 14 Beverly, Kai              91 Motor City Track        20.98m      68-10 
 15 Ford, Ramica              91 Aurora, IL              17.67m      58-00 
 16 Mitchell, Kiara           90 Dayton, O               17.20m      56-05 
 17 Todd, Laura               91 KY, KY                  15.89m      52-01 
 18 Buress, Markelia          91 Dayton, OH              13.91m      45-08 
 19 Lovan, Kortney            91 KY, KY                  13.58m      44-07 
 20 Hennon, Jenalyn           91 Unattached              11.81m      38-09 
 
Girls Javelin Throw Youth
==========================================================================
    NATIONAL: N 136-09  1998        Katie wilson, Grand Forks, ND              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Turner, Tiffany           90 Ohio Flyers Trac        23.76m      77-11 
  2 Gausmann, Katharine       91 Naperville, IL          22.02m      72-03 
  3 Brown, Tiaunna            93 YO Striders             18.84m      61-10 
  4 Rolfe, Joy                90 Det Pal                 18.51m      60-09 
  5 Kerse, Danielle           90 Det Pal                 18.02m      59-01 
  6 Fogarty, Michelle         91 Griffith, IN            17.39m      57-01 
  7 Hooper, Shannon           90 Charleston, WV          16.76m      55-00 
  8 Mitchell, Kiara           90 Dayton, O               13.60m      44-07 
 
Girls Outdoor Pentathlon Youth
================================================================
    NATIONAL: N  3459  1994        Crystal Cummins, Fargo, ND                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pinnick, Shakeia          91 Aurora, IL                3076  
  2 Richardson, Shelleyse     90 Motor City Strid          2877  
  3 Leduc, Bridget            91 Heroh                     2068  
  4 Turner, Tiffany           90 Ohio Flyers Trac          1987  
  5 Thompson, Brieonna        91 Capital City Spo          1919  
  6 Atkins, Alexis            91 Heroh                     1903  
  7 Birchfield, Chanese       91 Ft. Wayne, IN             1836  
  8 Lee, Sierra               90 Ohio Flyers Trac          1451  
  9 VanVliet, Alexa           90 Griffs                    1418  
 10 Ryan, Nora                91 Columbus, O               1399  
 11 Smith, Melissa            91 Tmac Detroit              1369  
 12 Anderson, Shontica        91 Aurora, IL                1327  
 13 Carter, Meilaysia         90 West Dayton Road          1286  
 14 Gaulden, Lakisha          91 Tmac Detroit               942  
 
Girls 100 Meter Dash Intermediate
========================================================================
    NATIONAL: N 11.50  1981        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wright, Chanell           88 Det Pal                  12.47   NWI  5 
  2 Jones, Latalia            88 YO Striders              12.55   NWI  5 
  3 Brown, Janetta            89 Aurora, IL               12.61   NWI  3 
  4 Jackson, Taylor           89 Cleveland, O             12.67   NWI  5 
  5 Miller, Tiffany           88 South Bend, IN           12.71   NWI  4 
  6 Taylor, Janae             89 Richmond, IN             12.72   NWI  3 
  7 Buckley, Landria          88 Accelerators             12.73   NWI  4 
  8 Calloway, Keyria          89 Blazers                  12.75   NWI  5 
  9 Harris, Margaret          88 South Bend, IN           12.81   NWI  4 
 10 Howard, Brittany          88 Accelerators             13.00   NWI  3 
 10 Hill, Dana                88 Det Pal                  13.00   NWI  4 
 12 Wood, Nichole             88 Aurora, IL               13.11   NWI  4 
 13 Busby, Danielle           88 Maximum Output           13.13   NWI  4 
 14 Butler, Jaleesa           88 Dunbar Track Clu         13.23   NWI  3 
 15 Perez, Pia                88 South Bend, IN           13.28   NWI  2 
 16 Simon, Laurice            89 South Bend, IN           13.30   NWI  2 
 17 Lindsey, Azzura           88 MT                       13.31   NWI  5 
 18 Gouch, Ayanna             88 Detroit, MI              13.39   NWI  5 
 19 Williams, Nicollin        88 Ohio Flyers Trac         13.49   NWI  5 
 20 Harris, Brittany          89 Ohio Flyers Trac         13.55   NWI  4 
 20 Sanders, Tiarra           88 Gary, IN                 13.55   NWI  3 
 22 LaBarta, Stephanie        88 KY, KY                   13.59   NWI  4 
 23 Botkin, Lacey             88 Unattached               13.75   NWI  3 
 24 Nowlin, Mallory           89 Pt Pleasant, WV          13.76   NWI  2 
 24 Pilgrim, Amanda           88 Central Illinois         13.76   NWI  2 
 26 Northington, Janel        88 Dunbar Track Clu         13.77   NWI  2 
 26 Carrington, Princess      88 Columbus, O              13.77   NWI  1 
 28 Vance, Janikka            89 IL, IL                   14.07   NWI  2 
 29 Pinckey, Danee            88 Unattached               14.19   NWI  1 
 30 Holloman, Kendra          88 Dunbar Track Clu         14.43   NWI  2 
 31 Nathan, Terri             88 KY, KY                   14.62   NWI  1 
 32 Griggs, Aimee             89 KY, KY                   16.96   NWI  3 
 
Girls 200 Meter Dash Intermediate
========================================================================
    NATIONAL: N 23.85  2001        Juanita Broaddus, Philadelphia, PA          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Buckley, Landria          88 Accelerators             25.46   NWI  5 
  2 Wright, Chanell           88 Det Pal                  25.47   NWI  5 
  3 Jones, Latalia            88 YO Striders              25.69   NWI  5 
  4 Saunders, Christina       89 Fayetteville, WV         25.71   NWI  5 
  5 Garner, Paige             89 Maximum Output           25.75   NWI  5 
  6 Taylor, Janae             89 Richmond, IN             26.32   NWI  4 
  7 Turner, Allyease          89 Blazers                  26.55   NWI  5 
  8 Hill, Dana                88 Det Pal                  26.94   NWI  4 
  9 Jenkins, Deandrea         88 KY, KY                   26.95   NWI  5 
 10 Busby, Danielle           88 Maximum Output           26.97   NWI  5 
 11 Gouch, Ayanna             88 Detroit, MI              27.09   NWI  4 
 12 Lindsey, Azzura           88 MT                       27.53   NWI  4 
 13 Butler, Jaleesa           88 Dunbar Track Clu         27.83   NWI  4 
 14 Sanders, Tiarra           88 Gary, IN                 27.99   NWI  2 
 15 Channell, Megan           88 Columbus, O              28.18   NWI  2 
 16 Mitchell, Victoria        89 KY, KY                   28.22   NWI  2 
 17 Smith, Niki               89 Striders                 28.28   NWI  3 
 18 Nowlin, Mallory           89 Pt Pleasant, WV          28.31   NWI  4 
 19 Pinckey, Danee            88 Unattached               28.32   NWI  3 
 20 Warren, Helanah           88 Columbus, O              28.33   NWI  3 
 21 LaBarta, Stephanie        88 KY, KY                   28.39   NWI  4 
 22 Grant, Contessa           89 Aurora, IL               28.72   NWI  2 
 23 Tutt, Angelica            88 Soaring Eagles           28.88   NWI  2 
 24 Phinisee, Idra            88 Gary, IN                 28.91   NWI  1 
 25 Robinson, Camica          89 Gary, IN                 29.79   NWI  1 
 26 Nathan, Terri             88 KY, KY                   29.89   NWI  1 
 27 Hargis, Airicka           89 Gary, IN                 30.63   NWI  1 
 28 Davis, Brittany           88 Upward Bound Tra         31.05   NWI  2 
 29 Mosley, Tanisha           89 Gary, IN                 34.18   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash Intermediate
===================================================================
    NATIONAL: N 53.70  1980        Maxine Underwood, Dorchester, MA            
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Humphrey, Erin            88 Maximum Output           56.84   5 
  2 Drayton, Katrina          89 Maximum Output           57.61   5 
  3 Daskeviciute, Ernanda     89 Maximum Output           57.62   5 
  4 Smith, Dayna              88 Ohio Flyers Trac         58.42   5 
  5 Harvin, Elizabeth         89 Maximum Output           59.11   5 
  6 Saunders, Christina       89 Fayetteville, WV         59.81   4 
  7 Kirby, Katy               89 Carmel, IN             1:00.66   4 
  8 Anderson, Arielle         89 Gary, IN               1:02.26   4 
  9 Buckley, Landria          88 Accelerators           1:02.38   5 
 10 Jenkins, Deandrea         88 KY, KY                 1:02.42   4 
 11 Mitchell, Victoria        89 KY, KY                 1:02.52   3 
 12 Hairston, Alesia          88 Charleston, WV         1:02.61   3 
 13 Lindsey, Azzura           88 MT                     1:02.73   2 
 14 Roth, Lisa                88 Unattached             1:03.09   2 
 15 Botkin, Lacey             88 Unattached             1:03.97   4 
 16 Mason, Everdeen           88 Unattached             1:04.03   2 
 17 Nowlin, Mallory           89 Pt Pleasant, WV        1:04.31   2 
 18 Warren, Helanah           88 Columbus, O            1:04.45   3 
 19 Curry, Britney            89 Merrillville, IN       1:05.06   2 
 20 Mitchell, Keithsha        88 West Dayton Road       1:05.14   2 
 21 Lang, Tauren              88 Aurora, IL             1:09.05   1 
 22 Burrell, Ashley           89 Aurora, IL             1:10.36   2 
 23 Dowien, Kiara             89 KY, KY                 1:11.78   1 
 
Girls 800 Meter Run Intermediate
================================================================
    NATIONAL: N 2:11.31  2003        Latavia Thomas, Philadelphia, PA          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott, Myeeah             88 Unattached             2:23.18  
  2 Douglas, Cairo            89 Aurora, IL             2:25.11  
  3 Maddox, Shaniqui          89 Motor City Track       2:25.81  
  4 Smith, Dayna              88 Ohio Flyers Trac       2:27.44  
  5 Patterson, Joanna         88 South Bend, IN         2:27.46  
  6 Miller, Jayne             89 Fleet Feet Track       2:30.59  
  7 Hairston, Alesia          88 Charleston, WV         2:31.12  
  8 Wright, Stephanie         89 Fleet Feet Track       2:32.50  
  9 Simmons, Onjela           89 Weat Akron Track       2:33.91  
 10 Carter, Felicia           88 Gary, IN               2:34.15  
 11 Anderson, Arielle         89 Gary, IN               2:45.38  
 12 Boyce, Lindsay            89 Unattached             2:47.11  
 13 Palmer, Sherene           89 Tmac Detroit           2:48.05  
 14 Boyd, Ally                88 Northern Kentuck       2:50.13  
 15 Wiesemann, Danielle       89 Aurora, IL             2:52.10  
 16 Morris, Deanna            88 Unattached             2:52.79  
 17 Rowell, Jennifer          88 BH                     2:52.86  
 
Girls 1500 Meter Run Intermediate
================================================================
    NATIONAL: N 4:35.58  2002        Sarah Bowman, Warrenton, VA               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nieto, Nancy              88 South Elgin, IL        4:59.69  
  2 Wright, Stephanie         89 Fleet Feet Track       5:01.69  
  3 Maddox, Shaniqui          89 Motor City Track       5:05.15  
  4 Douglas, Cairo            89 Aurora, IL             5:13.33  
  5 Simmons, Onjela           89 Weat Akron Track       5:18.92  
  6 Lucas, Ashley             89 Elgin, IL              5:31.43  
  7 Boyd, Ally                88 Northern Kentuck       5:43.21  
  8 Santana, Jessica          89 IL, IL                 5:49.35  
  9 Koppin, Anne              89 SD                     6:02.40  
 10 Wiesemann, Danielle       89 Aurora, IL             6:17.00  
 
Girls 3000 Meter Run Intermediate
================================================================
    NATIONAL: N 9:40.40  1984        Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nieto, Nancy              88 South Elgin, IL       10:38.31  
  2 Wright, Stephanie         89 Fleet Feet Track      10:52.40  
  3 Lucas, Ashley             89 Elgin, IL             11:05.16  
  4 Miller, Jayne             89 Fleet Feet Track      11:33.81  
  5 Santana, Jessica          89 IL, IL                13:01.62  
 
Girls 3000 Meter Race Walk Intermediate
================================================================
    NATIONAL: N 15:01.00  1992        Lisa Chumbley, Houston, TX               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gibbs, Laurel             89 Decatur, IL           22:06.10  
  2 Jaramillo, Tiffany        88 Unattached            25:33.44  
 
Girls 100 Meter Hurdles Intermediate
========================================================================
    NATIONAL: N 13.87  1999        Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Stanley, Crystal          88 Capital City Spo         15.52   NWI  3 
  2 Hale, Lesly               88 Motor City Strid         16.32   NWI  3 
  3 Richardson, Rebecca       89 Ohio Flyers Trac         16.44   NWI  3 
  4 McCauley, Aurielle        88 Accelerators             17.03   NWI  3 
  5 Winans, Kacy              89 Maximum Output           17.21   NWI  3 
  6 Lucas, Faith              89 Jets                     17.23   NWI  2 
  7 Stone, Valerie            89 Gary, IN                 17.25   NWI  2 
  8 Sanner, Breanna           89 Flames                   17.55   NWI  2 
  9 Channell, Megan           88 Columbus, O              17.66   NWI  1 
 10 Harris, Brittany          89 Ohio Flyers Trac         17.90   NWI  3 
 11 Graham, Chanelle          88 Unattached               18.16   NWI  2 
 12 Taylor, Natasha           88 Gary, IN                 19.47   NWI  1 
 13 Cylar, Cristen            89 YO Striders              20.89   NWI  2 
 14 Rogers, Camira            88 Flames                   21.16   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Hurdles Intermediate
===================================================================
    NATIONAL: N 59.50  1984        Shawn Moore, Philadelphia, PA               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stanley, Crystal          88 Capital City Spo       1:04.18   3 
  2 Green, Kathara            89 Carmel, IN             1:05.75   3 
  3 Moore, Lindsey            88 Striders               1:08.38   3 
  4 Green, Ashley             88 Motor City Strid       1:09.22   2 
  5 Watkins, Valerie          89 Motor City Strid       1:11.42   2 
  6 McCauley, Aurielle        88 Accelerators           1:12.52   3 
  7 Richardson, Rebecca       89 Ohio Flyers Trac       1:13.80   2 
  8 Taylor, Natasha           88 Gary, IN               1:14.21   2 
  9 Lucas, Faith              89 Jets                   1:16.22   3 
 10 Northington, Janel        88 Dunbar Track Clu       1:18.24   2 
 11 Guyton, Chrysten          89 Accelerators           1:22.00   3 
 12 Sanner, Breanna           89 Flames                 1:27.49   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Intermediate
===================================================================
    NATIONAL: N 46.11  2002        Young Achievers, Jacksonville, FL           
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                   48.45   3 
     1) Garner, Paige 89                2) Busby, Danielle 88             
     3) Harvin, Elizabeth 89            4) Humphrey, Erin 88              
  2 Detroit Pal  'A'                                      48.74   3 
     1) Wright, Chanell 88              2) Liggins, Chantae               
     3) Hill, Dana 88                   4) Carey, LaDonna                 
  3 South Bend Blazers  'A'                               49.15   3 
     1) Miller, Tiffany 88              2) Perez, Pia 88                  
     3) Simon, Laurice 89               4) Harris, Margaret 88            
  4 Aurora Sundowners  'A'                                50.05   3 
     1) Brown, Janetta 89               2) Lane-Johnson, Briana 89        
     3) Brookins, Danielle 89           4)                                
  5 Ohio Flyers Track Club  'A'                           50.35   3 
     1) Williams, Nicollin 88           2) Harris, Brittany 89            
     3) Fritz, Kiara 89                 4)                                
  6 Accelerators  'A'                                     50.59   3 
  7 Blazers  'A'                                          50.83   2 
     1) Spratt, Shantice                2) Calloway, Keyria 89            
     3) Wells, Tiffany                  4) Flemming, Keisha               
  8 Motor City Striders  'A'                              51.17   2 
     1) Watkins, Valerie 89             2) Green, Ashley 88               
     3) Thomas, Terri                   4) Allen, Brittany                
  9 Westside Track Club  'A'                              52.53   2 
     1) Dowien, Kiara 89                2) LaBarta, Stephanie 88          
     3) Mitchell, Victoria 89           4) Valley, Christine 89           
 10 Maximum Output  'B'                                   52.63   2 
     1) Drayton, Katrina 89             2) Gouch, Ayanna 88               
     3) Thomas, Cashia                  4) Daskeviciute, Ernanda 89       
 11 Dunbar Track Club  'A'                                52.93   2 
 12 Scioto Track Club  'A'                                53.20   1 
     1) Warren, Helanah 88              2) Long, Marlysa                  
     3) Jones, Jessica                  4) Taylor, Tara                   
 13 Aurora Sundowners  'B'                                53.79   2 
     1) Parchman, Heather 88            2) Sellers, Janee 88              
     3) Ruddy, Amanda 89                4) Lang, Tauren 88                
 14 Youngstown Striders  'B'                              54.02   1 
     1) Cylar, Cristen 89               2) Benson, Brionna 89             
     3) Vaughn, Lakeisha 89             4) Jones, Latalia 88              
 15 Illinois Flames  'A'                                  55.23   2 
     1)                                 2) Franklin, Kenesha 87           
 -- Gary Trailblazers  'A'                                   DQ   3 
     1) Phinisee, Idra 88               2) Hargis, Airicka 89             
     3) Carter, Felicia 88              4) Taylor, Natasha 88             
 
Girls 4x400 Meter Relay Intermediate
===================================================================
    NATIONAL: N 3:45.28  1997        United Stars, Brookhaven, PA              
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                 3:55.94   2 
     1) Garner, Paige 89                2) Drayton, Katrina 89            
     3) Daskeviciute, Ernanda 89        4) Humphrey, Erin 88              
  2 Detroit Pal  'A'                                    4:11.44   2 
     1) Liggins, Chantae                2) Carey, LaDonna                 
     3) Wright, Chanell 88              4) Crigler, Clotia                
  3 Aurora Sundowners  'A'                              4:14.44   2 
     1) Brown, Janetta 89               2) Lane-Johnson, Briana 89        
     3) Brookins, Danielle 89           4)                                
  4 Gary Trailblazers  'A'                              4:29.34   2 
     1) Hargis, Airicka 89              2) Carter, Felicia 88             
     3) Taylor, Natasha 88              4) Phinisee, Idra 88              
  5 Westside Track Club  'A'                            4:31.54   2 
     1) LaBarta, Stephanie 88           2) Mitchell, Victoria 89          
     3) Dowien, Kiara 89                4) Valley, Christine 89           
  6 Aurora Sundowners  'B'                              4:35.84   2 
     1) Parchman, Heather 88            2) Sellers, Janee 88              
     3) Ruddy, Amanda 89                4)                                
  7 Scioto Track Club  'A'                              4:52.94   2 
     1) Warren, Helanah 88              2) Long, Marlysa                  
     3) Jones, Jessica                  4) Taylor, Tara                   
 
Girls 4x800 Meter Relay Intermediate
================================================================
    NATIONAL: N 9:17.57  1984        Klub Keystone, Philadelphia, PA           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Elgin Sharks Track Club  'A'                       12:32.44  
     1) Lucas, Ashley 89                2) Nieto, Nancy 88                
     3) Rigert, Jillina 88              4) Santana, Jessica 89            
 
Girls High Jump Intermediate
==========================================================================
    NATIONAL: N 6-00.25  1982        Sherri Bryant, Indianapolis, IN           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McCaugherty, Kendall      89 Bridgeport, WV         5-04.00      1.62m 
  2 Hale, Lesly               88 Motor City Strid       5-02.00      1.57m 
  3 DeSILVA, Khadujah         88 Unattached             5-00.00      1.52m 
  3 Kramer, Christine         88 Shelbyville, IN        5-00.00      1.52m 
  5 Jackson, Randa            89 Upward Bound Tra       4-10.00      1.47m 
  6 James, Chelsea            89 Weat Akron Track       4-08.00      1.42m 
  6 Johnson, Tonika           88 Upward Bound Tra       4-08.00      1.42m 
  8 Emmanuel, Yettie          89 Accelerators           4-06.00      1.37m 
  9 Woods, Lauren             89 Griffs                 4-02.00      1.27m 
 -- Rowell, Jennifer          88 BH                          NH            
 
Girls Pole Vault Intermediate
==========================================================================
    NATIONAL: N 12-03.25  2003        Lindsay Regan, Easton. PA                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rhodes, Amanda            88 Troy, MI              10-00.00      3.04m 
  2 Johnston, Lindsay         88 Granger, IN          J10-00.00      3.04m 
  3 Johnston, Alyssa          89 Granger, IN            7-06.00      2.28m 
 
Girls Long Jump Intermediate
===============================================================================
    NATIONAL: N 21-01.50  2000        Ychlindria Spears, Luling, TX            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Hale, Lesly               88 Motor City Strid         5.18m   NWI  17-00.00 
  2 Howard, Brittany          88 Accelerators             5.16m   NWI  16-11.25 
  3 Lemonius, Alexandria      89 Motor City Track         5.04m   NWI  16-06.50 
  4 Botkin, Lacey             88 Unattached               4.92m   NWI  16-01.75 
  5 Koenig, Dana              89 Fleet Feet Track         4.83m   NWI  15-10.25 
  6 Sanner, Breanna           89 Flames                   4.81m   NWI  15-09.50 
  7 Akeredoly, Tofunmi        89 Southfield Musta         4.71m   NWI  15-05.50 
  8 Atkins, Jackie            88 Heroh                    4.52m   NWI  14-10.00 
  9 Tutt, Angelica            88 Soaring Eagles           4.43m   NWI  14-06.50 
 10 Rice, Danniell            89 Heroh                    4.37m   NWI  14-04.00 
 10 Simon, Laurice            89 South Bend, IN           4.37m   NWI  14-04.00 
 12 Phinisee, Idra            88 Gary, IN                 4.26m   NWI  13-11.75 
 13 Nowlin, Mallory           89 Pt Pleasant, WV          4.19m   NWI  13-09.00 
 14 Benson, Brionna           89 YO Striders              4.13m   NWI  13-06.75 
 15 Arnold, Kiah              89 Dunbar Track Clu         4.00m   NWI  13-01.50 
 16 King, Bertina             88 Weat Akron Track         3.84m   NWI  12-07.25 
 17 Cylar, Cristen            89 YO Striders              3.51m   NWI  11-06.25 
 -- Vance, Janikka            89 IL, IL                    FOUL   NWI           
 -- Stone, Valerie            89 Gary, IN                  FOUL   NWI           
 
Girls Triple Jump Intermediate
===============================================================================
    NATIONAL: N 42-01.75  2000        Ychlindria Spears, Luling, TX            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wood, Nichole             88 Aurora, IL              10.73m   NWI  35-02.50 
  2 Moore, Lindsey            88 Striders                10.37m   NWI  34-00.25 
  3 Vance, Janikka            89 IL, IL                  10.11m   NWI  33-02.00 
  4 Rice, Danniell            89 Heroh                   10.01m   NWI  32-10.25 
  5 Atkins, Jackie            88 Heroh                    9.98m   NWI  32-09.00 
  6 Scott, Sidnee             88 Halo                     9.85m   NWI  32-03.75 
  7 Tutt, Angelica            88 Soaring Eagles           9.54m   NWI  31-03.75 
  8 Johnson, Tonika           88 Upward Bound Tra         9.05m   NWI  29-08.25 
  9 Arnold, Kiah              89 Dunbar Track Clu         8.52m   NWI  27-11.50 
 -- Griggs, Aimee             89 KY, KY                    FOUL   NWI           
 
Girls Shot Put Intermediate
==========================================================================
    NATIONAL: N 47-01.75  1999        Briona Reynolds, Grand Forks, ND         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Okoro, Chinwe             89 Northern Kentuck        11.96m   39-03.00 
  2 Gilmartin, Brittany       88 Capital City Spo        10.26m   33-08.00 
  3 Turner, Ronni             88 Effingham                9.36m   30-08.50 
  4 Moore, Taylor             89 Unattached               9.32m   30-07.00 
  5 Pointer, Brittany         88 New Level Titans         9.31m   30-06.50 
  6 Rutherford, Jessica       88 Unattached               9.17m   30-01.00 
  7 Williams, Sarae           88 Merrillville, IN         8.85m   29-00.50 
  8 Patterson, Ashley         89 Aurora, IL               8.75m   28-08.50 
  9 Fogarty, Danielle         88 Griffith, IN             8.56m   28-01.00 
 10 Vaughn, Lakeisha          89 YO Striders              8.54m   28-00.25 
 11 Chipchase, Rebecca        89 Capital City Spo         8.13m   26-08.25 
 12 Newsome, Ciera            89 South Bend, IN           8.03m   26-04.25 
 13 Clay, LaTanya             88 Motor City Strid         7.58m   24-10.50 
 14 Diaz, Bianca              89 YO Striders              7.53m   24-08.50 
 15 Savina, Kristi            88 Salem, WV                7.35m   24-01.50 
 16 Griggs, April             88 Dunbar Track Clu         7.32m   24-00.25 
 16 Arnold, Kiah              89 Dunbar Track Clu         7.32m   24-00.25 
 18 Sheme, Heather            88 Capital City Str         7.12m   23-04.50 
 19 Harrell, Asia             89 KY, KY                   7.08m   23-02.75 
 20 Stufflebeam, Colleen      88 Soaring Eagles           6.94m   22-09.25 
 21 Young, Toni               88 Huntington, IN           6.92m   22-08.50 
 22 Bagley, Lea               89 Unified-N-Flight         6.71m   22-00.25 
 23 Gibbs, Laurel             89 Decatur, IL              4.87m   15-11.75 
 
Girls Discus Throw Intermediate
==========================================================================
    NATIONAL: N 162-06  1998        Briona Reynolds, Grand Forks, ND           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Rutherford, Jessica       88 Unattached              34.42m     112-11 
  2 Gilmartin, Brittany       88 Capital City Spo        30.86m     101-03 
  3 Patterson, Ashley         89 Aurora, IL              29.74m      97-07 
  4 Chipchase, Rebecca        89 Capital City Spo        29.28m      96-01 
  5 Savina, Kristi            88 Salem, WV               28.94m      94-11 
  6 Vaughn, Lakeisha          89 YO Striders             28.25m      92-08 
  7 Turner, Ronni             88 Effingham               27.38m      89-10 
  8 Okoro, Chinwe             89 Northern Kentuck        25.44m      83-05 
  9 Williams, Sarae           88 Merrillville, IN        24.85m      81-06 
 10 Fogarty, Danielle         88 Griffith, IN            23.64m      77-07 
 11 Sheme, Heather            88 Capital City Str        23.06m      75-08 
 12 Stufflebeam, Colleen      88 Soaring Eagles          22.56m      74-00 
 13 Arnold, Kiah              89 Dunbar Track Clu        21.81m      71-07 
 14 Diaz, Bianca              89 YO Striders             20.87m      68-06 
 15 Griggs, April             88 Dunbar Track Clu        20.74m      68-00 
 16 Harrell, Asia             89 KY, KY                  20.35m      66-09 
 17 Moore, Taylor             89 Unattached              19.64m      64-05 
 18 Newsome, Ciera            89 South Bend, IN          18.51m      60-09 
 19 Clay, LaTanya             88 Motor City Strid        18.38m      60-04 
 20 Young, Toni               88 Huntington, IN          17.77m      58-04 
 21 Gibbs, Laurel             89 Decatur, IL             13.89m      45-07 
 22 Tate, Mia Ashley          89 Motor City Strid        13.11m      43-00 
 23 Bagley, Lea               89 Unified-N-Flight        12.63m      41-05 
 
Girls Javelin Throw Intermediate
==========================================================================
    NATIONAL: N 151-11  1983        Sabrina Eames, Chehalis, WA                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Turner, Ronni             88 Effingham               25.57m      83-11 
  2 Fogarty, Danielle         88 Griffith, IN            22.63m      74-03 
  3 Patterson, Ashley         89 Aurora, IL              21.86m      71-09 
  4 Gilmartin, Brittany       88 Capital City Spo        18.58m      60-11 
  5 Young, Toni               88 Huntington, IN          18.51m      60-09 
  6 Okoro, Chinwe             89 Northern Kentuck        17.90m      58-09 
  7 Vaughn, Lakeisha          89 YO Striders             17.22m      56-06 
  8 Newsome, Ciera            89 South Bend, IN          15.35m      50-04 
  9 Diaz, Bianca              89 YO Striders             12.75m      41-10 
 10 Harrell, Asia             89 KY, KY                  12.39m      40-08 
 
Girls Heptathlon Intermediate
================================================================
    NATIONAL: N  5079  1985        Brandy Venable, Jackson, MS                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Katie             88 Bloomington, IL           4189  
  2 Hennon, Jocelyn           89 Blue Thunder              2927  
  3 Watkins, Valerie          89 Motor City Strid          2877  
  4 Green, Ashley             88 Motor City Strid          2605  
  5 Johnson, Denise           89 Ohio Flyers Trac          2297  
 
Women 100 Meter Dash Young
========================================================================
    NATIONAL: N 11.30  1984        Carla McLaughlin, Durham, NC                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lucas, Shuntia            85 Team Michigan Fl         12.27   NWI  3 
  2 Grant, Tarra              86 Unattached               12.61   NWI  2 
  3 Twyman, Shardal           87 Charlestown, WV          12.64   NWI  2 
  4 Jones, Courtney           87 Aurora, IL               12.69   NWI  2 
  5 Torsell, Diane            87 San Pierre, IN           12.83   NWI  3 
  6 White, Tonia              86 Accelerators             12.85   NWI  3 
  7 Thompson, Megan           86 Aurora, IL               12.86   NWI  2 
  7 McClenton, Sharise        87 Aurora, IL               12.86   NWI  2 
  9 Roberts, Lauren           87 Weat Akron Track         12.91   NWI  3 
  9 Spruiel, Alexandria       87 Det Pal                  12.91   NWI  1 
 11 Neal, Nicole              87 Halo                     13.03   NWI  2 
 12 Stabus, Stephanie         87 Great Lakes              13.05   NWI  2 
 13 DeVries, Ashley           87 Munster, IN              13.07   NWI  3 
 14 Smith, Marcia             86 Maximum Output           13.10   NWI  2 
 15 Neville, Stephanie        85 Merrillville, IN         13.22   NWI  3 
 16 Conway, Mary Kate         87 St. John, IN             13.34   NWI  1 
 17 Farmby, Darcelle          87 Ohio Flyers Trac         13.35   NWI  3 
 18 Allen, Regina             86 Muya                     13.38   NWI  3 
 19 Dilbeck, Stef             87 Halo                     13.40   NWI  1 
 20 Bohling, Brittany         87 Munster, IN              13.98   NWI  1 
 
Women 200 Meter Dash Young
========================================================================
    NATIONAL: N 22.08  1996        Darion Rolle, Vero Beach, FL                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Sabra, Jennifer           87 Accelerators             25.29   NWI  2 
  2 Grant, Tarra              86 Unattached               25.45   NWI  3 
  3 Jones, Courtney           87 Aurora, IL               25.71   NWI  3 
  4 Spruiel, Alexandria       87 Det Pal                  25.81   NWI  2 
  5 Roberts, Lauren           87 Weat Akron Track         25.91   NWI  1 
  6 Twyman, Shardal           87 Charlestown, WV          25.96   NWI  2 
  7 Golden, Chandra           87 Halo                     26.04   NWI  3 
  8 Stabus, Stephanie         87 Great Lakes              26.36   NWI  2 
  9 Torsell, Diane            87 San Pierre, IN           26.40   NWI  3 
 10 Farmby, Darcelle          87 Ohio Flyers Trac         26.48   NWI  3 
 11 Conway, Mary Kate         87 St. John, IN             26.61   NWI  2 
 12 McClenton, Sharise        87 Aurora, IL               26.80   NWI  1 
 13 Allen, Regina             86 Muya                     26.90   NWI  2 
 14 Baxter, Jasmine           87 Westside Track C         28.76   NWI  1 
 15 Brown, Carla              86 Weat Akron Track         29.10   NWI  1 
 
Women 400 Meter Dash Young
===================================================================
    NATIONAL: N 53.27  1996        Sharkara Grant, Silver Springs, MD          
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jones, Jessica            87 Maximum Output           55.52   3 
  2 Stringfield, Kiana        85 Maximum Output           57.40   3 
  3 Grant, Tarra              86 Unattached               58.03   3 
  4 Grace, Sharda             87 Det Pal                  58.48   3 
  5 Jarvis, Danielle          85 Maximum Output         1:00.52   2 
  6 Jordan, Alex              86 Muya                   1:00.79   2 
  7 Davis, Allison            86 Det Pal                1:01.64   1 
  8 Branch, Brande            86 Accelerators           1:02.08   2 
  9 Musick, Mandy             87 Northern Kentuck       1:02.70   2 
 10 Bolden, Dana              87 East Chicago, IN       1:02.98   2 
 11 Krgo, Armino              87 Soaring Eagles         1:04.79   1 
 12 Baxter, Jasmine           87 Westside Track C       1:05.00   1 
 13 Hale, Jenelle             87 Ohio Flyers Trac       1:05.16   2 
 14 Anderson, Lakeisha        87 Columbus, O            1:05.76   1 
 15 Roberts, Lauren           87 Weat Akron Track       1:07.35   3 
 16 Brown, Carla              86 Weat Akron Track       1:09.91   1 
 17 Taylor, Kortnee           87 Unattached             1:12.62   1 
 
Women 800 Meter Run Young
================================================================
    NATIONAL: N 2:08.20  1980        Regina Jacobs, Los Angeles, CA            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Huber, Liz                87 Great Lakes            2:25.54  
  2 Roman, Jennifer           86 Ohio Flyers Trac       2:27.76  
  3 Musick, Mandy             87 Northern Kentuck       2:29.84  
  4 Krgo, Maja                86 Soaring Eagles         2:30.75  
  5 Yadron, Allison           86 Chatham, IL            2:31.81  
  6 Farrow, Catrina           87 Blazers                2:33.59  
  7 Williams, Ebony           86 IL, IL                 2:40.44  
  8 Anderson, Lakeisha        87 Columbus, O            2:40.81  
  9 Moran, Abby               86 Great Lakes            2:46.10  
 10 Setnicker, Lisa           87 Hammond, IN            2:49.67  
 11 Segar, Teria              87 Dunbar Track Clu       3:00.42  
 12 Gilliam, Mary             87 Gary, IN               3:06.21  
 13 Robinson, Chelssie        87 Blazers                3:10.60  
 
Women 1500 Meter Run Young
================================================================
    NATIONAL: N 4:28.95  1992        Becki Wells, Dickinson, ND                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas, Johnelle          87 Blazers                4:52.98  
  2 Garcia, Paulina           87 Streamwood, IL         4:56.49  
  3 Huber, Liz                87 Great Lakes            5:25.27  
  4 Farrow, Catrina           87 Blazers                5:33.18  
  5 Segar, Teria              87 Dunbar Track Clu       6:06.74  
  6 Gilliam, Mary             87 Gary, IN               6:07.87  
  7 Robinson, Chelssie        87 Blazers                6:10.70  
 
Women 3000 Meter Run Young
================================================================
    NATIONAL: N 9:39.70  1980        Denise Marini, Wilmington, DE             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Garcia, Paulina           87 Streamwood, IL        10:33.93  
  2 Thomas, Johnelle          87 Blazers               10:37.18  
  3 Farrow, Catrina           87 Blazers               11:42.01  
 
Women 100 Meter Hurdles Young
========================================================================
    NATIONAL: N 13.40  1981        Jill Redo, Wichita, KS                      
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Werth, Hillary            87 Chatham, IL              14.11   NWI  3 
  2 Thompson, Megan           86 Aurora, IL               14.78   NWI  3 
  3 Golden, Chandra           87 Halo                     15.54   NWI  3 
  4 Harvey, Renay             86 Gary, IN                 15.64   NWI  3 
  5 Shumake, Elaina           87 Soaring Eagles           15.97   NWI  3 
  6 Rockette, Alisha          86 Tmac Detroit             17.69   NWI  2 
  7 Shollack, Joanna          87 Griffs                   17.86   NWI  1 
  8 Taylor, Kortnee           87 Unattached               18.19   NWI  2 
  9 Sanders, Claressa         86 IL, IL                   19.29   NWI  1 
 10 Cobb, Alantz              87 Muya                     20.21   NWI  1 
 11 Ramsey, Sasha             87 Blazers                  22.96   NWI  1 
 
Women 400 Meter Hurdles Young
===================================================================
    NATIONAL: N 58.70  1980        Marlene Harmon, Thousand Oaks, CA           
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sabra, Jennifer           87 Accelerators           1:04.63   3 
  2 Harvey, Renay             86 Gary, IN               1:07.25   3 
  3 Hill, Oneka               87 Maximum Output         1:07.48   3 
  4 Shollack, Joanna          87 Griffs                 1:09.32   2 
  5 Sanders, Claressa         86 IL, IL                 1:12.00   2 
  6 Ramsey, Sasha             87 Blazers                1:13.30   2 
  7 Logan, Jonella            85 Muya                   1:13.60   2 
  8 Gibson, Lyndsay           86 Accelerators           1:16.62   3 
 
Women 2000 Meter Steeplechase Young
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Kristin             87 Mt. Vernon, O          9:38.50  
 
Women 4x100 Meter Relay Young
===================================================================
    NATIONAL: N 45.80  1980        Berkley East Bay TC, Berkley, CA            
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                   47.62   2 
     1) Jones, Jessica 87               2) Jordan, Tiara                  
     3) Griggs, Tenisha 86              4) Smith, Marcia 86               
  2 Aurora Flyers  'A'                                    48.85   2 
     1) Agnew, Brittney 87              2) Hunt, Deanna 87                
     3) Jones, Courtney 87              4) McClenton, Patrice 87          
  3 Accelerators  'A'                                     48.98   2 
  4 Halo  'A'                                             49.29   2 
     1) Golden, Chandra 87              2) Dilbeck, Stef 87               
     3) Julious, Daniesha 86            4) Neal, Nicole 87                
  5 Detroit Pal  'A'                                      49.53   2 
     1) Jones, Aleshia                  2) James, Tiffany                 
     3) Spruiel, Alexandria 87          4) White, Whitney                 
  6 Merrillville Track Club  'A'                          49.63   2 
     1) Bohling, Brittany 87            2) Neville, Stephanie 85          
     3) Bolden, Dana 87                 4) DeVries, Ashley 87             
  7 Illinois Flames  'A'                                  50.34   2 
     1) Williams, Serita 86             2) Hammons, Ashley 86             
     3) Butler, Christine 86            4) Carter, Gynel 86               
  8 Maximum Output  'B'                                   50.91   1 
     1) Elliott, Ashlee                 2) Heinzmann, Aleese 87           
     3) Hill, Oneka 87                  4) Jarvis, Danielle 85            
  9 University of Chicago TC  'A'                         51.50   1 
     1)                                 2) Rose, Durriyyah 87             
     3) Ashford, Ebone 85               4) Benton, Cierra 87              
 10 Mansfield Urban Youth Athletic  'A'                   51.78   1 
     1) Barley, Ornielle 86             2) Allen, Regina 86               
     3) Jordan, Alex 86                 4) Cobb, Alantz 87                
 
Women 4x400 Meter Relay Young
================================================================
    NATIONAL: N 3:40.80  1990        Klub Keystone, Philadelphia, PA           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Maximum Output  'A'                                 3:50.88  
     1) Stringfield, Kiana 85           2) Horn, Jenifer 85               
     3) Griggs, Tenisha 86              4) Jones, Jessica 87              
  2 Detroit Pal  'A'                                    4:00.20  
     1) Davis, Allison 86               2) White, Whitney                 
     3) Spruiel, Alexandria 87          4) James, Tiffany                 
  3 Great Lakes  'A'                                    4:04.65  
     1) Moran, Abby 86                  2) Huber, Liz 87                  
     3) Jackson, Alisha 87              4) LaSorgie, Heather              
  4 Illinois Flames  'A'                                4:19.41  
     1) Hoover, RaShundra 86            2) Williams, Ebony 86             
     3) Sanders, Claressa 86            4) Carter, Gynel 86               
  5 University of Chicago TC  'A'                       4:24.62  
     1) Rose, Durriyyah 87              2) Ashford, Ebone 85              
     3) Benton, Cierra 87               4) Drake, Alisha 85               
 
Women 4x800 Meter Relay Young
================================================================
    NATIONAL: N 9:06.50  1983        Klub Keyston, Philadelphia, PA            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Great Lakes  'A'                                   12:20.87  
     1) Moran, Abby 86                  2) Huber, Liz 87                  
     3) Jackson, Alisha 87              4) LaSorgie, Heather              
 
Women High Jump Young
==========================================================================
    NATIONAL: N  6-00  1980        Susan Lind, Albion, NE                      
    NATIONAL: N  6-00  1980        Wendy Markham, Cedarburg, WI                
    NATIONAL: N  6-00  1983        Tonya Mendonca, Vidalia, CA                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Meister, Kristen          87 OH, OH                 5-02.00      1.57m 
  1 Tucker, Kayla             86 Evansville, IN         5-02.00      1.57m 
  1 LaFlamme, AnnMarie        87 Motor City Strid       5-02.00      1.57m 
  4 Shollack, Joanna          87 Griffs                 4-10.00      1.47m 
  5 Nelson, Alexis            87 Aurora, IL             4-08.00      1.42m 
  6 Hammons, Ashley           86 Flames                 4-06.00      1.37m 
 
Women Pole Vault Young
==========================================================================
    NATIONAL: N 12-00  1999        Christi Lehman, Hesston, KS                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hansen, Jennifer          86 Elkview, WV           11-00.00      3.35m 
  2 Tincher, Maggie           86 Scott Depot, WV      J11-00.00      3.35m 
  3 Walls, Melissa            87 Wauseon, O             9-00.00      2.74m 
  4 Barnes, Sadie             87 Effingham              8-06.00      2.59m 
  5 Hill, Kristin             87 Mt. Vernon, O          8-00.00      2.43m 
 
Women Long Jump Young
===============================================================================
    NATIONAL: N 21-10.75  1996        Roxanne Lawson, Lake Park, FL            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Twyman, Shardal           87 Charlestown, WV          5.50m   NWI  18-00.50 
  2 Anderson, Jennifer        87 Accelerators             5.45m   NWI  17-10.75 
  3 Butler, Christine         86 IL, IL                   5.38m   NWI  17-08.00 
  4 Grant, Tarra              86 Unattached               5.26m   NWI  17-03.25 
  5 Heinzmann, Aleese         87 Maximum Output           5.19m   NWI  17-00.50 
  6 Corbin, Janeen            86 Aurora, IL               5.09m   NWI  16-08.50 
  7 Floyd, Dominique          86 KY, KY                   5.02m   NWI  16-05.75 
  8 Davis, Kimleeta           86 Motor City Track         4.88m   NWI  16-00.25 
  9 Hammons, Ashley           86 Flames                   4.78m   NWI  15-08.25 
 10 Carroll, Ashley           87 Northern Kentuck         4.75m   NWI  15-07.00 
 11 Roberts, Lauren           87 Weat Akron Track         4.35m   NWI  14-03.25 
 
Women Triple Jump Young
===============================================================================
    NATIONAL: N 42-06  1996        Deanne Davis, Burlington, NC                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Butler, Christine         86 IL, IL                  11.12m   NWI  36-05.75 
  2 Pallante, Ashley          87 Chatham, IL             10.91m   NWI  35-09.50 
  3 Julious, Daniesha         86 Halo                    10.70m   NWI  35-01.25 
  4 Sanders, Claressa         86 IL, IL                  10.46m   NWI  34-04.00 
  5 Davis, Kimleeta           86 Motor City Track        10.29m   NWI  33-09.25 
  6 Floyd, Dominique          86 KY, KY                  10.04m   NWI  32-11.25 
  7 Carroll, Ashley           87 Northern Kentuck         9.89m   NWI  32-05.50 
  8 Hill, Oneka               87 Maximum Output           9.78m   NWI  32-01.00 
 
Women Shot Put Young
==========================================================================
    NATIONAL: N 47-04.75  1991        Stacy Schroeder, Grand Island, NY        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dunning, Takarra          87 Blazers                 12.43m   40-09.50 
  2 Lee, Danielle             87 North Oakland AC        11.27m   36-11.75 
  3 Townsend, Sarroya         87 Unattached              11.18m   36-08.25 
  4 Brown, Anika              87 Det Pal                 10.19m   33-05.25 
  5 Kernen, Kathy             87 Unattached               9.86m   32-04.25 
  6 Brazeau, Sandy            87 Unattached               9.79m   32-01.50 
  7 Dumas, Tiffany            87 Dunbar Track Clu         9.51m   31-02.50 
  8 Kretschmyer, Aimee        85 Unattached               8.94m   29-04.00 
  9 West, Kenyetta            87 Merillville, IN          8.89m   29-02.00 
 10 Wilburn, Bethany          87 Corydon, IN              8.61m   28-03.00 
 11 Lenzo, Nicole             87 Portage, IN              8.56m   28-01.00 
 12 Corbin, Janeen            86 Aurora, IL               7.73m   25-04.50 
 13 Dula, Kristin L.          87 Ohio Flyers Trac         7.47m   24-06.25 
 14 Shaffer, Tori             87 Mt. Vernon, OH           7.01m   23-00.00 
 
Women Discus Throw Young
==========================================================================
    NATIONAL: N 163-02  1995        Stephanie Wigness, Grand Forks, ND         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dumas, Tiffany            87 Dunbar Track Clu        36.11m     118-06 
  2 Downs, Cara               87 Effingham               35.11m     115-02 
  3 Brazeau, Sandy            87 Unattached              33.85m     111-01 
  4 Townsend, Sarroya         87 Unattached              33.20m     108-11 
  5 Kernen, Kathy             87 Unattached              32.12m     105-04 
  6 Lee, Danielle             87 North Oakland AC        30.92m     101-05 
  7 Dunning, Takarra          87 Blazers                 28.99m      95-01 
  8 Brown, Anika              87 Det Pal                 28.73m      94-03 
  9 Kretschmyer, Aimee        85 Unattached              26.86m      88-01 
 10 West, Kenyetta            87 Merillville, IN         26.42m      86-08 
 11 Dula, Kristin L.          87 Ohio Flyers Trac        22.66m      74-04 
 12 Shaffer, Tori             87 Mt. Vernon, OH          20.64m      67-08 
 
Women Javelin Throw Young
==========================================================================
    NATIONAL: N 168-07  1980        Lynda Hughes, Newberg, OR                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jakubowski, Allison       87 Team Green              26.33m      86-05 
  2 Thompson, Megan           86 Aurora, IL              22.01m      72-02 
  3 Jones, Katherine          86 Rantoul                 20.34m      66-09 
  4 Wilburn, Bethany          87 Corydon, IN             20.08m      65-10 
  5 Shaffer, Tori             87 Mt. Vernon, OH          19.99m      65-07 
  6 Townsend, Sarroya         87 Unattached              19.80m      64-11 
  7 Hill, Kristin             87 Mt. Vernon, O           17.05m      55-11 
  8 Dula, Kristin L.          87 Ohio Flyers Trac        15.86m      52-00 
 
Women Heptathlon Young
================================================================
    NATIONAL: N  5024  1982        Laura Mozingo, Clinton, TN                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Werth, Hillary            87 Chatham, IL               4789  
  2 Hill, Oneka               87 Maximum Output            3248  
  3 Shollack, Joanna          87 Griffs                    3106  
  4 Moran, Abby               86 Great Lakes               2642  
  5 Hill, Kristin             87 Mt. Vernon, O             2532  
  6 Procter, Paige            87 Maximum Output            2293  
  7 Fisher, Cara              87 Griffs                    2222