Fantasy Sports Investments: Unalaska Football League

CURRENT UFL WEB SITE

2011 UFL
Champion: Seattle Sirens - Russann Newhouse
2nd Place: Belfast Celts - Cregan Newhouse
3rd Place: Taku Rowdies - Dennis Young
4th Place: Essendon Bombers - Andrew TerMeer
Pacific Division Champion: Titsburgh Feelers - John Laskowski
Bering Division Champion: Temasek Titans - Michael Arnold
Conso Winner: Unalaska Seahawks - Frank Kelty
Toilet Bowl Winner: Ray's Renegades - Ray Magpantay


2010 UFL
Champion: Pardon Me, is that my Dick Jauron - John Laskowski
2nd Place: Birdman - Nick Borchert
3rd Place: Red Rydaz - Reggie Magpantay
4th Place: Flying Sasquatches - Eric Smith
Pacific Division Champion: Snitches Get Stiches - Steve Wilkes
Bering Division Champion: Temasek Titans - Michael Arnold
Conso Winner: Red Rydaz - Reggie Magpantay
Toilet Bowl Winner: Libsbloass - Leo Eck


2009 UFL
Champion: Essendon Bombers - Andrew TerMeer
2nd Place: INBREDNEOCON - Jack Pound
3rd Place: Dutch Town Kings - JJ Bruce
4th Place: Pardon Me, is that my Dick Jauron - John Laskowski
Pacific Division Champion: Flying Sasquatches - Eric Smith
Bering Division Champion: Dutch Town Kings - JJ Bruce
Conso Winner: Pearn Power - Aaron Pearn
Toilet Bowl Winner: BOHICA - Kevin Gantner


2008 UFL
Champion: Blood, Sweat & Beers - John Laskowski
2nd Place: Libsbloass - Leo Eck
3rd Place: Tundra Yetties - Steve Wilkes
4th Place: Cheeseheads - Pat Golat
Pacific Division Champion: Essendon Bombers - Andrew TerMeer
Bering Division Champion: Dogg Pound - Christian Newkirk
Conso Winner: Blarney Stones - Chris Moss
Toilet Bowl Winner: Flying Sasquatches - Eric Smith


2007 UFL
Champion: Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
2nd Place: Birdman - Nick Borchert
3rd Place: Cheeseheads - Pat Golat
4th Place: Dogg Pound - Christian Newkirk
Pacific Division Champion - Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
Bering Division Champion - Ray's Renegades - Ray Magpantay
Conso Winner: Killer G's - Kevin Gantner
Toilet Bowl Winner: MOAB - Keri Bergstrom


2006 UFL

Champion: Birdman - Nick Borchert
2nd Place: Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
3rd Place: Cheeseheads - Pat Golat
4th Place: Dutchmen - Vince Tutiakoff Jr.
Pacific Division Champion: Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
Bering Division Champion: Cheeseheads - Pat Golat
Mainland Division Champion: Birdman - Nick Borchert
Conso Winner: Killer G's - Kevin Gantner
Toilet Bowl Winner: Katchasmack Warriors - Pat Rich



2005 UFL

Champion: Dutchmen - Vince Tutiakoff Jr
2nd Place: Georgia Home Boys - Steve Wilkes
3rd Place: Bulldog Harry's - John Laskowski
4th Place: Captains Bay Brewers - Jack Pound
Pacific Division Champion: Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
Bering Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound
Mainland Division Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young



2004 UFL
Champion: the Sarlacc - Chris Moss
2nd Place: Bulldog Harry's - John Laskowski
3rd Place: Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
4th Place: Birdman - Nick Borchert
Pacific Division Champion: Psyops - Jamie Dunn
Bering Division Champion: the Sarlacc - Chris Moss
Mainland Division Champion: Seattle Sirens - Russann Newhouse


2003 UFL
Champion: Belfast Celts - Cregan Newhouse
2nd Place: Captains Bay Brewers - Jack Pound
3rd Place: El Jihad - Fred Kirkes
4th Place: Woodlake Bucks - Brian Bergstrom
Pacific Division Champion: Ray's Renegades - Ray Magpantay
Bering Division Champion: Belfast Celts - Cregan Newhouse
Mainland Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound


2002 UFL
Champion: Seattle Sirens - Russann Newhouse
2nd Place: Birdman - Nick Borchert
3rd Place: Bulldog Harry's - John Laskowski
4th Place: Nasty Natives - Dan Rich
Pacific Division Champion: Seattle Sirens - Russann Newhouse
Bering Division Champion: Zueg's Gold - Ken Zueger
Mainland Division Champion: El Jihad - Fred Kirkes


2001 UFL

Champion: Bulldog Harry's - John Laskowski
2nd Place: Valley Coug's - Dean DeCuir
3rd Place: Hog Island Hogs - Marty Ray Redmond
4th Place: Birdman - Nick Borchert
Pacific Division Champion: Aleutian Spear Chuckers - Mike Tutiakoff
Bering Division Champion: Hog Island Hogs - Marty Ray Redmond
Mainland Division Champion: Valley Cougs - Dean DeCuir



2000 UFL

Champion: Bulldog Harry's - John Laskowski
2nd Place: Valley Coug's - Dean DeCuir
3rd Place: Nasty Natives - Dan Rich
4th Place: Flaming Mushrooms - Jamie Dunn
Pacific Division Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Bering Division: Cheeseheads - Pat Golat
Mainland Division: Summers Bay Broncos - John Nichols



1999 UFL

Champion: Seattle Sirens - Russann Newhouse
2nd Place: Pimp Daddies - Marshall Morris
3rd Place: Bulldog Harry's - John Laskowski
4th Place: Flaming Mushrooms - Jamie Dunn
Pacific Division Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Bering Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound
Mainland Division Champion: Ray's Renegades - Ray Magpantay



1998 UFL

Champion: Aleutian Spear Chuckers - Mike Tutiakoff
2nd Place: Bulldog Harry's - John Laskowski
3rd Place: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
4th Place: Summers Bay Broncos - John Nichols
Pacific Division Champions: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Bering Division Champions: Aleutian Spear Chuckers - Mike Tutiakoff
Mainland Division Champions: Flaming Mushrooms - Jamie Dunn



1997 UFL
Champion: Zueg's Gold - Ken Zueger
2nd Place: El Jihad - Fred Kirkes
3rd Place: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
4th Place: Bering Saints - Lance Goodman
Pacific Division Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Bering Division Champion: Belfast Celts - Cregan Newhouse


1996 UFL

Champion: Valley Cougs - Dean DeCuir
2nd Place: Ozark Mountain Mayhem - Steve Cockrell
3rd Place: Bulldog Harry's - John Laskowski
4th Place: Summers Bay Broncos - John Nichols
Pacific Division Champion: Ozark Mountain Mayhem - Steve Cockrell
Bering Division Champion: Bulldog Harry's - John Laskowski



1995 UFL
Champion: El Jihad - Fred Kirkes
2nd Place: Ozark Mountain Mayhem - Steve Cockrell
3rd Place: Nasty Natives - Dan Rich
4th Place: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Pacific Division Champion: Ozark Mountain Mayhem - Steve Cockrell
Bering Division Champion: Nasty Natives - Dan Rich


1994 UFL

Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
2nd Place: Nasty Natives - Dan Rich
3rd Place: Valley Cougs - Dean DeCuir
4th Place: Zueg's Gold - Ken Zueger
Pacific Division Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Bering Division Champion: Nasty Natives - Dan Rich



1993 UFL

Champion: Killer G's - Kevin Gantner
2nd Place:
3rd Place:
4th Place:
Pacific Division Champion: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
Bering Division Champion: Blue Collar Maulers - Scott Dillon



1992 UFL

Champion: Eight Plex Maulers - Scott Dillon
2nd Place:
3rd Place:
4th Place:
Pacific Division Champion: Unalaska Seahawks - Frank Kelty
Bering Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound



1991 UFL

Champion: Buffalo Chips - Ken Schmidt
2nd Place: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
3rd Place:
4th Place:
Pacific Division Champion: Dutch Harbor Rowdies
Bering Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound



1990 UFL

Champion: Standard Oil Stompers - Mike Parker
2nd Place:
3rd Place:
4th Place:
Pacific Division Champion: Standard Oil Stompers - Mike Parker
Bering Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound



1989 UFL

Champion: Unalaska Seahawks - Frank Kelty
2nd Place: Dutch Harbor Rowdies - Dennis Young
3rd Place: Valley Cougs - Dean DeCuir
4th Place: Captains Bay Brewers - Jack Pound
Pacific Division Champion: Valley Cougs - Dean DeCuir
Bering Division Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound



1988 UFL
Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound
2nd Place: Valley Cougs - Dean DeCuir
3rd Place: Zueg's Gold - Ken Zueger
4th Place: Unalaska Seahawks - Frank Kelty
UFL Regular Season Champion: Captains Bay Brewers - Jack Pound