Fort Hill HS Wrestling: 2003-2004 Season: 2004 Regional Tournament Seedings - Click Here

2004 Regional Tournament Seedings - Click Here
103lb Class
1. Casey Camp(NG)            25-1    123pts
2. Alex Grassi(Ce)               23-2    108pts
3. Tim Crocken(WM)         25-4    91pts
4. Gleason Sweeney(WLK)    26-5   86pts
5. Earl Neville(WP)             25-4   85pts
6. Steve Willingham(SC)      18-4   74pts
7. Logan Miss(SM)            19-11 67pts
8. Alex Tenaglio(Be)          17-9   60pts
9. Michael Hupe(FH)         16-8   60pts

112lb Class
1. Chris Taber(Ce)             22-5   99pts
2. Brent Walker(Be)          23-5   92pts
3. Terry Bartholomew(Br) 28-4   92pts
4. Reuben Gill(FSK)         20-0   89pts
5. Ryan Tice(Mid)            23-7   82pts
6. Colten Eureka(Cat)       22-5   80pts
7. Bret Nalley(Bo)            24-4   75pts
8. Justin Nichols(FH)       19-10 69pts

119lb Class
1. Nathan Jackson(Be)       27-1   107pts
2. Spencer Payton(WP)       24-4   87pts
3. Mike Horbey(SC)          19-2   80pts
4. Davis Broadwater(NH)      19-5   73pts
5. Justin Ratliff(SG)       20-6   69pts
6. Zach Huffman(FH)          22-9   68pts
7. John Weishaar(FSK)       15-7   58pts
8. Devin Brown(Al)          17-10 49pts

125lb Class
1. Ryan Bowers(WP)          23-2   89pts
2. Jon Hawkins(Br)          24-9   77pts
3. Shane Eyler(FSK)          18-4   77pts
4. Daniel Carr(SG)          22-9   68pts
5. Ryan Sweeney(WLK)          18-12 56pts
6. Andy Kokoski(Cat)         15-11 50pts
7. Jared Skelley(FH)         16-13 50pts
8. C.J. Naper(SC)            15-7   49pts

130lb Class
1. Matt Maddox(Mid)          28-3   107pts
2. Chris Lewis(Be)          29-1   105pts
3. Evan Schrodel(Ce)         18-8   82pts
4. Derick Quillen(Sm)       23-7   75pts
5. Eric Garlitz(NG)          18-7   74pts
6. Adam Hockensmith(SH)      23-5   70pts
7. Brad Brown(Cat)          16-9   55pts
8. Chris Bumbaugh(NH)       14-10 50pts

135lb Class
1. Chad Cotterman(WLK)       25-5   98pts
2. Jeff Brant(Be)            22-7   84pts
3. Mike McGill(WP)          12-1   82pts
4. Nathan Sines(SG)          25-6   78pts
5. Mike Schlepp(Mid)         21-7   71pts
6. Joe Hansbrough(FSK)       15-8   56pts
7. Crit Jennings(Lib)       17-13 54pts
8. Wayne Perkins(We)         16-13 52pts

140lb Class
1. Mike Leveille(Br)         30-2   108pts
2. Jeff Short(WP)            26-2   86pts
3. Justin Hovermale(Sm)      21-10 70pts
4. Mike Smith(Wlk)          22-7   69pts
5. Jeffrey Gregory(SG)       21-8   68pts
6. Ryan Lewis(Be)            18-11 64pts
7. Artie Butler(FH)          19-11 63pts
8. Steve Pocklington(Lib)    21-9   61pts
9. Mike Willingham(SC)       11-3   41pts

145lb Class
1. Dan Caywood(Wlk)          26-3   116pts
2. Adam Bridendolph(WP)      30-2   96pts
3. Tom Wheeler(SC)          17-4   83pts
4. Dave Winner(Be)          20-8   80pts
5. Chris Brown(FH)          24-6   78pts
6. Kris Hale(Br)             22-11 67pts
7. Jeremy Gregory(SG)       18-9   62pts
8. Michael Wolfe(NG)         17-7   54pts

152lb Class
1. Chris DeVilbiss(Lib)      28-0   119pts
2. Jonathan Breehl(NH)       25-4   89pts
3. Kyle Perry(Be)            23-8   79pts
4. Ben Gould(Wlk)            23-5   78pts
5. L.P. Schoonamaker(SC)    16-5   65pts
6. Dylan Miss(Sm)            19-11 61pts
7. Kenny Squires(FH)         14-14 50pts
8. Rick Toms(Cat)            15-5   49pts
9. Eric Beeman(Wmr)          14-9   48pts

160lb Class
1. Chad Stocks(Br)          28-3   103pts
2. Jeff Specher(Sm)          24-4   93pts
3. Scott Wildesen(SG)       25-3   90pts
4. Zach Ausherman(Cat)       22-6   80pts
5. Chuck Crocken(WM)         20-7   74pts
6. Justin Sirbaugh(FH)       20-9   66pts
7. Mathew Marchinke(WMR)    16-10 65pts
8. Danny Neel(WLK)          24-8   61pts

171lb Class
1. Andrew Winfield(SC)       20-0   108pts
2. Cody Miller(Be)          27-2   101pts
3. Jason Weeks(SG)          23-4   98pts
4. Dean Staley(NH)          21-3   85pts
5. Jimmy Francis(WLK)       22-6   84pts
6. Nate Hayes(Sm)            21-7   83pts
7. Brandon Gervie(Lib)       24-1   79pts
8. Pat Curry(Br)             24-7   76pts

189lb Class
1. Scott White(Sm)          24-6   84pts
2. Tim Ferguson(SC)          17-1   81pts
3. Chris Linderman(Be)       19-11 67pts
4. Luke Schuster(FSK)       17-6   65pts
5. Andrew Widmeyer(NH)       16-10 63pts
6. Brock Glodfelty(NG)       17-8   59pts
7. Eric McPherson(SG)       20-8   59pts
8. Igor Chudinov(WLK)       13-9   45pts
9. Nick Fenn(Lib)            15-7   43pts

215lb Class
1. Chris Bennett(SG)         26-2   96pts
2. Mike Rinebolt(Sm)         23-7   82pts
3. Juan Feliciano(WM)       26-7   80pts
4. Jason Oates(FH)          25-5   79pts
5. Tom Rush(FSK)             16-2   77pts
6. Dan McCallion(MID)       18-7   75pts
7. Daniel Fox(NH)            19-7   69pts
8. Billy Burke(WLK)          24-6   64pts

275lb Class
1. Andrew Presnell(MID)      24-4   97pts
2. Ralph Stambaugh(FSK)      18-2   85pts
3. Dan Goulart(SG)          25-5   81pts
4. Nick Rowe(CE)             16-11 69pts
5. Jason Laber(Be)          19-10 62pts
6. Nathan Ullery(All)       17-10 55pts
7. Rob Shawley(WP)          14-6   47pts
8. Michael Yost(FH)          13-16 40pts