Charleston Volleyball Club: WV Spikefest

Tuesday, April 1

2014 WV SPIKEFEST RESULTS 

Girls' 18 Regional        

#          finish                           team name

1.         1st Gold          ALETA VBC – ALETA 18R [18R]

2.         2nd Gold         Zenith Volleyball Academy – Zenith 17 Apex [17A]

3.         3rd Gold         Spiketown Volleyball Club – Overly [18R]

3.         3rd Gold         River Cities 17

5.         5th Gold          Ohio Storm – Cox [16A]

5.         5th Gold          Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 17 Red American [17A]

5.         5th Gold          Blackswamp VBC – Blackswamp 17-Velasco [17A]

5.         5th Gold          Zenith Volleyball Academy – Zenith 18 Apex [18R]

9.         1st Silver         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 17 Black American [17A]

10.       2nd Silver        North Central Select VC – 18-HILER [18R]

12.       3rd Silver        Zenith Volleyball Academy – Zenith 18 Peak [18R]

12.       3rd Silver        River Cities 18

13.       5th Silver         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 18 Red Elite [18R]

13.       5th Silver         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 18 Black Elite [18R]

13.       5th Silver         Southeast Xtreme VBC – SEVC 18 RED [18R]

13.       5th Silver         V5 Volleyball Club – 18 Yellow [18R]

17.       1st Bronze       Kanawha Valley Volleyball Club – KVVC 18R [18R]

18.       2nd Bronze     Cincy Crush Volleyball Club – 17 Charles [17R]

19.       3rd Bronze      Charleston VBC – CHARLESTON 17 [17R]

19.       3rd Bronze      The Flatlands Volleyball Club – Flatlands Columbia [18R]

21.       5th Bronze      Charleston VBC – CHARLESTON 18 [18R]

21.       5th Bronze      Charleston VBC – CVC - Wayne 18 [18R]

21.       5th Bronze      Western Pa Volleyball Club – WPAPITTJRS18A [18R]

21.       5th Bronze      Zero Gravity Jrs. – 18 Black [18R]

25.       1st Copper       Positively Charged Volleyball Club – Chaney [18R]

26.       2nd Copper     Kanawha Valley Volleyball Club – KVVC 17R [17R]

27.       3rd Copper      The Tribe VBC – 17R Mallory [17R]

27.       3rd Copper      Ohio Storm – Kent [18R]

29.       5th Copper      Charleston VBC – CVC - UKV 17 [17R]

29.       5th Copper      Southern United Volleyball Club – SUVC 17 Thunder [17R]

29.       5th Copper      West Virginia Volleyball Club – WVVC 17U [17R]

29.       5th Copper      Zenith Volleyball Academy – Zenith 17 Peak [17R]

 

 

Girls' 16 Regional        

#          finish                           team name

1.         1st Gold          Club Hollywood VBC – HOLLYWOOD-DAGGY [16R]

2.         2nd Gold         Zenith Volleyball Academy – Zenith 16 Peak [16R]

3.         3rd Gold         ALETA VBC – ALETA 15A [15A]

3.         3rd Gold         Ohio Xtreme Volleyball – Ohio Xtreme 15s Teal [15A]

5.         2nd Gold         ALETA VBC – ALETA 16R [16R]

5.         3rd Gold         Cincy Crush Volleyball Club – 16 Marion [16R]

5.         1st Gold          Penn Highlands Volleyball Club – 16 Poseidon [16R]

5.         3rd Gold         Southern United Volleyball Club – SUVC 16 Fusion [16R]

9.         1st Silver         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 16 Red Elite [16R]

10.       2nd Silver        Zenith Volleyball Academy – Zenith 16 Summit [16R]

11.       3rd Silver        S.W.A.T. – BLACK THUNDER [16R]

11.       3rd Silver        Pitt United

13.       5th Silver         Ohio Storm – Indorf [15A]

13.       5th Silver         Western Pa Volleyball Club – WPAPITTJRS15A [15A]

13.       5th Silver         Elite VBC – 16 Rafailedes [16R]

16.       1st Bronze       Star Brick Volleyball Club – 16 Hook [16R]

17.       2nd Bronze     Positively Charged Volleyball Club – Bailey [16R]

19.       3rd Bronze      North Central Select VC – 16 - MARCUM [16R]

19.       3rd Bronze      Western Pa Volleyball Club – WPAPITTJRS16R [16R]

21.       5th Bronze      West Virginia Volleyball Club – WVVC 15U [15R]

21.       5th Bronze      Southern United Volleyball Club – SUVC 16 Storm [16R]

 

 

Girls' 15 Regional        

#          finish                           team name

1.         1st Gold          Zenith Volleyball Academy – Zenith 15 Peak [15R]

2.         2nd Gold         River Cities 15

3.         3rd Gold         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 14 Black American [14A]

3.         3rd Gold         Ohio Xtreme Volleyball – Ohio Xtreme 14s Black [14A]

5.         5th Gold          Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 15 Red Elite [15R]

5.         5th Gold          Hot Shots – Gorton2 [15R]

5.         5th Gold          Penn Highlands Volleyball Club – 15 Apollo [15R]

5.         5th Gold          Pitt United 15 Red

9.         1st Silver         Mountain RAGE Volleyball Club – Mystique [15R]

10.       2nd Silver        Cincy East VBC – 15 Navy [15R]

11.       3rd Silver        Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 15 Black Elite [15R]

11.       3rd Silver        Charleston VBC – CVC - WAYNE 15 [15R]

13.       5th Silver         ALETA VBC – ALETA 15R [15R]

13.       5th Silver         Cincy Crush Volleyball Club – 15-Orange [15R]

13.       5th Silver         Charleston VBC – CHARLESTON 15 [15R]

13.       5th Silver         Club Attack – Club Attack 15 [15R]

17.       1st Bronze       Hot Shots – Wawzyniak [15R]

18.       2nd Bronze     Cincy Crush Volleyball Club – 15 Black [15R]

19.       3rd Bronze      West Virginia Volleyball Club – WVVC 14U [14R]

19.       3rd Bronze      The Flatlands Volleyball Club – Flatlands White [15R]

21.       5th Bronze      Positively Charged Volleyball Club – Jennings [15R]

21        5th Bronze      Quest Volleyball Club – Thunder [15R]

21.       5th Bronze      Star Brick Volleyball Club – 15 Campbell [15R]

21.       5th Bronze      S.W.A.T. – GREEN MACHINES [15R]

 

 

Girls' 14 Regional        

#          finish                           team name

1.         1st Gold          Club Hollywood VBC – HOLLYWOOD-DAVIDSON [14R]

2.         2nd Gold         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 14 Red Elite [14R]

3.         3rd Gold         Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 14 Black Elite [14R]

3.         3rd Gold         Putnam County VBC – Heat [14R]

5.         5th Gold          Zenith Volleyball Academy – Zenith 13 Apex [13A]

5.         5th Gold          Kaepa Buckeye VBC – Kaepa Buckeye 14 Silver Elite [14R]

5.         5th Gold          Spiketown Volleyball Club – Adkins [14R]

5.         5th Gold          Zenith Volleyball Academy – Zenith 14 Peak [14R]

9.         1st Silver         North Central Select VC – CHRISTY [14R]

10.       2nd Silver        ALETA VBC – ALETA 14R [14R]

11.       3rd Silver        Club Attack – Club Attack 13 Blue [13R]

11.       3rd Silver        Positively Charged Volleyball Club – 14 Chaney [14R]

13.       5th Silver         Club Attack – Club Attack 14 [14R]

13.       5th Silver         Positively Charged Volleyball Club – 14 Hill [14R]

13.       5th Silver         Penn Highlands Volleyball Club – 14 Athena [14R]

13.       5th Silver         Star Brick Volleyball Club – 14 Lackey [14R]

17.       1st Bronze       River Cities 13

18.       2nd Bronze     Putnam County VBC – Fire [13R]

19.       3rd Bronze      Club Attack – Club Attack 13 Gold [13R]

19.       3rd Bronze      Charleston VBC – CHARLESTON 14 [14R]

21.       5th Bronze      Charleston VBC – CHARLESTON 13 [13R]

21.       5th Bronze      Zenith Volleyball Academy – Zenith 13 Peak [13R]

21.       5th Bronze      The Flatlands Volleyball Club – Flatlands Cyan [14R]

21.       5th Bronze      Southern United Volleyball Club – SUVC 14 Ace Squad [14R]