Capital District Raptors: 2014 Rosters

11th Grade HEAD COACH: Larry Senior

Rayshawn Hill.......................................................Watervliet

Chris Kelsey..........................................................Shaker

Johnny Dariano....................................................Loudonville Christian

Evan Lanoue..........................................................Pittsfield High

Collin Patterson...................................................Voorheesville

Mohammad Bange...............................................Cohoes

Josh Smith............................................................Cohoes

Drew Gumpreht..................................................Cohoes

Kasheim Bandy....................................................Albany High

Hennssey McCanco...........................................Shaker

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

10th Grade HEAD COACH: Larry Senior Jr.

Chris Comprosky ..............................................Shaker

Brian Hayes.........................................................Shaker

Tyler Champage..................................................MAU

Damon Burgess....................................................MAU

Nick Ross...............................................................Shaker

Langston Lanier....................................................Albany Academy

Maxwell Roemer..................................................Albany Academy 

DaShon Allen..........................................................CCHS

Nehemiah Fulton....................................................Lansingburg

Reggie Barnes........................................................LaSalle

Edwin Shields.........................................................Shaker

Mekai Dare..............................................................Shaker

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

9th Grade HEAD COACH: Gerard "G" Jacques

Assistant: Denzel Paschal 

Connor Darmetko..............................................Watervliet High School

Cooper Smith......................................................Voorheesville High School

Vinny Razzano.....................................................Watervliet High Shool

Jahvaer Bostick.................................................Shenendehowa High School

Adam Konicki........................................................Voorheesville High School

Zack Travis..........................................................Stillwater High School

Jessie Brown........................................................Troy High School

Mitchell Burroughs..............................................Schuylerville High School

Bailey Bonville........................................................Shenendehowa High School

Christian Alvarez 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

8th Grade (Grey) HEAD COACH: Peter Juste

Assistant: Mark Fruscio

Assistant: Liam Testo

Jack Murray............................................................Voorheesville

Johnny Anton...........................................................Averill Park

Danny Joynt.............................................................Guilderland

Tyree Gonzales......................................................Maple Hill

Greg VanEpps.........................................................Mohonasen

James Bender........................................................Albany Academy

Broderick Royal.....................................................Gloversville

Jacob Laverdiere.................................................Schuylerville

Patrick Lacey..........................................................Albany Academy

Frankie Tedesco...................................................Voorheesville

Mike Zanda..............................................................Knickerbocker Middle School 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

8th Grade (White) HEAD COACH: Mark Millington

Assistant:  Brian Travis

Ryan McGrath

Hunter Redden

Gennaro Valenti

Thor White

Anthony Pizzola

Branden Huba

Matt Miner

Desmond Gonzalez

Conor Sheehan

Johnathan King

Michael Ragone

Ari Holmes

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade HEAD COACH: Lamont Garland

Anthony Rotello

Brenden Harris

Demani Benjamin

Jason Faizy

Ken Hotaling

Lycas Welch

Navaeh Smith

Omari Carmon 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

6th Grade GIRLS HEAD COACH: Rhodiem (JB)

Brown, Nadia...............................................................Sacred Heart

Buckley, Ashton..........................................................St Jude's

McCrae, Jonaque.......................................................Troy Middle School

Robinson, Stella..........................................................Knickerbocker Middle School

Gendron, Magan..........................................................St Mary's

Ceccucci,Mih.................................................................St Mary's

Lila Mchale-Carter

Kaelah Carter  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

5th Grade (Grey) HEAD COACH: Brian Patterson

Assistant: Trish Piccini

Assistant: Pat McBride  

Assistant: Frankie Tedesco

Carter Patterson.........................................................Voorheesville

Getachew Hayes..........................................................Menands

Matt Piccini.....................................................................Voorheesville

Ryan Mcbride................................................................Troy PS 16

Michael Sullivan............................................................Sacred Heart

Tanner Tedesco...........................................................Voorheesville

Jadon Cummings..........................................................Troy PS 16

Bryce Henkel................................................................Voorheesville

Joey Harvey.................................................................Bethlehem

Jimmy Gravino.............................................................Voorheesville

Owen Kane....................................................................St. Thomas 

Tyrell Penalba 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

5th Grade (White) HEAD COACH: Akeem Mauzon

Assistant: Robert Nelson

Brayden Henkel.........................................................Vooheesvile

Marcelle Mc Adoo....................................................Albany Academy

Logan Buckley.............................................................Genet School

Collin Ward..................................................................Rensselaer

Chris Piccini..................................................................Voorheesville

Evan Dunlap.................................................................South Colonie

Vasanth Ravicherderan..........................................Shenendehowa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  

4th Grade GIRLS HEAD COACH: Matt Williams

Assistant: Don Meyer

Williams, Kasey......................................................Sacred Heart School

Meyer, Kori.............................................................School 16 Troy

Lombardi, Michezina............................................St Jude's School

Wilk, Hope...............................................................Sacred Heart School

Wilk, Emma..............................................................Sacred Heart School

Daniels, Maggie.....................................................Sacred Heart School

Pratt, Delaney........................................................Sacred Heart School

Giuliano, Angelena.................................................St Jude's School 

Carter, Kaelah

Satterday, Emily

Thomas, Gianna

McShane, Carli

Jones, Janessa