Plant City Little League: Trophy Case Baseball

Little League Baseball - All Stars

 
2016 Florida District 4 Champion - Plant City, FL
2016 Florida Section 4 Champion - Land O'Lakes, FL
2016 Little League Florida STATE Participant - Ft. Pierce, FL
Team Members: #00 Jace Stines, #99 Josh Herring, #22 Rhett Conyers, #24 Ty Gould, #8 Hunter Smith, #25 Jamie Brown,
#11 Colin Shultz, #42 Jacob Deal, #13 Alex Machado, #44 Owen DeShong, #50 Wyatt Fordham, #12 Ethan Pues
Manager Jeff Conyers, Coach Ben Smith, & Coach Dave Gould

Team Record = 5-3


2015 Little League Florida District 4 Champions - Plant City, FL
2015 Little League Florida Section 4 Participant - Lake Wales, FL
Team Members: #1 Max Ness, #2 Jackson Knotts, #3 Logan Van Fossen, #4 Cade Denhoff, #7 Tre Ragan, #9 Brent Coton,
#10 Jacob Fuentes, #22 KJ Johnson, #27 Jaden Bendorf, #32 Austin Jones, #34 Christian Bisono, #44 Brayden Crews,
#99 Ryan Robinson, Manager Danny Coton, Coach Jeremy Bendorf, & Coach Andy Knotts
Team Record = 2-3


2014 Little League Florida District 4 Runner Up - Haines City, FL
Team Record = 4-2


 
2013 Little League Florida District 4 Champions - Auburndale, FL
2013 Little League Florida Section 4 Champions - Lakewood Ranch, FL
2013 Little League Florida STATE Semi Finalists - Lutz, FL

Team Members: #2 Bryar Christian, #3 Braxton Plunk, #4 Jake Stines, #5 Hunter Emerine, #11 Andrew Long, #13 Connor Rogers,
#15 Parker Messick, #17 Cade Shissler, #19 Dylan Robinson, #24 Ben Pues, #32 Tommy Johnson, #33 J.J. Gonzalez,
#52 Jacob Smith, Manager T.J. Messick, Coach Casey Christian, Coach Steve Shissler 
Team Record = 9-2 (RF: 120, RA: 41) 31 Homeruns


  
 
2012 Little League Southeastern Region Tournament - Warner Robins, Georgia
2012 Little League Florida STATE Champions - DeBary, Florida
2012 LL Florida Section 4 Champions - Land O' Lakes, FL
2012 LL Florida District 4 Champions - Plant City, FL
#12 Matt Byars, #7 Benji Hidalgo, #55 CJ Kirkland, #27 Cody Cribbs , #3 Cody Ginther, #51 Christian Laird 
#5 Emilio Rivera, #8 Zack Ford, #2 T.J. Gayner, #4 Tate Whatley, #13 Austin Eldridge, #9 Will Johnson.
Manager Tate Whatley, Coach Chad Eldridge, & Coach Cory Kirkland 
Team Record = 13-3 (RF: 179, RA: 52) 44 Home Runs


  
2011 LL Florida District 4 Champions - Lakeland City, FL
2011 LL Florida Section 4 Runner Up - Haines City, FL
Team Members: Spencer Nelson, Jacob Baxley, Ryan Boyd, Nick Palestrini, Wesley Tanner, Jake Koisa,
Ryan Long, Nicholas Shinn, Chris Gosselin, Steven Witchoskey, Jacob Cooper, Sammy Cedres, & Dalton Wingo
Manager Mike Palestrini, Coach Jim Koisa, & Coach Jim Wingo
Team Record = 6-1


  

2010 LL Florida District 4 Champions - North Lakeland, FL
2010 LL Florida Section 4 Runner Up - Bloomingdale, FL

Team Members: Cory Cotnoir, Peyton Collins, Billy McKay, Ryan Boyd, Chelsea Baker, Jarrett Joyner,
Jacob Ralyea, Brandon Connell, Brandon Harris, Josh Gude, & McKenzie Wheeler.
Manager Steve Gude, Coach Armand Cotnoir, & Coach Rod Mason
Team Record = 6-1


2009 LL Florida District 4 Champions
2009 LL Florida Section 4 Participant 

2008 - Plant City American - Florida District 4 Runner UP
2007 - Plant City American - Florida District 4 Champions
2006 - Plant City American - Florida District 4 Champions
2005 - Plant City *               - Florida District 4 Runner UP 
2004 - Plant City National - Florida District 4 Runner UP
2003 - Plant City *               - Florida District 4 Runner UP



2002 - Plant City American - Florida District 4 Champions
2001 - Plant City *               - Florida District 4 Runner UP
1997 - Plant City National - Florida District 4 Champions


 
1995 - Plant City National - District 4 Champions
1995 - Plant City National - Section 3 Champions - at East Bay LL
1995 - Plant City National - Florida State Champions - at Highlands LL in N. Jacksonville
1995 - Southern Region Series Participant - Gulfport, FL
Team Members: Thad Ford, Tony Kaczmarek, Matt Reed, Jose Gonzalez, CJ Coston, Shane McDonald, Steve Alderman,
Eddie Trevino, Manuel Glaros, Nathan Harrington, Jose Mendez, Mickey Penrose, Matt Sharer, Michael Stewart, Brett West,
Manager Jimroe Reed, Coach Gary Ford (Team Record = 13-2)


1993 - Plant City National All-Star Team
Front L/R: Jason Greenway, Doug Bailey, Michael Fuller, Larry Barker, Marc Ferry, & Dustin Jackson
Back L/R: Stephen Pagliaro, Steve Garren, Jason Polk, Kenny Watson, Brett Mueller, Coach Macca, & Brian Macca
 

1987 - Plant City *      - Florida District 4 Runner UP


1983 - Plant City American - Florida District 4 Runner UP
 
 
1980 - Plant City National All-Star Team

1977 - Plant City National - Florida District 4 Champions - Frostproof, FL (Manager Micky Smith)
 


1976 - Plant City National Little League All-Star Team
1975 - Plant City American - Florida District 4 Champions - Dade City, FL
1975 - Plant City American - Florida Section 2 Runner UP & State Consolation Game Participant (Plant City, FL)

1974 - Plant City National - Florida District 4 Runner Up
1972 - Plant City National - Florida District 4 Champions
1971 - Plant City American - Florida District 4 Champions
1970 - Plant City National - Florida District 4 Champions (Manager Hubert Alderman)
1970 - Plant City American - Florida District 4 Runner Up
1969 - Plant City American - Florida District 4 Runner Up
1968 - Plant City American - Florida District 4 Champions


 
1964 - Plant City National - Florida District 4 Runner Up - Sebring, FL
1961 - Plant City National - Florida District 4 Champions (Manager H.S. Gardner, Coach Travis Brown)
* = National or American Divisions represented is unknown.


 

"Little League Baseball", "Little League", and "LL" are registered trademarks of Little League Baseball, Inc. Williamsport, PA 17701, and are used here for identification purposes only.
Plant City Little League, FL EST. 1954 - District 4 History
1958 - 1966 - Florida was made up of 8 to 12 districts that played for the State title.
1967 - 1970 - Two Florida leagues were allowed to advance beyond in-state tournament play. To accommodate this, instead of holding a single state tournament, Florida held two Bi-State tournaments. The winner of both tournaments advanced to the South Region Division 3 tournament.
1971 - 1974 - Florida held a single State tournament between all 13 Districts.
1975 - 1979 - Florida restructured into Sections 1 & 2 (District 4 was in Section 2).
1975 - Plant City - Hosted the Florida Little League State Tournament.
1976 - Plant City - Hosted the Florida Little League District 4 Tournament.
1980 - 2001 - Florida restructured into Sections 1, 2,3, & 4 (District 4 was in Section 3).
1981 - Plant City - Hosted both the Florida Little League Section 3 & Florida State Tournaments
2002 - Present - Florida is restructured into  8 Sections (District 4 is now in Section 4).
2004 - Plant City - Hosted the Florida Little League Section 4 Tournament.

 



10-11 Baseball - All Stars


     

2017 Tournament of STATE Champions, Southeast Region 9-10-11 Runner Up - @ Greenville, NC
2017 Florida 9-10-11 STATE Champions - @ Deland LL, FL
2017 Florida Section 4 Champions - @ Lakewood Ranch LL, FL
2017 Florida District 4 Champions - @ Haines City LL, F
L
Team Members:
#1 Charles "CW" Watson, #3 Austin Trimble, #4 Seth Hogan, #5 Anthony Palestrini, #6 Adrian Avelar, 7 Tanner Rollyson,
#11 James Gray, #15 Deven Gonzalez, #20 Levi Jordan, #34 Adan Longoria, #42 Blaine Rowland, #00 Colby Brewington
Manager Mike Palestrini, Coach Andy Rowland, Coach D.J. Brewington
Team Record: 13-1 (RF: 147, RA: 24) 28 Home Runs

2016 Florida District 4 Runner Up - Haines City, FL
Team Record: 0-2

  
2015 Florida District 4 Champion - North Lakeland, FL
2015 Florida Section 4 Runner Up - Lake Wales, FL
Team Members: Jace Stines, Josh Herring, Rhett Conyers, Ty Gould, Hunter Smith, Jamie Brown,
Blake Tyson, Jacob Deal, Carson Simpson, Eddie Cruz, Josh Cruz, & Kaden Mizell
Manager Jeff Conyers, Coach Ben Smith, & Coach Dave Gould
Team Record = 5-1

2014 Florida District 4 Runner Up - Poinciana, FL
Team Record: 2-2



2013 Florida District 4 Champions - Polk City, FL
2013 Florida Section 4 Participant - Lakewood Ranch, FL
Team Members: Garrett Gould, Chase Hubble, Steven Hill, Jose Machado, Cole Cothren, Brent May,
Matthew DelCastillo, Nick Luscko, Hayden Fesperman, Josh Dunbar, Chris Rodriguez, Alex Rodriguez, Nate Hardwick
Manager Steven Hill, Coach Tommy Hubble, Coach Matt Cothren
Team Record: 4-3



  

2012 Tournament of STATE Champions - Southeast Region 10-11 Champions - Greenville, NC
2012 Florida STATE Champions - DeFuniak Springs, FL
2012 Florida Section 4 Champions - Land O' Lakes, FL
2012 Florida District 4 Champions - Plant City, FL - Maroon
Team Members: #2 Bryar Christian, #3 Braxton Plunk, #5 Hunter Emerine, #7 Jake Stines, #11 Andrew Long,
#13 Connor Rogers, #15 Parker Messick, #17 Cade Shissler, #19 Dylan Robinson, #24 Ben Pues, #33 J.J. Gonzalez,
Manager T.J. Messick, Coach Casey Christian, Coach Steve Shissler
Team Record = 15-1 (RF: 145, RA: 39) 16 Home Runs

2012 Florida District 4 Runner Up - Plant City, FL - White, Team Record = 3-2

           

 
      
2011 Tournament of State Champions - Southeast Region Participant - Greenville, NC
2011 Florida 10-11 State Champions - Bonita Springs, FL
2011 Florida Section 4 Champions - Haines City, FL
2011 Florida District 4 Champions - Lakeland City, FL
#7 Benji Hidalgo, #10 Chase Schneider, #55 CJ Kirkland, #12 Matt Byars, #2 T.J. Gayner, #13 Austin Eldridge,
#4 Tate Whatley, #3 Cody Ginther, #77 Hunter Maxwell, #1 Joe Merrin, #8 Zack Ford, & #51 Christian Laird. 
Manager Steve Schneider, Coach Tate Whatley, Coach Dave Byars 
Team Record = 13-2 (RF:151, RA: 50)


 
2010 Plant City Maroon - Florida District 4 Champions - N. Lakeland, FL 
2010 Florida Section 4 Participant - Bloomingdale, FL 

Team Record = 7-1
Spencer Nelson, Dalton Wingo, Luke Trimble, Travis Riley, Jake Koisa, Wesley Tanner, Ryan Long, Steven Witchoskey,
Nicholas Shinn, Nicholas Palestrini, & Jacob Baxley. Manager Mike Palestrini, Coach Jim Koisa, & Coach Joe Shinn. 

2010 Plant City Gray - Florida District 4 Runner Up - N. Lakeland, FL
(Team Record = 3-2)


2009 Florida District 4 Champions

2008 Florida District 4 Runner Up
2006 Florida District 4 Champions
2005 11 Year Old Florida District 4 Champions



 



9-10 Baseball - All Stars

   
2017 Florida District 4 Champions - @ Haines City LL, FL
2017 Florida Section 4 Champions - @ Lakewood Ranch LL, FL

2017 Florida 8-9-10 STATE Runner Up - @ Viera Suntree LL, FL

Team Members:
Team Record: 9-1 (RF: , RA: )


  

    
2016 Florida District 4 Champions - @ Haines City LL, FL 

2016 Florida Section 4 Champions - @ Land O'Lakes LL, FL 
2016 Florida 9-10 STATE Champions - @ Chaires Capitola LL - Tallahassee, FL 
2016 Tournament of STATE Champions, Southeast Region 9-10 Semi-Finalist - @ Greenville, NC 
Team Members: #1 Charles "CW" Watson, #3 Austin Trimble, #5 Anthony Palestrini, #7 Tanner Rollyson, #13 Logan Figga, #15 Deven Gonzalez, #20 Levi Jordan, #23 Gherig Graham, #27 Chase Mobley, #34 Adan Longoria, #42 Blaine Rowland, #00 Colby Brewington Manager Mike Palestrini, Coach Kenny Watson, Coach Gary Graham
Team Record: 12-2 (RF: 163, RA: 33) 28 Home Runs

  
    

2015 Florida District 4 Champions - @ North Lakeland LL, FL
2015 Florida Section 4 Champions - @ Lake Wales LL, FL
2015 Florida 9-10 STATE Champions - @ San Carlos LL - Ft. Myers, FL
2015 Tournament of STATE Champions, Southeast Region 9-10 Semi-Finalist - @ Greenville, NC
Team Members: #3 Ray Cowen, #5 Anthony Palestrini, #7 Carver Wineinger, #8 Ethan Pues, #13 Alex Machado, #21 Anthony Lugo, #15 Deven Gonzalez, #22 Kaden Palmer, #27 Wyatt Fordham, #34 Adan Longoria, #42 Blaine Rowland, #00 Colby Brewington
Manager Roy Palmer, Coach Mike Palestrini, Coach D.J. Brewington
Team Record: 13-2 (RF: 154, RA: 37)

 
2015 Florida District 4 Runner Up - @ North Lakeland ll, FL
Team Members: #1 Charles Watson, #3 Taylor Teeden, #5 Andrew Martin, #6 Gavyn Dean, #7 Tanner Rollyson,
#9 Wellington Hehn, #10 Austin Trimble, #12 Lane Hicks, #13 Andrew Smith, #15 Trenten Herring, #20 Levi Jordan & #34 AJ Sierra
Manager Chris Smith, Coach Rhett Rollyson, & Coach Mark Trimble 

Plant City "B" Team Record: 3-2


 
2014 Florida District 4 Champions - @ Poinciana LL, FL
2014 Florida Section 4 Champions - @Progress Village LL, FL
2014 Florida State Participant - @ Ft. Myers American LL - Ft. Myers, FL
Team Members: #6 Ethan Pues,
#7 Carver Wineinger, #8 Hunter Smith, #13 Alex Machado, #21 Anthony Lugo,
#22 Rhet Conyers, #25 Jamie Brown, #34 Kaden Palmer, #35 Ty Gould, #42 Jacob Deal, #99 Josh Herring, #00 Jace Stines
Manager Jeff Conyers, Coach Kelvin Lugo, Coach Ben Smith, Coach Roy Palmer
Team Record: 7-3


2013 Florida District 4 Champions - @ Polk City LL, FL
2013 Florida Section 4 Participant - @ Lakewood Ranch LL, FL 
Team Members: Jackson Knotts, Josh Herring, Brayden Crews, Tre, Ragan, Jack Brosky, Kelein Johnson,
Wyatt Rogers, Nick Strickler, Jace Stines, Austin Jones, Ty Gould, & Ryan Robinson
Manager Jessica Bice, Coach Andy Knotts & Coach Brandon Connell 
Team Record: 5-3

  
2012 Florida District 4 Champions - @ Haines City LL, FL
2012 Florida Section 4 Participant - @ Land O'Lakes LL, FL
Team Members: Cole Cothren, Tyler Dowdy, Garrett Gould, Brantley Hall, Cole Hanson, Chase Hubble,
Garrett Maxwell, Brent May, Austin Obergfell, Alex Rodriguez, Christopher Rodriguez, Wyatt Rogers, Jarod Wingo
Manager Tim Dowdy, Coach Jim Wingo, Coach Matt Cothren, Coach Dave Gould
Team Record: 4-3


 
 
 
 
 
2011 Tournament of STATE Champions, Southeast Region 9-10 Champions - Ceredo-Kenova, WV
2011 Florida 9-10 STATE Champions - @ Pinellas Park National LL, FL
2011 Florida Section 4 Champions - @ Haines City LL, FL
2011 Florida District 4 Champions - @ Lake Alfred LL, FL
Team Members: #2 Bryar Christian, #3 Braxton Plunk, #5 Hunter Emerine, #9 Mykel Oyola, #11 Andrew Long, 
#13 Connor Rogers, #15 Parker Messick, #19 Dylan Robinson, #23 Cade Shissler. #24 Ben Pues, #33 J.J. Gonzalez, 
Manager T.J. Messick, Coach Brian Plunk, Coach Casey Christian
Team Record = 18-0 (RF: 230, RA: 30) 13 Homeruns


        

2010 Florida District 4 Champions - @ Auburndale LL, FL
2010 Florida Section 4 Runner Up - @ Bloomingdale LL, FL

Team Members: #2 Bryar Christian, #3 Cody Ginther, #4 Tate Whatley, #5 Jonny Ontiveros, #10 T.J. Gayner,
#11 Andrew Long, #15 Parker Messick, #24 Ben Pues, #33 J.J. Gonzalez, #51 Christian Laird, #55 CJ Kirkland, 
Manager Tate Whatley, Coach Casey Christian, Coach T.J. Messick
Team Record = 7-1



 
2009 Florida District 4 Champions
2009 Florida Section 4 Runner Up
Team Members: Spencer Nelson, Nick Palestrini, EJ Ibarra, Ryan Long, Cameron Schneider,
Wesley Tanner, Christian Laird, Jake Koisa, Dalton Wingo, Ryan Boyd, Tate Whatley
Manager Mike Palestrini, & Coach Tate Whatley


Plant City 9-10 American Team
2008 Florida District 4 Runner Up



Plant City 9-10 American Team
2007 Florida District 4 Runner Up

2006 Florida District 4 Runner Up



Plant City 9-10 American Team
2005 Florida District 4 Champions

2004 Florida District 4 Runner Up

  
2003 Florida District 4 Champions
2003 Florida Section 4 Champions
2003 Florida 9/10 State Runner Up


2002 Florida District 4 Champions
2000 Florida District 4 Runner Up

1999 Florida District 4 Champions
1998 Florida District 4 Runner Up
1996 Florida District 4 Runner Up
1993 Florida District 4 East Champions
1993 Florida District 4 9/10 Champions
1991 Florida District 4 Sub District Champions
1990 Florida District 4 East Runner Up


1983 Plant City American Minor League All-Star Team

 
1978 Plant City National Minor League All-Star Team


1977 Plant City National Minor League All-Star Team

 
1975 Plant City National Minor League All-Star Team




50-70 Baseball - All-Stars
2013 Florida District 4 Champions
PCLL Inaugural Season (Advanced to Sect. 4 without District play)
Team Record 0-3





 


Junior League Baseball - All Stars

2016 Florida District 4 Runner Up - Plant City, FL
Team Record: 0-2


2015 Florida District 4 Champions - Plant City, FL
2015 Florida Section 4 Participant - Lake Wales, FL
Team Members: Alex Rodriguez #28, Brantley Hall #47, Brent May #22, Chase English #7, Chase Hubble #29, Dusty Slagill #3,
Jose Machado #19, Landon Scudder #33, Michael Coton #9, Mitchell Jones #6, Nick Luscko #27, Reed Tyler #99, Tyler Dowdy #00
Manager Ron Luscko, Coach Tim Dowdy, Coach Eddie Deese, & Coach Chris English

Team Record: 4-2

2014 Florida District 4 Runner Up - Plant City, FL
Team Record: 2-2

2013 Florida District 4 Runner Up - Plant City / Haines City, FL
Team Record: 2-2


2012 Florida District 4 Champions - Plant City, FL
2012 Florida Section 4 Participant - Land O' Lakes, FL
Team Record: 4-2


2011 Florida District 4 Champions - North Lakeland, FL
2011 Florida Section 4 Participant - Haines City, FL
Team members: Billy McKay, Dalton Givens, Garrett Brown, Cole Rogers, Tyler Chancey, Jeff Murray, Sawyer Dawson, Cory Cotnoir, J.J. Niekro, Peyton Collins, Chelsea Baker, & (not pictured) Brandon Connell. Manager Jeff Murray, Coach Mark Rogers, & Coach Tim McKay.
Team Record: 5-2

2009 Florida District 4 Runner UP
2007 Florida District 4 Champions
2002 Florida District 4 Champions
2001 Florida District 4 Champions
2000 Florida District 4 Runner UP
1996 Florida District 4 Champions
1996 Florida Section 3 Champions
1994 Florida District 4 Runner UP
1993 Florida District 4 Runner UP


1992 Juniors Division - District 4 - 2nd Place


1984 Juniors Division - District 4 West Champions
1984 Juniors Division - District 4 Champions


1981 Junior League All-Star Team


 



Senior League Baseball - All Stars
2012 Florida District 4 Runner Up

  
2009 Florida District 4 Champions
2009 Florida Section 4 Champions
2009 Florida State Semi-Finalist


2008 Florida District 4 Champions
2008 Florida Section 4 Champions - Dade City, FL
2008 Florida STATE Participant - Ft. Myers, FL

2007 Florida District 4 Champions
2005 Florida District 4 Champions


1999 Florida District 4 Champions


1990 Florida District 4 West Champions
1990 Florida District 4 Runner Up
1987 Florida District 4 Champions
1984 Florida District 4 Runner Up

 
1982 Senior League All Star Team


2009 Big League Florida Section 4 Champions
2009 Big League Florida District 4 Champions

1979 Big League Florida District 4 West Champions
Went to the State Tournament (Manager Charlie Huber)

 


Tournament of Champions "TOC"
2013 FL Little League District IV T.O.C.
 
2013 Minors 9-10 Baseball T.O.C. Champions
Plant City's Conyers Plumbing team beat Lake Wales 24-9 to Win the 2013 Minors T.O.C. Championship. Ryan Robinson hit a Solo Homerun vs Lake Wales for his 2nd of the season!

2013 Machine Pitch Baseball T.O.C. Champions - Pool Masters
Lake Wales 1 @ Plant City 14
N. Lakeland 3 @ Plant City 14
Plant City 10 @ Auburndale 1
Plant City 15 @ Auburndale 11 (Championship Game)


2012 FL Little League District IV Tournament Of Champions

6/9/12 - Morrow Steel goes back to back by Winning it's 2nd Majors TOC Championship in a row! Tate Whatley and Bryar Christian both pitched back to back "No Hitters" in the Semi Final and Championship games to win over Lake Wales and Haines City! Bryar hit 4 Homeruns and Tate hit 7 Homeruns during the tournament.




2011 FL Little League District IV Tournament Of Champions


 
Majors Baseball TOC Championship Game in Auburndale on 6/13/11
Plant City's top two Majors teams (Magnum Termite & Pest Control & Morrow Steel) faced off in Auburndale for 1st and 2nd Place in the District 4 TOC Majors Division! Morrow Steel won the game by a score of 9 to 3 to take the 1st Place Title! Congratulations to both Major teams for their great seasons!


Juniors Baseball TOC Championship Game in Plant City on 6/13/11
Plant City's Junior baseball team (Poppell Insurance) faced off against North Lakeland for the final game of a best of three series as they won 10 to 5 to take the District 4 TOC Juniors Division 1st Place Title as well!

 
Minors Baseball TOC Championship Game at Polk City on 6/7/11
Plant City's top two Minors teams (Brandon Pest Control & Plant City Civitan) faced off in a rematch of their earlier PCLL City Championship final game, but this time it was for 1st and 2nd place at the 2011 District 4 Minors Division Tournament of Champions event! Plant City Civitan took the 1st place title as they beat Brandon Pest Control by a score of 12 to 4! Congratulations to both teams for their great seasons!


2010 FL Little League District IV Tournament Of Champions
(T.O.C.) - Schedules Click Here



Fairfield Inn & Suites Win the 2010 District 4 Machine Pitch TOC in Lakeland City!

Machine Pitch - Lakeland City - May 28th - MP Results Click Here 


Universal Structures Minor team took Runner Up in the 2010 District 4 (9-10) TOC in Lake Wales!

Minor Baseball - Lake Wales - May 28th - Minors Results Click Here

 
Brandon Farms Major team Win the 2010 District 4 (11-12) TOC in Lake Alfred!
Zaxby's Major team took Runner Up to Brandon Farms in the Major TOC as well!
Major Baseball - Lake Alfred - June 4th - Results


Florida Little League District IV - T.O.C. 2009
Click above to see all scheduled TOC games for the following American and National division teams in:
Plant City Machine Pitch Baseball - Chris Macca's MP Cubs Win District 4 T.O.C.!
Plant City Juniors Baseball - T.O.C. Runner Up