Big Time Basketball: Ranking

Sunday, February 15
Final Ranking Boys
BOYS 1.PORT ARANSAS 2.Falfurrias 3.Hallettsville 4.Carroll 5.Aransas Pass 6.Industrial 7.Flour Bluff 8.West Oso 9.VFA 10.Goliad

Tuesday, February 24
Final Ranking Boys

Sunday, February 15
Final Rank Girls
GIRLS 1.MATHIS 2.Hallettsville 3.TMC 4.Carroll 5.PA 6.ST.jOSEPH 7.East 8.TM 9.West Oso 10.Ray

Monday, February 9
Week 14 Girls and Week 13 Boys
BOYS 1.Port Aransas 2. Falfurrias 3.Hallettsville 4. Carroll 5. Aransas Pass 6.Goilad 7.Industrial 8. Flour Bluff 9. V. Faith Academy 10. West Oso GIRLS 1.Mathis 2.Hallettsville 3.Tilden Mc Mullin County 4.Carroll 5.PA 6.St. Joseph 7. West Oso 8.East 9. Tuloso Midway 10. Ray

Sunday, February 1
Week 13 Girls and Week 12 Boys

GIRLS

1. MATHIS

2.  Hallettsville

3. Tilden Mc Mullin County

4. Carroll

5. Port Aransas

6. St. Joseph

7. Odem

8. Tuloso Midway

9. Ray

10. West Oso

 

BOYS

1. PORT ARANSAS

2. Falfurrias

3.  Hallettsville

4.  Goliad

5. Carroll

6. Aransas Pass

7. Odem

8.  Industrial

9. Flour Bluff

10. Victoria Faith academy 

 



Sunday, January 25
Week 12 Girls and Week 11 Boys

GIRLS

1.MATHIS

2. Hallettsville

3. McMullin County

4. Carroll

5. Port A

6. Odem (Lost to AP)

7. St.  Joseph

8. Cuero (Lost to Wimberley by 30)

9. Austwell (lost to TMI)

10. Ray

 

BOYS

1.PORT ARANSAS

2. Falfurrias

3. Hallettsville

4. Goliad

5. Carroll

6 Odem (Lost to AP)

7. Aransas Pass

8. Industrial (Lost to Hallettsville)

9. Flour Bluff

10. Victoria Faith Academy 



Tuesday, January 20
Week 11 Girls and Week 10 Boys

GIRLS

1. Mathis

2.Hallettsville

3. Mc Mullin County

4. Carroll

5. Port A

6. Odem

7. St. Joseph

8. Ray

9. Austwell

10 Hallettsville Sacred Heart

BOYS

1. PORT ARANSAS

2. Falfurrias

3.Hallettsville

4. Goliad

5. Carroll

6. Odem

7. Aransas Pass

8. Flour Bluff

9. East

10. Victoria Faith Academy 



Sunday, January 11
Week 10 Girls and Week 9 Boys

Boys

1. PORT ARANSAS

2. Falfurrias

3. Hallettsville

4. Goliad

5. Carroll 

6. Odem

7.East

8. Aransas Pass

9. Flour Bluff

10. Victoria Faith Academy

GIRLS

1. Mathis

2. Hallettsville

3. Mc Mullin County

4. Odem

5. Carroll

6. Port Aransas

7. St. Joseph

8. Ray

9. Austwell

10. Moulton 



Monday, January 5
Week 9 Girls and Week 8 Boys

BOYS

1. FALFURRIAS

2. Hallettsville

3.Port Aransas

4. Industrial

5. Victoria Faith Academy

6. Carroll

7. Goliad

8. Aransas Pass

9. Flour Bluff

10. Victoria East

GIRLS

1. MATHIS

2. Hallettsville

3. Port Aransas

4. Odem

5. Carroll

6. St. Joseph

7. Tuloso Midway

8. Ray

9. Austwell Tivoli

10. Flour Bluff 

 



Wednesday, December 31
Week 8 Girls and Week 7 Boys
BOYS

1. FALFURRIAS

2. Port Aransas

3. Hallettsville

4. Industrial

5. Victoria Faith Academy

6.Carroll

7. Aransas Pass

8. Flour Bluff

9. West Oso

10. Goliad

GIRLS

1. PORT ARANSAS

2. Mathis

3. Hallettsville

4. Odem

5. Carroll

6.Ray

7.Tuloso Midway

8. Austwell Tivoli

9. West Oso

10. IWA 



Wednesday, December 24
Week 7 Girls and Week 6 Boys

BOYS

1. FALFURRIAS

2. Port Aransas

3. Hallettsville

4. Industrial

5. Victoria Faith Academy

6.Carroll

7. Aransas Pass

8. Flour Bluff

9. West Oso

10. Goliad

GIRLS

1. PORT ARANSAS

2. Mathis

3. Hallettsville

4. Odem

5. Carroll

6.Ray

7.Tuloso Midway

8. Austwell Tivoli

9. West Oso

10. IWA 



Sunday, December 14
Week 6 Girls and Week 5 Boys

Girls

1.Port Aransas

2.Mathis

3.Hallettsville

4.Odem

5. Carroll

6.Ray

7.Tuloso Midway

8. Austwell Tivoli

9. West Oso

10. IWA

BOYS

1.Aransas Pass

2.Falfurrias

3.Port Aransas

4. Industrial

5.Hallettsville

6.Victoria East

7. Victoria Faith Academy

8. Carroll

9.Flour Bluff

10. Ray 

 



Monday, December 8
Week 5 Girls and Week 4 Boys

GIRLS

1. PORT ARANSAS 

2.Mathis

3.Odem

4.Autswell Tivoli

5. Hallettsville

6. Carroll

7. Ray

8. Tuloso Midway

9. West Oso

10. Shiner

 BOYS

1. ARANSAS PASS

2. Victoria Faith Academy

3. Hallettsville

4.Port Aransas

5. V. East

6. Industrial

7. Carroll

8. Flour Bluff

9. King

10. Goliad 



Sunday, November 30
Week4 Girls and Week 3 Boys

Girls

1. CARROLL

2. Port Aransas

3. Mathis

4. Odem

5. Hallettsville

6. West Oso

7. Austwell Tivoli

8.V. West

9. Ray

10. Tuloso Midway

BOYS

1. CARROLL

2. Aransas Pass

3.Hallettsville

4. West Oso

5. CC King

6. Flour Bluff

7. Port Aransas

8. Miller

9. Goliad

10. St. Joseph 



Monday, November 24
Week 3 Girls and Week 2 Boys

GIRLS

1. Hallettsville 

2. PortAransas

3. Austwell Tivoli

4. Tuloso Midway

5.V. West

6. Mathis

7. Flour Bluff

8. Carroll

9. West Oso

10. Ray

BOYS

1. Carroll

2.Flour Bluff

3.Hallettsville

4.Aransas Pass

5. West Oso

6. Goliad

7. V. West

8. Port Aransas

9. Moulton

10. Tulosos Midway



Monday, November 17
Week 2 Girls

1. Carroll- 3 quality wins

2. Hallettsville

3.V.West

4.West Oso

5.Flour Bluff

6.Port Aransas

7.Shiner

8.Goliad

9.Moulton

10. Ray 



Sunday, November 2
Preseason Top 10 Womens 2014-2015

1. Carroll

2. Hallettsville

3.Victoria West

4. West Oso

5. Ray

6. Flour Bluff

7. Port Aransas

8. Shiner

9. Victoria East

10 Goliad

 

Sleepers

Industrial, Ben Bolt, Rockport, Beeville, IWA